Přejít na obsah

IP adresy UPC na BLACKLIST


Návštěvník Petr Vostrý

Doporučené příspěvky

Návštěvník Petr Vostrý

Teď jsem se tomu intezivně věnoval a testoval.

  1. Testovací e-mail mi nepřijde.
  2. Vychází mi z toho závěr, že je to u PINPI, které využívá (kontroluje) uvedený seznam ip adres a i přes mou autorizaci e-mail zahodí - což by právě nemělo.

Byli jste všichni seznační a všem děkuji za rady a za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Petr Vostrý
8 minutes ago, sodekcz napsal:

hmm, to je nějaký hrrr závěr, nebos nepopsal všechny kroky.

 

pokud jsi nastavil smtp na upc, pak ti pipni nemá co kontrolovat, protože přes ně ta pošta fyzicky nejde

no nic, je to na tobě

Asi máš pravdu, byl ukvapený závěr, protože ten mail.upcmail.cz funguje! Poslal na všechny a po tomto nastavení všem e-mail přišel. Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Evzen napsal:

Kazdopadne, proc se drbat se SMTP serverem Pipni, kdyz coby klient UPC muzes pouzivat SMTP server UPC?

Třeba protože doména má nastaveno DKIM a zatímco SMTP server Pípni k mailu přidá DKIM podpis zatímco STP server UPC to udělat nemůže, protože nemá patřičné klíče.  Použití SMTP UPC je polovičatý workaround.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Hmmm, good point...
Jak dlouho tam to DKIM je? Kdyz jsem se naposledy dival do nastaveni DNS Pipni (to uz je nejakej patek...), tak jsem si tam toho nevsiml... tj. to tam IMO jeste tenkrat nebylo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Absence DKIM ubírá body v hodnocení zda mail je spam, takže se může stát, že odeslané maily budou příjemcům padat do spamu častěji než kdyby měly DKIM.

Co s tím dělat - prudit Pípni ať to spraví, takhle se ten konkrétní seznam prostě používat nemá, je to jasná chyba. Nebo změnit poskytovatele mailových služeb, což bych asi udělal já, pokud někdo udělal tohle takhle blbě, měl bych pochyby i o úrovni ostatních služeb.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

@Petr Vostrý: Pro zajimavost, ten hosting u Pipni mas placeny nebo free?
Ja jen, ze na https://pipni.cz/hosting/webhosting pisou, ze ve free neni SMTP... A ja porad, proc mi to ted pri pokusech neustale haze chybu 550 relay not permitted, i kdyz SMTP autentikaci pochopitelne nastavenou mam, 'bo SMTP autentikace je presne to, co prave zkousim, zeano...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Petr Vostrý
před 8 hodinami, Evzen napsal:

@Petr Vostrý: Pro zajimavost, ten hosting u Pipni mas placeny nebo free?
Ja jen, ze na https://pipni.cz/hosting/webhosting pisou, ze ve free neni SMTP... A ja porad, proc mi to ted pri pokusech neustale haze chybu 550 relay not permitted, i kdyz SMTP autentikaci pochopitelne nastavenou mam, 'bo SMTP autentikace je presne to, co prave zkousim, zeano...

Mám placený hosting ...

před 8 hodinami, xtonda napsal:

Absence DKIM ubírá body v hodnocení zda mail je spam, takže se může stát, že odeslané maily budou příjemcům padat do spamu častěji než kdyby měly DKIM.

Co s tím dělat - prudit Pípni ať to spraví, takhle se ten konkrétní seznam prostě používat nemá, je to jasná chyba. Nebo změnit poskytovatele mailových služeb, což bych asi udělal já, pokud někdo udělal tohle takhle blbě, měl bych pochyby i o úrovni ostatních služeb.

Prudím Pipni o 106. Mají na to ticket, kde jsem vše uvedl. 

Jinak všechny odeslané zkušební zprávy jsou vidět i na serveru (web aplikaci) a synchronizuje se i zpět do telefonu. Takže to nastavení dělá vše co má. Zatím jsem nenarazil na žádné ALE 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...