Přejít na obsah

Změna IP adresy


MSwamp
Přejít na řešení Vyřešil tomus,

Doporučené příspěvky

Ahoj, nechci zakládat nové téma, přidám se sem.

 

Mám modem Compal v režimu bridge. Za ním dva routery. MicroTik a Ubiquiti UDM (na testování). Každý připojený do jiného portu modemu. Oba mají veřejnou IP adresu. MicroTik snad roky stejnou UDM od doby co jsem ho připojil tj. cca 2 měsíce.  Až včera v noci, když jsem v rámci testu nechal UDM "pignat" svou adresu na WAN portu (veřejnou IP od Vodafone). V noci se něco přihodilo a ráno měly oba routery novou veřejnou IP adresu. Je možné, že by se onen příkaz ping na svou přidělenou adresu nelíbil a tím došlo k restartu IP adres? Do teď mi restart modemu ani routeru adresu neměnil. Na základě čeho mění Vodafone přidělené adresy? Do teď se mi IP adresa držela zařízení podle MAC adresy. Možná jsem to napsal moc složitě.

 

Díky

  • Super
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, CA modul
  • Štatl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a proč přesně nechceš zakládat nový téma, když s původním tématem to nijak nesouvisí?

takhle to za tebe bude muset udělat někdo jinej, ale nejdřív bude muset pochopit, o čem to vlastně celý je, vymyslet nějakej název, rozdělit to atd... 🙄

to proběhne jednou, ale podruhý už budeš mít zavedený schvalování příspěvků, pro tebe to bude nepříjemný, pro moderátory to bude zbytečná práce navíc a vlastně je to všechno úplně zbytečný... a všechno jenom proto, žes byl línej založit si vlastní téma 🙄

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně na té adrese až tak nezáleženo. Nepočítám s tím, že bude moje navěky, když není placená jako pevná. Spíš mi šlo o to, zda jsem nemohl "nahněvat" Vodafone, tím že jsem pingal svou adresu. Protože se obě události sešly během pár hodin. Rád bych s tím (ping na vlastní adresu) pár dní pokračoval, ale nechci si nechat zablokovat net pro nějaké porušování pravidel sítě. Takže hlavní dotaz měl znít: Není problém pro síť Vodafone, že posílám příkaz ping na svou IP adresu? 

  • Super
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, CA modul
  • Štatl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Řešení

Včera v Brně po půlnoci vypadl internet, zrovna jsem chtěl sledovat tu vesmírnou srážku a koukám že pevný internet nejede a já běžím na mobilních datech, ale netrvalo to dlouho asi okolo 15 minut, předpokládám že v té chvíli došlo na straně operátora k nějaké změně nastavení, nebo technologie a IP adresa kterou jsem měl docela dlouho se změnila i u mě,

takže tímto je záhada vyřešena a svoji adresu si můžeš pingat jak dlouho chceš to na změnu IP adresy nemá žádný vliv.

  • Souhlasím 1
  • Děkuji 1
  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To bude ono, u mě dle hlášení z UDM začaly problém až kolem 3:15 (to zní jako z toho hororu).

 

Díky za objasnění. Přesně takovou odpověď jsem potřeboval.

 

Ještě jednou se omlouvám celé komunitě, za způsobené problémy s nezaložením vlastního vlákna. 

  • Super
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, CA modul
  • Štatl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@MSwamp Aha, až teď koukám na město. V Brně proběhla změna DHCP na Vodafone a s tím spojené nové přidělení IP rozsahu. Takže se opravdu sešly 2 na sobě nezávislé události. Jen bacha na frekvenci ping aneb, jak se dělá DDOS útok (aby nějaký robot nevyhodnotil). 

  • Souhlasím 1
  • Děkuji 1
  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...