Přejít na obsah

EPC3208 nutny reset kazdych 5 minut


Návštěvník nemozny

Doporučené příspěvky

Návštěvník nemozny

Tak skutečně se jednalo o zdroj. Koupil jsem druhý zdroj a od té doby není problém.

Teď jsem i zkoušel vyměnit opět "nový" zdroj za ten původní a opět nebylo možné získat adresu z DHCP, po vrácení "nového" zdroje naskočilo DHCP okamžitě.

Oba zdroje jsou vzhledově, napětově, amperově identické, oba mají diodu. Dioda starého zdroje ale po zapnutí modemu (přepínačem na modemu) výrazně pohasne, např. na 50%, ale dioda nového zdroje jen nepatrně, např. na 90%. Ano, i mně to zní jako blábol, ale třeba to někomu pomůže.

Každopádně modem zase vesele funguje.

Ještě teda slíbené úrovně signálu, když už jsem je vykopíroval. Ale jsou teda s novým zdrojem, už se mi nechce to běžet znovu přepojit na ten starý.

Downstream Channels	 	 
Power Level:	Signal to Noise Ratio:
Channel 1:	6.1 dBmV	42.5 dB
Channel 2:	6.6 dBmV	42.5 dB
Channel 3:	7.0 dBmV	42.5 dB
Channel 4:	7.2 dBmV	42.5 dB
Channel 5:	7.7 dBmV	42.5 dB
Channel 6:	7.8 dBmV	42.1 dB
Channel 7:	7.9 dBmV	42.5 dB
Channel 8:	7.8 dBmV	42.5 dB

Upstream Channels	 	 
Power Level:
Channel 1:	38.5 dBmV
Channel 2:	38.0 dBmV
Channel 3:	38.8 dBmV
Channel 4:	39.5 dBmV

 

Upraveno uživatelem nemozny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník nemozny
před 8 hodinami, tomus napsal:

Muzu se zeptat jaky zdroj jste konkretne koupil ?

Jinak urovne signalu jsou naprosto vpohode.

Koupil jsem za 350 Kč bazarový EPC9325 včetně zdroje a modem mi teď leží v záloze :)

Netušil jsem tehdy, jestli je problém v modemu nebo zdroji.

Jinak kolega měl stejný dotaz a pokud někdo bude potřebovat jen zdroj, koupil bych např.

https://www.elektro-hofman.cz/cz-detail-876191-zdroj-pulzni-15v-dc-1-6a-230v-ac.html

v jiném threadu - https://www.gme.cz/napajeci-adapter-sitovy-15v-1660ma-5-5-2-1mm-mean-well

http://4ushop.cz/zasuvkove-zdroje-napajeci-zdroje/napajeci-zdroj-zasuvkovy-15v-1a-5.5x2.1mm

Jednoduše jakýkoli, který má 15V/1-2A (minimálně 1A a max 2A), konektor 5,5/2,1 mm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen
8 minutes ago, nemozny napsal:

Jednoduše jakýkoli, který má 15V/1-2A (minimálně 1A a max 2A), konektor 5,5/2,1 mm.

Presne tak. Resp. tech ne-uplne-beznych 15V neni nutnost.
Kdyz mi pred casem odesel zdroj k EPC3208, vzal jsem ze supliku 12V/1,45A zdroj od nepouzivaneho scanneru a jede to jako z praku uz snad rok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...
Návštěvník nemozny

Tak ten UPC "originální" zdroj vydržel přesně rok, když se dívám na datum mých předchozích postů.

Rok!!!

Opět to byl standard 1A, 15V.

A jen teda ten konektor 5,5/2,1 mm jsem tady napsal špatně, musí to být menší, ale rozměr fakt netuším. Musel jsem jej ušmiknout z UPC shitzdroje, proměřit a přidrátovat krouceným spojem na pořádný zdroj 15V/1.6A.

Tzn. mám stále 2 funkční modemy, ale už třetí zdroj.

_______

Edit - Závada opět stejná jako minule, internet začně fungovat prachmizerně, tj. otevírám rozhraní wifirouteru za modemem, zkouším ping z wifirouteru přes modem, nejdřív vždycky ztráta 50%, za chvíli 100% a konec. Modem svítí, ale nic neroutuje.

Restart modemu obvykle nepomůže nebo jen na chvíli. Pomůže vytáhnout zdroj ze zásuvky a za chvíli zapojit, tím se vzpamatuje a pár hodin funguje, než zase chcípne. Někdy to rozchodí sám, většinou ale ne. Ve finále pomůže jen jeho výměna a likvidace.

Upraveno uživatelem nemozny
Doplnění o popis závady
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...