Přejít na obsah

Vodafone mění DNS, jaké jsou nové?


johny.h
Přejít na řešení Vyřešil Ondra - Vodafone,

Doporučené příspěvky

Na tom obrázku vidím nastavení interní sítě LAN , tam si mohl nechat ty DNS servery nastavené ve výchozím nastavení na interní IP adresy pokud tam nepotřebuješ mít nějaké vlastní DNS.

DNS od operátora si modem nastaví sám na portu WAN, takže o to se vůbec nemusíš zajímat.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Adolf.Shitler napsal:

ten asi ví proč a jak a veškeré info k tomuto si dohledá sám

Souhlasím, a přesně o to mi jde. Očekával bych, že pro tyto případy to bude mít VF někde uvedené. Jediné kde jsem to ale našel je toto vlákno, a protože se tu objevil Ondra, poprosil jsem jej o oficiální potvrzení. Souhlasím, že to BFU neřeší (ale jsou např. i firemní uživatelé apod.).
Jinak já osobně preferuji kombinaci DNS providera a veřejné DNS (OpenDNS, Google apod.), ale to už je na každém, a kdo ví co dělá, můžu doporučit pomůcku https://www.grc.com/dns/benchmark.htm 

  • Super
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, CA modul
  • Zlín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi jsem to napsal poněkud špatně, ale pokud má někdo potřebu využívat DNS od VF, pak stačí dát v nastavení routeru automaticky a netřeba cokoliv zadávat ručně. A kdo kombinuje třeba Google a VF, pak si prostě za modem v režimu bridge připojí PC a přes cmd - ipconfig/all snadno zjistí, jaké DNS jeho ISP používá (to pak zkopíruje někam do notepadu a následně přepíše do vlastního routeru). Toto ovšem firemní i znalejší uživatelé pochopitelně vědí :)
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Adolf.Shitler Máš pravdu, já to nerozporuji. Jsem jen stará škola, a dřív tyhle údaje běžně provideři transparentně někde uváděli.

@tomus 130Mb? Myslím že se uvádělo až 250Mb. Tedy ano, o omezení vím. Tarif 300 mám jen proto, že při přechodu na VF jsem ho měl za stejnou cenu jako 150 a nechtěli mi dát v ceně nový modem (spoléhal jsem, že mi ani přechod bez něj neumožní a ukecám ho třeba jen za 1Kč/měsíc). Vím, že o problematice modemů jsou tu další vlákna a tohle Cisco už je fakt dědeček (ale zaplatil se mi snad víc jak 5x), ale to už patří do jiného vlákna.

  • Super
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, CA modul
  • Zlín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu OT. 

Moje Cisco jede urcite 9 let. Jen mam u nej treti zdroj. Vesmes odesel pri vypadku napeti. Ale jinak musim rict ze jako o modemu o nem vubec nevim... Mam za nim Asus, ale uz se chystam na nejaky Mikrotik a AP od Unifi (U6/U6 lite) 

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Snah normálně zavolej na Vodafone že máš tarif 300 jede ti jenom poloviční rychlostí a rovnou jim řekni jaký máš modem a měli by ti ho vyměnit dostaneš Comal CH7465, beztak ti ten modem dřív nebo později vymění a úplně jsem nepochopil jestli ho máš koupený nebo v pronájmu, pokud koupený, tak bych to asi zatím neřešil, pokud ti ta nižší rychlost nevadí.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...