Přejít na obsah

Nové stanice


Pavel m

Doporučené příspěvky

Návštěvník
před 3 minutami, William_ napsal:

???

No nic, já jen, že jsem narazil na tento článek a tím jsem ti odpověděl na to, proč bych chtěl v UPC mít italské kanály a ne německé které nemají žádný mezinárodní význam. Nehledě na to, že poslouchat němčinu není zrovna maximum rozkoše. Italština je aspoň pěkná i když jí třeba člověk nerozumí. To je vše. Hezký den. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taliancinou hovori okolo 60 milionov ludi na svete, nemcinou okolo 200 milionov.. takze o tom medzinarodnom vyzname by som pomlcal (o hospodarskom vyzname Talianska vs nemecky hovoriacich krajin ani nehovorim).

Taliancina je urcite uchu lahodnejsia ako nemcina, to je bez debaty.

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník William_
před 6 minutami, SibiřCZ napsal:

No nic, já jen, že jsem narazil na tento článek a tím jsem ti odpověděl na to, proč bych chtěl v UPC mít italské kanály a ne německé které nemají žádný mezinárodní význam. Nehledě na to, že poslouchat němčinu není zrovna maximum rozkoše. Italština je aspoň pěkná i když jí třeba člověk nerozumí. To je vše. Hezký den. 

Víš, znám mnoho lidí co německy umí (přeci jen s nima máme velkou část hranic a spousta Čechů tam pracuje a dojíždí zpět domů).

Přijde ti, že v ČR někoho zajímají italské pořady kromě dejme domu pár stovek nadšenců jako si ty? Zkus podívat kolik lidí v ČR ovládá italštinu a kolik němčinu, a potom zjistíš, proč stále (nejen já) trvám na německém balíčku. S Němci máme bohužel/bohudík společnou historii, což se o Itálii moc říct nedá, ta německá mentalita je nám ať už chceš nebo ne, stále bližší než ta italská.

A mezi námi, poslouchat uřvané Italy také není můj šálek kávy 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
před 53 minutami, William_ napsal:

Víš, znám mnoho lidí co německy umí (přeci jen s nima máme velkou část hranic a spousta Čechů tam pracuje a dojíždí zpět domů).

Přijde ti, že v ČR někoho zajímají italské pořady kromě dejme domu pár stovek nadšenců jako si ty? Zkus podívat kolik lidí v ČR ovládá italštinu a kolik němčinu, a potom zjistíš, proč stále (nejen já) trvám na německém balíčku. S Němci máme bohužel/bohudík společnou historii, což se o Itálii moc říct nedá, ta německá mentalita je nám ať už chceš nebo ne, stále bližší než ta italská.

A mezi námi, poslouchat uřvané Italy také není můj šálek kávy 🙂

No, tak já nevím kolik lidí mluví jakým jazykem, nikdy jsem se to nezajímal. Já italsky mluvím hlavně proto, protože jsem tam pracoval. Podle Wikipedie mluví italsky až 126 milionů lidí, německy nevím. To je země která mě nezajímá ani jazykově a ani kulturně. Co se týče ovlivnění kultur, tak tě malinko poupravím. Je to právě Itálie která ovlivnila světovou kulturu i tu naši (i tu Německou). Nevím, zda ti něco říkají města Florencie nebo Řím. Asi ne. Ale to nevadí. Svět to vidí jinak naštěstí. Ale je pravda, že Němci a Češi mají k sobě blíž, to ti dávám za pravdu. Hlavně co se týče pití piva, buranství a knedlíků. Já to viděl několikrát v létě na italských plážích, že mají Češi a Němci k sobě blízko. Itálie je synonymem nejen světové kultury a samozřejmě gastronomie, ale i elegance a umění. Nehledě na to, že se bavíme o třetí největší zemi Evropy a jednu u nejbohatších, nebavíme se o Bangladéši nebo horní dolní. Každopádně můj příspěvek nebyl o tom, kdo mluví jakým jazykem, ale o tom, že italská RAI má kvalitní pořady na světové úrovni, proto bych ocenil mít tyto kanály o v UPC. Nic jiného v tom není. Tím končím tuto debatu, vše co jsem chtěl napsat, jsem napsal.

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník William_
před 25 minutami, SibiřCZ napsal:

No, tak já nevím kolik lidí mluví jakým jazykem, nikdy jsem se to nezajímal. Já italsky mluvím hlavně proto, protože jsem tam pracoval. Podle Wikipedie mluví italsky až 126 milionů lidí, německy nevím. To je země která mě nezajímá ani jazykově a ani kulturně. Co se týče ovlivnění kultur, tak tě malinko poupravím. Je to právě Itálie která ovlivnila světovou kulturu i tu naši (i tu Německou). Nevím, zda ti něco říkají města Florencie nebo Řím. Asi ne. Ale to nevadí. Svět to vidí jinak naštěstí. Ale je pravda, že Němci a Češi mají k sobě blíž, to ti dávám za pravdu. Hlavně co se týče pití piva, buranství a knedlíků. Já to viděl několikrát v létě na italských plážích, že mají Češi a Němci k sobě blízko. Itálie je synonymem nejen světové kultury a samozřejmě gastronomie, ale i elegance a umění. Nehledě na to, že se bavíme o třetí největší zemi Evropy a jednu u nejbohatších, nebavíme se o Bangladéši nebo horní dolní. Každopádně můj příspěvek nebyl o tom, kdo mluví jakým jazykem, ale o tom, že italská RAI má kvalitní pořady na světové úrovni, proto bych ocenil mít tyto kanály o v UPC. Nic jiného v tom není. Tím končím tuto debatu, vše co jsem chtěl napsat, jsem napsal.

