October 25, 20214 yr Velkým problémem je to, že u výše uvedených STB nelze propojit s domácím kinem, které je snad dnes již standardem. U předešlých STB od UPC nebo typ Kaon od firmy Lica problém nebyl, protože měly digitální audio výstup. Lze to nějakým způsobem řešit jako např. HDMI rozbočovačem (jeden HDMI do TV a druhý HDMI do domácího kina? Máte někdo zkušenosti?
October 25, 20214 yr VTVéčko bych připojil k skrz HDMI do TV (jinak to nejde, až na redukci a to je prasárna - digital na analog) a zvuk distribuoval z TV - buď skrze optiku jako to šlo u Kaonů a Dawnů - nebo skrze sluchátkový výstup a přenastavit si nastavení v TV aby řídilo hlasitost jen kino. Je to nejlepší řešení oproti původním boxům, ale hodně lidí neví jak na to.
October 25, 20214 yr VTV zapojit do TV prostřednictvím HDMI a domácí kino propojit s TV taky HDMI do HDMI označeného ARC. Jeden z HDMI na televizích to zpravidla umí. ARC = Audio Return Chanel 300 Mb/s - Komplet CH7465LG , CA modul, HD PVR, STB zmetek Bílina
October 26, 20214 yr Vodafone box mám zapojený přes HDMI normálně do receiveru Onkyo a z Onkya zase dalším HDMI do TV. V TV mám zakázaný zvuk a přehrávám ho úplně normálně přes Onkyo receiver. Není s tím žádný problém z funkčního hlediska. Jediný problém je, ale podle mě z pohledu fungování domácího kina docela zásadní, že se na rozdíl od předchozí UPC HD DVR mediaboxu (cihly) nedetekuje automaticky Dolby Digital zvuk, pokud je k dispozici (speciálně na stanicích ČT). Postě hraje jen to, co máte nastavené ve Vodafone boxu. Pokud chcete Dolby Digital, musíte si zjistit třeba na webu ČT, jestli je pořád opravdu v nativním DD vysílán, protože tato informace nikde v EPG ani jinde není, a potom vybrat metodou pokus omyl zvukovou stopu. Protože v nastavení jazyku pro daný pořad není DD nijak specifikovaný. Jen tam jen třeba 3x "Čeština", kde jedna stopa je třeba úplně hluchá, a potom "Výchozí jazyk", který ale může být třeba anglická stopa. Problém totiž je, že jedna z těch českých stop je totiž stále s příznakem Dolby Digital 2.0, i když nativně tomu tak vůbec není (o 5.1 ani nemluvě). To znamená, že zvuk hraje, ale centrál je hluchý. Vokály tak jdou z levého a pravého repra, takže nepřirozené, nepříjemné. S UPC boxem se toto nedělo, receiver mi automaticky přepnul zvuk do Dolby Digital, pokud tak byl pořad vysílán, aniž bych na cokoliv šahal. A pokud zvuková stopa dál už v DD nebyla, opět mi to přepnulo zpět na Stereo (resp. Dolby Pro Logic v receiveru). Takže pořád jsem měl vokály z centrálního repro. Ať už z nativního 5.1 nebo přes Prologic ze Sterea (pokud bylo nativně 2.0, tak pak samozřejmě ne). S Vodafone boxem se mi nic takového nastavit nepodařilo a upřímně, už jsem to vzdal... Premium - Základní, Family, Sport Vodafone Station WiFi 6, Vodafone TV 3 box Praha
December 24, 20214 yr Výborně, takže další "vylepšení". Nevím, kdy se tak událo, muselo to být teď někdy nedávno, ale už nejde přepnout ani na stereo... 😞 Obě jazykové stopy Čeština na ČT1 i ČT2 (jiné ČT stanice jsem raději ani nezkoušel) jsou natvrdo nastavené na DD 5.1 (možná i DD 2.0, nevím, v momentu testování tomu tak ale nebylo). Třetí jazyková stopa Původní znění je sice Stereo, ale je použitelná jen u českých pořadů. Jakmile je tam opravdu původní jazyková stopa (angličtina, němčina apod.), tak si jednoduše stereo a pro něj Dolby Pro Logic do všech repro prostě nepustíte. Hlavně kvůli centrálnímu repro a dialogům. Jedině jít do hlavního nastavení a tam zapnout Stereo natvrdo. Jenže pak zase nepojede Dolby Digital vůbec, ani u pořadů, které ho mají, pokud ho zase přes hlavní nastavení nezapnete. Ideální... 😞 Stačí pořad (film, dokument) s původní jazykovou stopou, který není vysílán v Dolby Digital, a to je valná většina, a hlas z centrálu neuslyšíme. To je fakt na palici. Jsem normálně tolerantní, ale kluci, když to neumíte, tak to snad raději nedělejte. Fakt jsem už nakrklý. Něco, co fungovalo u UPC, rozbijete, ale pořád tam bylo jakž takž nějaké řešení. Jenže i to se vám podařilo rozbít. Fakt tleskám... 😞 Premium - Základní, Family, Sport Vodafone Station WiFi 6, Vodafone TV 3 box Praha
December 24, 20214 yr Přesně tohoto jsem se obával. Na stránkách Vodafone u popisu STB jsou v podstatě informace že "STB obsahuje tlačítko Netflix, baterie do ovladače a některé programy jsou barevné ". Jarda 500 Mb/s - Komfort CA modul, VTV Set-Top-Box 2G_B, CH7465LG Kladno, Kročehlavy
July 24, 20223 yr VTV Set-Top-Box 2G_B jde nějak přidat zvuk ??Poslední dobou se nějak zeslabil .U starýho stb od UPC těch malých to šlo.Nějak nemůžu najít jak na to . Ultra+ sLimitem S ALLinONE Vodafone Ultra Hub 7 -Most
July 24, 20223 yr Mi to tak v poslednim tydnu pripada, jako by byla snizena hlasitost u vsech kanalu, nejenom pres STB. I na TV s kartou. Vecer jsem to musel vzdy ztlumovat, ale ted musim jeste pridavat. - - - CA modul OVA
July 26, 20223 yr Nevím, jestli se něco dělo, ale včera večer už to zasilovat nebylo třeba - jako by se to vrátilo na předchozí úroveň. - - - CA modul OVA
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.