Přejít na obsah

Nové stanice


Pavel m

Doporučené příspěvky

V 13. 12. 2017 at 17:03, honegero napsal:

Zdravím, jak to vypadá s Seznam.cz TV?

Podle posledních informací by měla zahájit vysílání začátkem roku :) Teď zatím jen testují. Tak jsem zvědavej, jestli to stihnou ještě před prezidentskýma volbama.

V UPC bude Seznam.cz TV na 100 %, už je pro ni připravená i programová pozice, takže se jen čeká, až to Seznam spustí :)

Před hodinou, peno napsal:

Ono by to hlavně chtělo víc slovenských kanálů. Chápu, že je to problém, díky licencím nebo nehorázným poplatkům (a souhlasím, že je lepší, když tu Markíza International není, než aby jim UPC platilo nějaké nehorázné výpalné), ale i tak mi přijde poněkud smutné, že, pokud nepočítám kanály Discovery, kde se stále drží slovenština z jedné třetiny a doufám, že jim to vydrží i do budoucna, tu už máme ve slovenštině jen čtyři kanály. A to navíc na JOJ Family té slovenštiny stále ubúda a ubúda.

Souhlasím, ale Markíza, Doma, Dajto, Joj, Plus, Wau a Ťuki prostě přidat nemůžou :(

Nicméně jsou tam některý volný programy, u kterých by to problém být neměl - např. TV Lux (ta by určitě potěšila dost lidí) nebo Senzi (možná by si taky diváky našla, i když mě teda určitě ne :D ). Nevím, jak je to s Rikem, ten bych si moc přál, ale nvm, jak to má s právy pro ČR - mám pocit, že v ČR ho nabízí jen Skylink. Jinak co mě mrzí je ta TV Raj - ta mi přijde opravdu hodně atraktivní, sice je to oficiálně regionální televize, ale ten její program je opravdu hodně, hodně atraktivní - české a slovenské filmy, dětské pořady, dokumenty, zprávy, hudba, diskuse, reality show... takhle zajímavou regionální televizi jsem už dlouho nikde neviděl, jestli opravdu nemají práva, tak je to škoda..tohle by mělo určitě mnohem vyšší sledovanost než spousta jiných kanálů a myslím, že by to ani moc nestálo...

 

Upraveno uživatelem Tommy Kindernay
jen překlep
  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 minute ago, Jack_6428 napsal:

Pokud někdo snad chce v TV více slovenštiny, může se vyjádřit zde... 

 

Jasně, ale tenhle článek se týkal spíš Slováků, kterým vadí, že mají skoro všechny placený kanály v češtině. Tady jde spíš o to, že u nás už je jen minimum programů ze Slovenska.

  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To sice ano, ale pokud ta snaha uspěje tak více stanic dostupných i u nás bude mít slovenský dabing. Možná i kvůli tomu, pokud bude tlak velký, u některých stanic vzniknou česko-slovenské verze, díky čemuž by pak ten větší podíl slovenštiny dával větší smysl. Není to stejné, pravda, ale souvisí to. Slovenské stanice jako takové ale u nás už pochopitelně nebudou. Vracet se k původnímu stavu nemá pro provozovatele smysl, při nejmenším by vypadali za blbce a přišli o část zisku, který z těch regionálních verzí mají. Nezbývá, než se s tím smířit a upřímně já ani nevidím důvod, aby se ty slovenské stanice vraceli. Zaprvé bych je nechtěl zpátky už z principu. Chtěli odejít sami a taky odešli. Bylo by to trochu zahořklé, ne-li trapné. Zadruhé, není na nich prakticky žádný obsah - resp. ten obsah je buď horší, podobný anebo shodný s našimi verzemi stanic ze stejné skupiny. Hlavní rozdíl je v grafice, reklamách a jazyce. Jinak se ty stanice vykrádají navzájem a není moc o co stát, když i samotní Slováci na obsah Markízy a JOJ nadávají. A ty mezinárodní verze nestojí ani za řeč - jak na české tak slovenské straně. To je vyloženě už drahý odpad. Většina lidí se na to dívá emotivně, chtějí to mít pro dobrý pocit, a ne racionálně. V dnešní době je ale smysl slovenských stanic u nás a českých tam více méně nulový. Množství obsahu ve slovenském znění, resp. jeho absence, na sdílených mezinárodních verzích stanic, je určitě větší a smysluplnější problém - hlavně tedy na Slovensku.

Jinak SeznamTV bude. To je potvrzené a jasné. Nejdříve ale musí začít vysílat. Co ale jasné ještě není, resp. nebylo tuším zmíněno, je, že bude v lepší kvalitě ;)

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník peno

Zrovna JOJ Family mi připadá jako dobrý pokus o mezinárodní verzi. Jistě, není to zázrak, ale když ještě zapracují, můžou některým českým komerčním televizím způsobit solidní bolehlav ;) Má to ovšem i negativum. Protože se snaží zavděčit českým divákům, tak tam přibývá pořadů v češtině, ať už původních, vytvořených přímo pro JOJ Family, tak i starých českých seriálů a hlavně zahraniční produkce s českými dabingy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mirobtt@chello.sk

Buďte radi, že máte české stanice...ja by som namiesto slovenských radšej bral české, napr. Nova, Nova Cinema, Prima Max. Je smutné, že v dobe tzv. "demokracie" nemôžu mať Česi a Slováci rovnaké stanice. Napr. taká kooperatíva: Nemci, Švajčiari a Rakúšania majú niektoré vysielacie práva rovnaké. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...