Přejít na obsah

Problém s rychlostí internetu - laptop Dell?


Návštěvník bk1922

Doporučené příspěvky

Návštěvník bk1922

Dobré odpoledne,

 

Momentálně mám kvůli nastávajícímu stěhování paralelně na dvou adresách zapojeny služby od Vodafone.

 

Na staré adrese mám 300MB přes IPv4 v Bridge mode, na nové 500MB v IPv6 s plánem přejít na 1GB, až budou modemy. Rovněž se je snažím donutit mi přidělit IPv4, ať můžu využít Bridge.

 

Po zapojení 500GB linky už dva týdny řeším s Vodafonem nedostatečnou rychlost. Přímo zapojeným CAT6 kabelem do modemu naměřím nějakých 240MB, podobně i přes WI-FI. Dnes mi přišel připojení zkontrolovat technik a k mému údivu naměřil okamžitě přes 500 a potvrdil, že signál je dobrý. Rychlost jsem průběžně během dvou týdnů měřil na dvou různých, nových laptopech Dell s čistou instalací Windows 10, stále stejný problém.

 

Nedalo mi to a otestoval jsem to i na staré adrese. Pokud mám modem v Bridge módu a připojím kabel do stejného laptopu, naměřím přes 300, pokud to proženu přes router, jsem opět na nějakých 240 a paradoxně wi-fi je rychlejší.

 

Všechen hardware by měl v pohodě zvládat 1GB rychlost a po týdnech zkoušení a testování si přestávám vědet rady. Měli jste někdy někdo stejný problém? Možná existuje nastavení, které jsem ještě nezkusil. Možná specifický problém Dellu? Budu rád za každý námět.

Upraveno uživatelem bk1922
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Návštěvník změnil název na Problém s rychlostí internetu - laptop Dell?
Návštěvník bk1922

Ano, pres wi-fi taky uplne problem nemam. Jde mi hlavne o pripojeni pres kabel, ktere mam pomalejsi nez pres wi-fi.

 

Zkousim na Dell Latitude 7450 se sitovkou I218-LM. Pres Wi-Fi mi to jede pres 300, pres kabel 220-230.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

A mas ten notebook pichnutej do elektriky, nebo jede na baterku?
Nektery sitovky maji v Advanced settings nastaveno zpomaleni linku pri provozu na baterku kvuli setreni energii:

image.png.f11ca4598a3ea94d266f8b6755d9ac2b.png

I kdyz, pri zpomaleni z 1 Gbit/s na 100 Mbit/s by pak ta rychlost nesedela, mela by byt mensi... No ale za kontrolu to stoji.

https://datasheet.octopart.com/WGI218LM-S-LK3B-Intel-datasheet-76215422.pdf

image.png.8bc6b89182ab76a776ed3b830c07fe29.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník bk1922

Ano, zkousel jsem oboji, baterka i pripojene v siti. Sitovka ma hromadu nastaveni, jedno z nich je i tohle. Bohuzel ani po vypnuti zadna zmena. Zacinam podezrivat sitovku, i kdyz by tento model mel tuto rychlost zvladat levou zadni. Zkusim koupit gigabitethernet adapter do USB 3.0, abych to eliminoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...