Přejít na obsah

IP adresy UPC na BLACKLIST


Návštěvník Petr Vostrý

Doporučené příspěvky

Návštěvník Evzen
6 minutes ago, Petr Vostrý napsal:

SMTP - mail.wall.cz asi bude "PIPNI", protože, když jsem s tím měl problémy, tak mi support od Pipni napsal, abych místo mail.wall.cz nastavil mail2.pipni.cz

Presne tak. Obe tyto adresy se resolvuji na stejnou IP.
Ve sve administraci domeny na Pipni zjevne mas v DNS sekci nastaveny A zaznam mail.wall.cz na stejnou IP adresu jako mail2.pipni.cz

Ta chyba s overenim certifikatu je zpusobena, tipuju, chybejicim (nedoinstalovanym) certifikatem te certifikacni autority(CA), ktera ten certifikat Pipni vydala. To je v nasich koncinach AFAIK celkem bezne, protoze "kdejaka lokalni CA" proste v default certifikatech v OS neni. Staci si takove certifikaty stahnout ze stranek prislusne CA a nainstalovat a je po problemech.

45 minutes ago, xtonda napsal:

Evžene, on to není blacklist, to je prostě seznam adres domácích přípojek na kterých není žádoucí provozovat SMTP server, respektive běžný domácí uživatel pro to nemá důvod, naopak to s oblibou dělají spammeři, čili SMTP relace z domácího počítače přímo na cílový MX může být podezřelá.

Nepresne receno...
Jak pisi na https://www.spamhaus.org/pbl/:

The Spamhaus PBL is a DNSBL database of end-user IP address ranges which should not be delivering unauthenticated SMTP email to any Internet mail server except those provided for specifically by an ISP for that customer's use.

Dovolil jsem si zvyraznit to podstatne. Jakmile je mail session AUTENTIKOVANA, neni duvod takovou session neprovest.
Kazdopadne ANO, ta moje "rada" s primym odesilanim na cilovy server MUZE(!) skoncit neuspechem. Nicmene predpokladam, ze kdyz uz nekdo ma znalosti na to, aby si doma zprovoznil svuj mailserver, jsou mu takovahle uskali znama a proste tak nejak obecne VI CO DELA...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen
13 minutes ago, Evzen napsal:

Ta chyba s overenim certifikatu je zpusobena, tipuju, chybejicim (nedoinstalovanym) certifikatem

Tak pro doplneni - ne, je to o necem jinem... je to o tom, ze certifikat, kterym se ten server prokazuje, je vydany pro domeny pipni.cz, zatimco server je napr. v diskutovane domene wall.cz. Proto vselijake aplikace krici, ze neco muze byt spatne... jako napr. moje Seamonkeyviz dole.

Rozumne aplikace by mely nicmene dovolit zavest vyjimku, aby to clovek nemusel odklikavat pokazde.

image.png.6e258999c333a36eaf243822e6ebc6a8.png

 

Upraveno uživatelem Evzen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Petr Vostrý napsal:

Ještě doplňující otázka, tuhle dementní odpověď si dostal od Pípni nebo od správce mailserveru nějaké domény kam se snažíš poslat mail?

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Petr Vostrý
38 minutes ago, xtonda napsal:

mail.wall.cz a mail2.pipni.cz vedou na stejnou adresu, takže s klidem všude nastav mail2.pipni.cz místo mail.wall.cz.

A zkus mi poslat ten mail na xtonda.konf@gmail.com

E-mail jsem odeslal z PC, ale asi nepřijde. Odešlu tedy ještě z webového rozhraní ...

10 minutes ago, xtonda napsal:

Ještě doplňující otázka, tuhle dementní odpověď si dostal od Pípni nebo od správce mailserveru nějaké domény kam se snažíš poslat mail?

To je odpověď od podpory Pipni, konkrétně od Petra Šimonka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Date: Tue, 30 Jan 2018 17:47:30 +0100
From: =?UTF-8?Q?Vostr=C3=BD_Petr?= <petr.vostry@wall.cz>
To: xtonda.konf@gmail.com
Subject: test
Message-ID: <bbd15b6f8c21a6ab8a656fd17192be42@wall.cz>
X-Sender: petr.vostry@wall.cz
User-Agent: Roundcube Webmail/1.2.3

Tenhle mail, podle user agenta z webmailu, přišel.

Tak pokud to takhle má nastaveno Pípni, tak to je jednoznačně jejich chyba, ten PBL seznam není žádný blacklist, je to seznam domácích přípojek, pokud dojde ke korektní autentizaci tak to nemají použít, oni ten seznam vůbec nemají používat pro odesílání pošty svých uživatelů z mail aplikací.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Petr Vostrý
1 minute ago, Evzen napsal:

Kazdopadne, proc se drbat se SMTP serverem Pipni, kdyz coby klient UPC muzes pouzivat SMTP server UPC?

A jak mám potom nastavit poštovní účet IMAP?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Ufff, vzdyt uz tady nekolikrat zaznelo, ze IMAP je na PRIJIMANI posty, kdezto SMTP je na ODESILANI posty. Jsou to dve ruzne veci, kazda se nastavuje samostatne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Petře, zkus se zeptat " a jak mám nastavit smtp server"? :) pro odesílání pošty.

 

No zkus tam nastavit mail.upcmail.cz (a vypnout autentifikaci) a odeslat někomu jeden mail.

 

Pokud to bude fungovat, tak zkus poslat mail do domény, která tě nepřijala.

upc.png

Upraveno uživatelem sodekcz
  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...