Jump to content

Internet v paneláku

Recommended Posts

Zajímaly by mě zkušenosti uživatelů s internetem v paneláku. Vodafone píše pokrytí po celém bytě. Přípojku máme v předsíni a když bude modem tam, jaký bude signál v bytě 3+1 (cca. 70 m2)?

• 100 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komfort
  • CA modul
  • Písek

Zásuvka v předsíni často není ideální, někdy je lepší jí demontovat, na kabel dát spojku a zásuvku umístit na takové místo aby jsi nemusel tahat dlouhý kabel k televizoru a k modemu, který by měl být umístěn někde ve střední části bytu nebo v místnosti kde se bude internet nejvíc využívat.

• Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest

Nemám sice inet od VF, ale taky normálně dávali WiFi router ke vstupním dveřím. Trval jsem na tom, ať dotáhnou optiku až do "zhruba" středu bytu a s tím mám pokryto vše v 3+1.

Sousedka si to nechala u těch vstupních dveří, aby nebyly vidět kabely po bytě (jak jinak) a vleze někde do obýváku nebo kuchyně a diví se , že je bez signálu.

• Jiná služba
  • -
  • Komplet
  • CA
  • OVA

Záleží hlavně na dispozici toho bytu, pokud by byla předsíň a z ní vlevo a vpravo pokoje, nemusel by být problém. Jestli je to ale nějaký labyrint, kde jsou pokoje za sebou, potom nemusí stačí ani umístění modemu někde uprostřed bytu.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Posted (edited)

Za me, s temi jenich modemy moc signalu v pokojich nebude... Osobne jsem vice znsmym testoval bridge s Routerem od Asus RT-AC58U... 

Edited by Tube
  • Kabel 300 Mb/s
  • -
  • -
  • Cisco EPC3208
  • Ostrava - Zábřeh
  • Speedtest

Posted (edited)

Ono všechny modemy né jen od Vodafonu, nemají vlídné pokrytí celkově vzato, záleží na umístění, počtu a síle okolních Wi-Fi. + Všechny Wi-Fi modemy všech poskytovatelů internetu mají regulaci na vysílací výkon od ČTÚ. Nejlepší je si za modem koupit svůj vlastní router. Nejlepší asi v poměru cena/výkon je TP-LINK Archer C6. 🙂

Edited by Aisen
  • 300 Mb/s
  • ∞ GB
  • Komplet
  • VTV entry box OTT, VTV Premium box OTT,
  • Havířov

Hlavně Archer C6 neumí DFS pásmo, takže jsi odkázáni pouze na základní 4 kanály v 5 GHz pásmu, a asi po dvou letech mě tenhle router začal blbnout takže jsem ho onehdá odpojil a namísto něj nyní používám modem Compal od Vodafone a zatím vše funguje bezproblémů.

• Agree 1
  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest