Přejít na obsah

Ukončení vysílání analogové TV a rádií


tomus

Doporučené příspěvky

Tak tím že se vypla analogová rádia a 10 kanálů analogové v televize, vzniklo ve frekvenčním pásmo zhruba 88MHz volného prostoru využitelného pro zpětný kanál pro internet, teď je potřeba na to připravit všechny prvky sítě, počínaje zásuvkami u klientů v bytech, s některými věcmi už se určitě začalo, ale je jasné že to ještě chvíli bude trvat.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník PeggyK

Já analog používám. Mám 3 starší televize a nevidím důvod proč vyhazovat peníze za moderní, které nevydrží ani zlomek toho, co ty dříve vyrobené. Na všech obraz jak víno.

Televize v obýváku mi jede na STA celé roky, po přechodu na digitální vysílání mi to pořešil DVD rekordér (momentálně v opravně, takže dočasně i tato TV připojena na kabel).

Když jsem si kdysi pořídila malou televizi do ložnice, měla z důvodu umístění horší signál přes svou vlastní anténu, tak jsme si tehdy pořídili kabelovku (a s ní i pevný internet). Později si manžel přivezl ještě jednu malou televizi, která měla mnohem lepší signál z kabelovky než z vlastní antény. No a protože jsem nemusela díky analogovému vysílání nic řešit, platila jsem kabelovku až doteď. 

Pokud ovšem vypnou analog a pokud mi nebudou schopní vyměnit set-top-box, který mám ještě z dob UPC (a nepotřebovala používat, po vyzkoušení dnes není schopný naladit žádný kanál - zřejmě už "neumí" tu novou normu) za typ, který jde připojit přes scart do mé starší televize, pak nemám důvod si kabelovku dál platit. Univerzální set-top-box se dá koupit za pár stovek, to se mi vrátí neplacením poplatků za kabelovku nejpozději do roka, druhé dvě televize připojím též na STA a internet tady u nás můžu sehnat mnohem levněji než od Vodafone. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...