Přejít na obsah

Zyxel VMG8623-T50B Port Forwarding


Doporučené příspěvky

Nedaří se mi nastavit port forwarding na novém routeru Zyxel VMG8923-T50B. Potřebuji se dostat na NAS z chaty, přičemž je NAS k tomu routeru připojený.  Na NASu jsem nic neměnil, když jsem doma tak se na něj dostanu, ale z internetu ne. Zkusil jsem dvě možnosti, zapnout UPnP a pak nechat zapsat pravidla portů z NASU (k zapsání došlo) a taky v NAT na routeru nastavit ručně ty porty, které potřebuji přesměrovat. Zkoušel jsem vypínat firewally (NAS i router), ale asi mi pořád uniká někde nějaká souvislost proč se mi nedaří ty porty otevřít. Aktuálně jsem na optice. Díky

  • Premium
  • Super+
  • Sport
  • Zyxel VMG8623-T50B
  • Prague
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co si lze představit pod slovy: "se dostat na NAS z chaty"? Jestli se dostat k souborům, pak je potřeba řešit směrování portů 21 (FTP) nebo 22 (SFTP). Jestli se ale jedná o administraci NAS na úrovni http/https, pak to tak snadno nejde a jediným spolehlivým řešením je na routeru (ke kterému je připojený NAS) spustit VPN server - a přes VPN klienta se k němu připojit z chaty, potom už se po zadání IP adresy NASu do jeho administrace člověk dostane.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odesláno (upraveno)

Rozumím, špatně jsem to popsal. Zkrátka přesměrovat porty z internetu na NAS. Příklad: veřejná adresa co mám na routeru je 1.2.3.4 a já potřebuji přesměrovat port například 5001 na NAS (zapojen do routeru a má adresu 192.168.1.100). Vezmu telefon a zadám do aplikace jako zdroj 1.2.3.4:5001. Router má nastaveno pravidlo pro přesměrování 1.2.3.4 - 5001 přesměruj do 192.168.1.100 - 5001.

 

Takto jsem to měl doposud nastavené na Comapalu a fungovalo to.

Ad VPN: OpenVPN server je právě na tom NASu a já nejsem s to mu přesměrovat port 1194.

Upraveno uživatelem Leeon
  • Premium
  • Super+
  • Sport
  • Zyxel VMG8623-T50B
  • Prague
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V routeru vypadá směrování portů takto, např. NAS má IP ve vnitřní síti: 192.168.1.100, já tedy provedu směrování portu 21 (FTP) následovně: pro IP 192.168.1.100 si vymyslím nějaký externí port, např. ten tvůj 5001 a tento přesměruji na interní port 21 s protokolem TCP. Přístup zvnějšku pak bude takový, že třeba v Total Cammanderu zadám veřejnou IP adresu (hypoteticky opět tu tvoji) 1.2.3.4:5001 a tím se dostanu k souborům v NAS přes FTP. Pro SFTP je pak port 22 (pochopitelně FTP/SFTP musí být v NAS funkční).

Pokud na routeru běží OpenVPN, pak se k němu lze připojit přes OpenVPN klienta a porty pro OpenVPN netřeba řešit, tj. žádné směrování není potřeba. Upraveno uživatelem Adolf.Shitler
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozumím. Potíž je ale v tom, že mi zkrátka ten port nechce projít skrze router. Nastavil jsem 1194 port na routeru tak, aby se z internetu předával na NAS (192.168.1.100). V OpenVPN klientovi zadám 1.2.3.4:1194 ale nepodaří se vůbec předat požadavek na ten NAS, kde poslouchá na portu 1194 OpenVPN server. Vlastně to není jenom o tom OpenVPN, ale nefungují ani ostatní porty (aplikace). Na routeru jsem zkusil nastavit předání portů jak skrze NAT, tak i přes UPnP, ale nic.

  • Premium
  • Super+
  • Sport
  • Zyxel VMG8623-T50B
  • Prague
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro OpenVPN se směrování portů v routeru nenastavuje. Prostě na routeru spustíš OpenVPN server (kde jako port bude napevno nastavený 1194 UDP a přístup jak do netu, tak do vnitřní sítě, podsíť VPN např. 10.8.0.0 a maska sítě 255.255.255.0) a pak se nějakým OpenVPN klientem k tomu serveru připojíš (přičemž všechny parametry připojení si OpenVPN klient vezme z "OpenVPN-Config", který musíš na serveru vyexportovat a do klienta pak importovat - před exportem ze serveru je nutné ještě v routeru v nastavení OpenVPN server nechat vygenerovat certifikát, který by se pak měl automaticky stát součástí konfiguračního souboru).
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uvedl jsem OpenVPN jako jednu z aplikací pro níž potřebuji přesmerovat port. Jsou tam i jiné aplikace pro které potřebuji přesměrovat porty. Kupříkladu aplikace hostované v dockeru na NASu. 

  • Premium
  • Super+
  • Sport
  • Zyxel VMG8623-T50B
  • Prague
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OpenVPN server se má řešit na úrovni routeru, aby pak bylo možné se dostat přes OpenVPN klienta do celé vnitřní sítě (a v takovém případě se žádné směrování portů nekoná, protože to není potřeba). Jestliže ale OpenVPN server není na úrovni routeru, ale je někde jinde (třeba v NAS), tak to spíš nebude fungovat, než že bude.

Běžné směrování portů v routeru by pak mělo fungovat normálně, tam není důvod, aby nefungovalo. Ještě je možné pro nějaké konkrétní zařízení nastavit rovnou DMZ.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OpenVPN jsem na tomhle routeru nenašel. Každopádně mi OpenVPN na NASu fungovalo s Compalem normálně. To běžné směrování portů právě že nefunguje, proto jsem vložil příspěvek, zda někdo neví kde je zakopaný pes. Každopádně ti moc děkuji za pomoc.

  • Premium
  • Super+
  • Sport
  • Zyxel VMG8623-T50B
  • Prague
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...