Přejít na obsah

Do konce roku budeme moci nakupovat v e-shopech z celé EU


beepee

Doporučené příspěvky

https://www.cnews.cz/europarlament-schvalil-konec-geoblockingu-e-shop

"Nové pravidlo bohužel nebude platit na obsah chráněný autorským právem. Konec geoblockingu se tak netýká e-knih, hudby, filmů, softwaru nebo her. Zahraniční katalogy nebo televizní služby se nám zatím neotevřou, ale Evropská komise do dvou let rozhodne, jestli konec geoblockingu nezavede i pro copyrightem chráněný obsah."

Podle tohoto to vypadá, že nějaké sledování Horizon Go a jiných IPTV služeb v cizině bez české VPN nebude.

 

  • 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Modem Compal (černý), CA modul
  • Ústí nad Labem
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ehm.. a co ako eurosudruhovia vlastne vyriesili? Ved sa nic nemeni, ked nejaky nemecky/holandsky/anglicky e-shop nebude chciet poslat tovar nejakym untermenschom na vychode, tak ho neposle - presne tak ako doteraz.. a cez prostrednika (so spravnou adresou) to islo bez problemov aj doteraz..

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Presne to jsem chtel napsat taky!
Nejsem teda nijaky nakupni maniak, takze nemam rozhodne zkusenosti se "statisticky vypovidajicim vzorkem", ale z mych zkusenosti neni problem s nejakou geoblokaci nakupovani, ale prachjednoduse s tim, ze shopy posilaji jen do urcitych (zapadoevropskych) zemi a basta. Nemyslim si, ze to musi byt nutne kvuli "ost untermenschen"... proste se napr. francouzsky shop zameril predevsim na svuj region plus nejblizsi okoli a to mu (zatim) staci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník black13

Existuju aj ine obmedzenia, ktore by tymto mali padnut. Niektore e-shopy neakceptovali platobne karty vydane v konkretnych krajinach, na nejake sa vobec nedalo dostat kvoli geoblokacii, alebo ste boli presmerovani na lokalny e-shop alebo ineho predajcu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník valerian

Dle mého názoru udělala EU chybu v tom, že to neotevřela napříč EU povinně. >:(

Není problém poslat balíček kamkoli v rámci EU a nemusí to být jen přes poštu jelikož to jde i přes řadu jiných dopravců v EU, kteří poskytují služby posílání balíků napříč EU.

Když si zákazník objedná zboží a zaplatí ho včetně dopravy do cílové lokality ať už je kdekoli v EU tak pokud není obchodník vysloveně "lemra líná" :D tak prostě pošle balík napříč EU a nemá s tím problém. Výmluvy typu zaměření se na nějakou lokalitu apod. prostě neberu. Ti prodejci, kteří jsou příliš líní na to, aby se tomu přizpůsobili by měli svůj eshop raději uzavřít a vyklidit tak prostor na trhu těm méně líným. Lenoši ať se věnují svému lenošení a ne obchodu. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Vsak ti nikdo nebrani si zalozit svuj eshop a posilat treba ke vsem certum nebo do Tramtarie... (a mnout si ruce nad tim, jak tem "lemram linym" beres ksefty)
Ale odmitam, aby me nekdo NUTIL delat neco, co nechci a nemam zajem!
Jestli si chci otevrit shop, ktery bude prodavat jen modrookym blondynam z Prahy, tak je to moje svate pravo a nikdo me NEMUZE NUTIT k necemu jinemu! Je jen moje vlastni volba, jestli se (potencialne) pripravuju o ksefty.
Po mistnim hokynari na rohu ulice taky nikdo nechce, aby delal rozvazku po cele republice nebo nedejboze cele EU :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Evzen - ono jde spíš o to, že takhle odmítaly prodávat i velké e-shopy. Třeba před pár lety jsem chtěl nakupovat v Amazonu.de, a oni mě odkázali na americký Amazon. Což by pro mě znamenalo dražší poštovné a taky clo. Takže jsem to už tenkrát řešil pomocí virtuální adresy.

  • 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Modem Compal (černý), CA modul
  • Ústí nad Labem
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A tak to taky může skončit.

Obchod si ale může vybrat libovolnou platební metodu a nemá povinnost zboží do zahraničí posílat. Musí však zákazníkům umožnit si například objednávky vyzvednout osobně, případně skrz nějakého poskytovatele virtuálních adres.

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...