Pár poznámek:

O tom buranství bych pomlčel, bydlím v Praze a o chování těch tvých nadgalakticky skvělých a úžasných Italů bych ti mohl vyprávět do rána.

Ano ovlivnila, ale to už je nějaký ten pátek... za to Němci v té novodobé éře nás ovlivnili daleko více, ale o tom by se dalo spekulovat a polemizovat do nekonečna.

A taky jedna z nejzadluženějších si zapomněl napsat, vím že to si velice rád vynechal 🙂

...a já jen říkám že z pohledu UPC se jim více vyplatí Německo, než Itálie (myšleno balíčky).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, SibiřCZ napsal:

italská RAI má kvalitní pořady na světové úrovni

.. a tiez dlhy vo vyske vyse pol miliardy EUR, ale kedze je to statny podnik, tak to zjavne pre Talianov nie je taky problem 🙂

RAI (Italy’s national public broadcasting company) has recently been singled out for its disproportionate size, given the actual demands entailed in covering public, political and government events. More specifically, its administrative, technical and operational departments were criticised, as well as its managerial division which is appointed by the Italian Government.

.. to by som za vzor naozaj nedaval, nikto netvrdi, ze Taliani nevedia vyrobit/natocit kvalitne programy ci filmy.

Upraveno uživatelem Marek-26
Upraveno, obsah byl celý 2x.
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
před 2 hodinami, William_ napsal:

Pár poznámek:

O tom buranství bych pomlčel, bydlím v Praze a o chování těch tvých nadgalakticky skvělých a úžasných Italů bych ti mohl vyprávět do rána.

Ano ovlivnila, ale to už je nějaký ten pátek... za to Němci v té novodobé éře nás ovlivnili daleko více, ale o tom by se dalo spekulovat a polemizovat do nekonečna.

A taky jedna z nejzadluženějších si zapomněl napsat, vím že to si velice rád vynechal 🙂

...a já jen říkám že z pohledu UPC se jim více vyplatí Německo, než Itálie (myšleno balíčky).

no jo, když psa chceš bít... 🙂 co má společného dluh s televizní tvorbou?? 🙂 Japonsko má dluh 230% HDP a je taky vzorem. Akorát to Japonsko má to "štěstí" že není v žádný unii a nikdo se jim neplete do toho kolik utrácí a za co.Belgie má dluh skoro 120% HDP. Irsko malém zbankrotovalo... ale u těchto zemí je to jedno, oni můžou, že? 🙂 jen ta Itálie prostě zlobí 🙂

A za další: jo, to máš opravdu, Německo toho v novodobé historii udělalo pro svět hodně, a to natolik, že bychom na to rádi všichni zapomněli. Kdežto v případě Itálie to jsou věci ze kterých svět čerpá dodnes, ať už věda, medicína, kultura, gastronomie, technologie apod. Ale to ty určitě víš, jen se neumíš podívat kolem sebe a nechceš vidět dál než k Německu. Ale třeba ti to tak stačí. Mě ne, já mám jiné "vzory". Ciao bello. 😉

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Tyjo, to je sranda... ty ses na ty Taliany nejakej precitlivelej, koukam...
Nekdo si tady dovoli zminit obecne znamy a neoddiskutovatelny fakt, ze Cesi proste maji k Nemecku bliz nez k Italii, a tobe z toho hned nabehne zila na cele 😉

Mne osobne je napriklad nemcina skutecne mnohem blizsi nez italstina, jednoduse proto, ze jsem proste odmalicka vyrustal s nemcinou - coby Brnak jsem odmala koukal na ORF a poslouchal Ö3 a pri navstevach v Cechach (napr. na vojne) zase koukal na ZDF, RTL a ARD a poslouchal Bayern 3 nebo sveho casu genialni vychodonemecke vysilani JugendRadio DT64.

Ani pri nejlepsi vuli nebylo v dobach meho detstvi nebo mladi mozne sledovat nebo poslouchat (pokud teda nepocitam nejake zahvizdane stredo- nebo kratkovlnne vysilani jako bylo treba Radio Luxembourg) neco v italstine...
Jedine, co mam z detstvi/mladi zafixove ve vztahu k Italum je, ze se s nima tahaly prodejny holky... s Arabama, s Italama, a s jinyma, co meli prachy...
Takze se nelze divit, ze k italstine zadnou extra citovou vazbu nemam... a velice podobne na tom bude vetsina tohoto naroda, tedy alespon tech, kterym uz oschlo maturitni vysvedceni 😉 a tudiz maji i kupni silu na to, platit si TV u UPC 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník fanfán tulipán

Hele chlapi, co takhle Maďaři? Maj dobrý klobásy a pálenku, v historii ublížili málo (míním Čechy),  jsme s nima v té V4 (míním Slováky), co takhle jejich programy?

Určitě lepší, než na hony vzdálená Itálie a Džermeny...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...