Přejít na obsah

Gigabit internet


Návštěvník Drakotrak

Doporučené příspěvky

Návštěvník Drakotrak

Zdravím,

 

mám několik otázek a budu rád, pokud mi pomůžete. Nejsem zatím zákazník Vodafonu, ale přemýšlím na zřízením optiky, protože na naší adrese je možnost Gigabitu za 500Kč+100Kč modem, ale chci si objasnit pár věcí než budu volat operátorovi .

 

1. Jaké máte přibližné rychlosti, opravdu to dosahuje těch 1000Mbit/s? A jak je to se spolehlivostí připojení, vypadává to, kolísá?
2. Ten modem, který je za 100kč měsíčně, jedná se o pronájem nebo se jedná o splátky?
3. Je třeba modem, který Vodafone přímo promuje? Mám totiž svůj modem, který stál cca 2800Kč a jedná se o modem, který umí rychlost až 1Gbit/s, takže jsem si 100%, že by to zvládl a nebo to má Vodafone ošéfované tak, že jedině jejich modem bude fungovat?

4. Který z těch modemů se používá na tu optiku? Modem Compal CH7165VF a nebo Prémiový modem Vodafone Station?


Děkuji za odpověď,

 

 

Gašpar

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Slamb změnil název na Gigabit internet

1) to záleží na lokalitě, pokud tam neni zrovna nějaká závada, tak musí bejt rychlost stabilní

2) pronájem

3) modem jedině od vodafonu, jiná možnost neni, ale router za nim může bejt jakejkoliv

4) pro optiku se nepoužívá žádnej, ale pro gigabit na vlastní síti vodafone je to vodafone station

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Centrum péče

@Drakotrak Pěkný den, pokud jde o adresu, kterou máte v profilu, tak jde o Pevný internet Kabel, takže v tomto případě by se vás týkal modem Vodafone Station. Ještě posílám výtah z odkazované stránky k tomu, co nejvíc ovlivňuje to, zda dosáhnete na gigabitovou rychlost.

 

Doporučené minimální softwarové a hardwarové vybavení:

  • kvalitní síťový kabel
  • síťová karta s podporou 1 Gbit/s
  • aktualizovaný operační systém a používaný prohlížeč (software)
  • doporučujeme alespoň 5th generation Intel(R) Core(TM) i7-5500U Dual Core Processor nebo ekvivalentní a velikost paměti RAM 8 GB a více

 

  • Při objednání služby vám doporučujeme využít odbornou instalaci od našeho technika, který nejen zapojí nový modem, ale připojení vám také nastaví na vašem zařízení a postará se o to, abyste měli vše nastavené a připravené na připojení nejvyšší možnou rychlostí. Instalace vychází na 404 Kč. 
  • Na rychlost připojení mají vliv další aplikace spuštěné na počítači, antivirové programy a firewall. I když naše přípojka poběží plnou rychlostí, váš počítač může občas „nestíhat“ a využít pouze část dostupné rychlosti. 
  • Hlavní výhodou gigabitového pevného internetu je vysoká kapacita vaší přípojky. Připojení můžete naplno využívat na různých zařízeních (notebooky, mobily, hrací konzole, chytré TV apod.), která se díky vysoké rychlosti prakticky nebudou ovlivňovat. Nemusíte se tak bát toho, že při spuštění videokonference na notebooku vám přestane fungovat chytrá TV apod.
  • Pokud se připojujete přes Wi-Fi, má největší vliv na rychlost připojení rušení Wi-Fi sítě (překážkami na trase nebo ostatními bezdrátovými sítěmi ve vašem okolí) a vlastnosti vašeho zařízení, které nemusí podporovat nejmodernější standardy Wi-Fi. Pro měření rychlosti internetu proto nedoporučujeme připojení přes Wi-Fi síť, aby výsledek nebyl zkreslený. Nejvyšších rychlostí dosáhnete při využití 5GHz Wi-Fi sítě při přímé viditelnosti na modem a na krátkou vzdálenost. S ohledem na limity bezdrátových sítí je však potřeba počítat s tím, že naměřená rychlost může být nižší než při připojení síťovým kabelem.  
  • Super Fibre
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Set-top box Premium
  • Pardubice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vodafone nabízí i optiku? 

Vím že občas rád nabízí ten jejich internet přes DOCSIS a anténní koaxiál, ale to má s optikou společného asi tolik co motorka s kamionem. 

Btw pro gigabit doporučovat i7? Proč? Tohle dnes levou zadní zvládne i nejlevnější Celeron 

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Drakotrak

Aha, takže se nejedná o optiku. Měl jsem podezření, že to není optika nebot Upload 50Mbit/s je na optiku málo, takže tady je ten zakopaný pes. Tak to zájem mít určitě nebudu přes koaxiál jsou jenom problémy, zůstanu radši na 300/300 u Nej.cz za 400Kč, tam se jedná o optiku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Drakotrak

Nevím Slambe, tak možná proto, protože na moji adrese Nej.cz má jenom max 300 😑?

před 13 minutami, Adolf.Shitler napsal:

Každá optika je někde převedená na metaliku a žádný home user nemá optiku až do koncového zařízení, takže i ti ISP co nabízí optiku až domů jsou svým způsobem podvodníci 😄

Je to možné, tak moc se v tom neorientuji, mně jako koncovému zákazníkovi stačí vědět, že 300/300 za 400Kč je dobrá cena a ty rychlosti tu opravdu mám a to bez výpadků už přes 1 rok jestli se u Franty Oprášálka, který bydlí 2km odemně mění optika na metaliku, která se táhne až ke mně je  naprosto nepodstatná informace. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vodafone nikdy neříkal kam až optika vede, ale mám podezření, že vede max na kraj sídliště a z tama už to vede koaxem, to by pak jako optiku mohl deklarovat i místní wifi poskytovatel svou wifinu, i ten má někde přívod optiky. 

U Ethernetu jsou 4 páry vodičů, tam si myslím to bude určitě méně náchylné na rušení než jeden vodič, který navíc byl vybudován pro úplně jiné účely . 

Ano kdysi byl ethernet i přes koax, ale upustilo se od toho už dávno. 

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...