Přejít na obsah

Rychlost načítání internetu


Návštěvník upcklient

Doporučené příspěvky

Návštěvník upcklient
16 minutes ago, Retiree napsal:

Zjevně tak docela nevíš... Čímž naprosto nezpochybňuji Tvé další postřehy. Jsou věci mezi nebem a zemí , kde...

Myslím, že ano, ale toto není diskuze o tom, kdo co ví a co ne. Nevím, jestli Vám přijde normální, že jedna obyčejná, třeba i statická stránka se načítá třeba 20 vteřin, další třeba 15 a potom zase vše chvíli jde v pohodě :). Podle mě je nesmysl, že se to děje, ale je tomu tak, jinak bych nepsal. Nejde mi do hlavy, proč ve stejný čas na PC přes wifi jde všechno ok a na telefonu je zmíněné pomalé načítání. Jakmile zkusím změnit třeba na LTE, tak to fičí :)) a s wiwi na telefonu nikde problém nemám.Ale asi to necháme, no :).

2 minutes ago, tomus napsal:

Zkus vyresetovat modem do továrního nastavení třeba to zabere.

Děkuji za radu, to jsem také zkoušel hned jako první.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen
9 minutes ago, upcklient napsal:

Jakmile zkusím změnit třeba na LTE, tak to fičí

Protoze to jde uuuuuuplne jinudy a velmi pravdepodobne i zcela jinym zpusobem - nejspis komprimovany HTTP prenos... kdovikolik obsahu te stranky jde z nejake cache mobilniho operatora a ne ze vzdaleneho serveru... mozna i odlisny obsah (protoze mobilni User Agent)... atd.

Nevim, jestli je ti znama ta HROMADA promennych v celem tom procesu... dokud nezajistis, aby se ZADNA z nich nelisila, nema smysl cokoliv srovnavat nebo se divit rozdilum.

17 minutes ago, upcklient napsal:

jedna obyčejná, třeba i statická stránka se načítá třeba 20 vteřin, další třeba 15 a potom zase vše chvíli jde v pohodě

Jses si ABSOLUTNE jisty, ze v te strance neni odkaz nekam do riti na nejake pocitadlo, Google Ads nebo nejaky podobny JavaScript, na kterem se nacitani stranky casto zasekne, protoze se prohlizec snazi dobouchat do te riti? Ony se taky prohlizece muzou v takove situaci chovat jinak na mobilu a na desktopu - zatimco jeden se zasekne a stranku nevykresli, dokud se ten skript neproboucha k cili, jiny vykresli aspon to co ma (takze uzivatel nepinda, ze "je to pomaly") a zbytek se deje asynchronne...
A pri opakovanem nacitani stejne stranky uz to muze jet rychleji, protoze se nactou data z cache prohlizece (chovani se zase muze lisit podle toho, kam, proc a co - skript, staticky odkaz, dynamicky odkaz - se snazilo dobouchat)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník fanfán tulipán
Citovat

Zdravím, mám takový dotaz. Jsem zákazníkem UPC cca 3 měsíce, mám jak TV, tak i internet 100 MB/s a jsem se vším spokojen. Až na jedno, co poslední dobou často zaznamenávám. Internet je rychlý, jak třeba na filmy, tak na hraní her, ale v telefonu, nezávazně testováno v několika zařízeních (iPhone, Huawei, samsung) je načítání stránek někdy dost pomalé. 

Jaký wifi standart tyto telefony podporují? b, g, n a, ac? Já bych hledal tam.

Nějaké info třeba zde: https://cs.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.11

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník upcklient

Děkuji za spousty odpovědí. Notebook využívá 5 GHZ,druhý a třetí telefon, kde jsem to zkoušel  802.11a/b/g/n/ac a zbývající jen 802.11b/g/n .Ale nevím, zda bude problém zde, protože se objevuje jak u 5 GHZ připojení, tak i 2,4. Ani mě už nenapadá, co bych mohl za nastavení upravit. Možná budu mít někde k dispozici ještě starý modem, tak jedině mne napadá to zkusit ještě s ním, zda se podaří. A jak bylo výše, tak dle mého, když všude jinde na wifi vše funguje svižně a dříve také nějaké počítadlo navíc by na toto nemělo mít žádný vliv, aby se stránka načítala třeba 20 vteřin. Ledaže by byl server třeba přetížen, to by ale nejspíše skončilo nějakou chybou 503 a to bych musel míét štěstí, abych na toto narazil na každé druhé stránce. Jasně, nějaké procesy zabírá, než se načte javascript, případně nějaké externí zdroje atd., ale když vše bylo v pohodě dříve a na jiné wifi také je, tak zde nevidím důvod. Každopádně jsem to zkoušel i na stránce, na vlastní testovací, kde nemám žádné externí odkazy, počítadla, statistiky atd. a také i tam k tomu někdy dojde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník upcklient

Používám to původní, alespoň si to myslím (musel bych to potom doma ověřit). Ale v DNS nastavení jsem nic neměnil, mělo by být tedy standardní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...