Přejít na obsah

Wifi ADSL vs wifi od UPC - rozdílné rychlosti


Návštěvník rolf

Doporučené příspěvky

Návštěvník Evzen
14 minutes ago, rolf napsal:

A nyní u 100Mbit. si zařízení stejně neporadí s vyšší rychlostí, než je těch cca 40Mbit.

Jeste stoji za to zkontrolovat nastaveni WiFi driveru - vychozi je vetsinou nastaveno na sirku pasma 20 Mhz, coz omezuje rychlost pripojeni k routeru na max. 150 Mbps (uvazuju "n" zarizeni na obou stranach).
Prepnutim na Auto (zalezi na konkretnim driveru... nektere tohle nastaveni dokonce vubec nemaji) se umozni pouzivani sirsiho pasma, coz za beznych okolnosti vede az ke zdvojnasobeni realne rychlosti (pripojeni "n" zarizeni k "n" routeru 300 Mbps). Samozrejme zalezi na konkretnich podminkach v danem miste, jaky efekt to bude mit.

image.png.74e7c877640bd31556c74752c73315f4.png

Upraveno uživatelem Evzen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník rolf

Prostě jako laik sem si řekl, že když mám teď internet 5x rychlejší, že by na tom  rychlost wifi sítě mohla být lépe, než jen dvojnásobek ( a toho vesměs ani nedosáhnu, reálně tak kolem 37Mbit.). Věděl jsem, že hodnoty nebudou jako po kabelu, ale pak mne právě zajímalo, proč předchozí wifi běhala tak, jak bylo požadováno :-) 

Teď už se do obrazu trochu dostávám, díky Vám....

Do toho nastavení schválně mrknu.

Ještě se tedy zeptám, jakou rychlost jsem schopen dosáhnout na mobilním telefonu? 

Upraveno uživatelem rolf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I mobily podle cenové kategorie a stáří mohou mít různě rychlé wifi adaptéry, ty top mohou být schopny využít plných 100 Mbit i více. U wifi N a AC je trochu nepřehledné, že adaptéry mohou mít různou konfiguraci a tedy i rychlost.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim, ze Compal (ak je WiFi certifikovany, co asi je) automaticky zmeni sirku pasma na 20 MHz na 2,4 GHz kvoli ruseniu (teda pokial pisatel nebyva na samote a ma okolo seba vela WiFi sieti), aj ked tam ma zvolene 40 Mhz.. a velmi pravdepodobne jeho starsi notebook nema vobec 5 GHz podporu (tam nie je problem aj na starsom n protokole pri 40 MHz ist realne 100 Mbit).. cize tych 40 Mbit je realne maximum.

20+20 Mhz (300 Mbit) na 2,4 GHz zaberie 2/3 celkoveho pasma!

 

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...