Přejít na obsah

Obecné problémy s internet TV


Návštěvník daweo

Doporučené příspěvky

  • po měsících...
V 5. 3. 2023 v 11:29, CableG napsal:

Jestli je Telly nejhorší služba na trhu (od listopadu 2021 jeden cca desetiminutový výpadek), tak pak nevím přesně kam by šlo zařadit VTV 🙂  Mám to nainstalované na několika AppleTV a je to bezproblémové a rychlé tak, že se o tom VTV s prémiovým boxem ani nezdá.

Přešel jsem od O2 k Vodafone, především kvůli nalákání na levnější "všechno" (nakonec platím víc než u O2, ale to jen bokem), co je ovšem na zbláznění, tak je Vodafone TV. Na 20Mbit připojení (kde O2 TV fungovala více než dva roky bez jediného problému) je prakticky nepoužitelná. Po cca 1min se zasekne a mnohdy ani nespustí. Argument Vodafone? 20Mbit je pomalé a pro Vodafone TV nevhodné připojení. Věděli to a i přesto nabídli a připojili .... za mě TOP nejhorší 

  • xDSL ≤50 Mb/s
  • Premium 5G
  • Klasik
  • Set top box
  • Liberec
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

20 Mbps by mělo být vice nez dostatečné. Není problém jinde? Ta Vodafone TV u zpětného shlédnutí a nahrávek občas blbne - hláška Není přístup k internetu je na denním pořádku. 

Sám Vodafone píše, že pro HD kanály je třeba 7 Mbps

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je otázkou, jestli VF TV umí dynamicky měnit rozlišení obrazu (a s tím spojený datový tok) u pomalejších netových připojení. Třeba Skylink live ano, O2 TV také ano. Jestli VF TV ne, tím se pak může vysvětlovat, proč to dotyčnému dřív fungovalo a teď nikoliv.
Každopádně 20 Mbps linka je pro provozování netové TV dost haluz, protože jak člověk kromě televize používá net ještě pro další zařízení, tak se brzy dostane na limit. Začal bych tím, že se poohlédnu po rychlejším připojení.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předpokládal jsem, že linku má nezatíženou, při zatížení tak slabé linky už může být samozřejmě problém. 

Automatická kvalita fungovala u Horizon Go na Androidu, ale fungovala zvláštně - nižší cca 2.5 Mbps a vyšší 4 Mbps. U jednoho Androidu vždy jela automaticky vyšší kvalita, u druhého bylo třeba vypnout a zapnout displej - pak to přeskočilo na vyšší, třetí mobil k vyšší kvalitě donutit nešel. A ještě občas z vyšší to přeplo na nižší během sledování a už tak zůstalo. 

Radši pevné nastavení kvality a kvalitní linka, než zjišťovat jestli ta občasná nekvalita v obraze není způsobena tím, že to zase jede na nízký bitrate. 

Když jsem se včera díval na nabídku Vodafone internetu, tak po zadání adresy to nabízí jen 250 a 500 Mbps. Gigabit ne. Zkoušel jsem více adres kde je gigabit dostupný. 

Nějaká chyba na webu, nebo se gigabit dočasně nenabízí? 

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...