Přejít na obsah

Blokování MAC adres na Compalu


Sparrow

Doporučené příspěvky

Zadání je jasný - zakázat jeho MAC se připojit na Wifi. 

Mám taky mobil Samsung.

Fyzická MAC: v telefonu - Nastavení - O telefonu - Stavové informace - MAC adresa Wi-Fi telefonu.

Ale pak když se podívám do Nastavení - Připojení - Wi-Fi - 3 tečky - Rozšířené nastavení - Správa sítí a otevřu si kdejakou dříve přidanou Wifi síť, tak po rozkliknutí názvu je tam Zobrazit více a Náhodná MAC adresa, kde je i vidět. A pokud si takto rozkliknu několik sítí tak zjistím, že ten generátor je skutečně náhodný a není v tom generování žádná shoda, nějaký stejný základ apod. 

Tedy pokud má dotyčný nastavenou náhodnou MAC adresu - což je u Samsungů skutečně výchozí volba, tak je to nekonečný příběh sbírání a blokace MAC a zařízení se stejným názvem ... 

 

  • Super
  • -
  • ALLinONE
  • Compal CH7465
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je funkce všech nových Android v telefonů a bývá default zapnutá.

Na základě MAC mohlo třeba obchodní středisko sledovat jak často jej navštěvujete a podobně.

Stejně tato funkce moc nepomůže, protože můžou teoreticky i tak sledovat na základě uložených sítí v telefonu. (mobil vysílá tzv. Probe request kdy se aktivně dotazuje stylem "Je tady přítomná síť ABC? " tudíž do okolí prozrazuje seznam vašich uložených sítí, pokud máte zaplou wifi a nejste k žádné přihlášeni)

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK, v defaultu zapnutá. Ale, že router ukazuje pořád stejnou MAC - viz první screen, jen se změnil typ WiFi z 2.4G na 5G. 

Ale jak jsem psal, já to na Xiaomi zapnuté nemám a taky mi tam ukazoval nějakou zmatenou MAC.

Děkuji všem za snahu a názory, otestuji osobně na sobě ve středu a dám vědět, jestli  to jde přes to nastavení WiFi.

Upraveno uživatelem Sparrow
  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • Compal black, CA modul
  • Praha 10
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...