Přejít na obsah

Změna IP adresy


Návštěvník daywix

Doporučené příspěvky

Návštěvník daywix

Zdravím, chtěl bych se zeptat. Chci si nechat změnit IP, ale netuším  jak na to. Kamarádi mi řekli že mám zavolat na podporu, ale říkali že to bude určitě něco stát. Tak se chci zeptat jestli někdo z vás neví jak se to řeší a případně kolik změna stojí. 

Předem děkuji za odpověď .

Přeji hezký zbytek dne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@daywix Zdravím, a proč byste si ji měnil? Jestli nemáte internet pro podnikatele, tak máte stejně dynamickou IP adresu, to znamená, že Vám Vodafone přidělí nějakou aktuálně volnou z rozsahu přiděleného Vaší oblasti. Jestliže máte modem v režimu router, pak změnu vyvoláte těžko, je třeba mít zařízení vypnuté do doby, než vyprší zápůjčka IP adresy a nikdo nezaručí, že poté jako na potvoru dostanete tu samou. Nebo je třeba přehodit modem do režimu bridge, pak se změní MAC adresa a přidělí se jiná IP. Ale to by bylo dobré mít nějaký vlastní router, který za modem zapojíte, protože nepůjde WiFi a kabelem budete moci mít připojeno jen jedno zařízení.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník enzetwo

Většinou majitelé chtějí změnu IP adresy kvůli zakázanému obsahu/webu/videoher, jelikož dostali zákaz právě na IP adresu. Proto já mám taky ten stejný dotaz jestli je možné z vaší strany změnit IP adresu? Případně jestli opravdu stačí mít odpojený kabel z routeru třeba přes noc. Nebo nějaký návod jak na to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není to žádná "naše" strana. Tady je fórum uživatel, nikoli fórum s přímou návazností řešení na VF, i když někteří odpovídají vidí ledacos pod pokličkou.. Jak psal Marek, IP adresa je přidělena na základě MAC adresy zařízení . Odpojit zařízení na noc a ráno to stejné zapojit - je velmi pravděpodobné, že dostaneš adresu stejnou.

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já koukám, že na routeru mám zapůjčenou IP na 6 hodin, ale jestli když teď vypnu modem tak o půlnoci dostanu jinou to fakt netuším a dělat to nebudu protože přes noc mám  nastavený zálohy. Co si pamatuji tam jsem měl jednu dobu stejnou IP i třeba rok a půl. A jindy se mi (nějaké úpravy na síti a výpadky) změnila během dne 3x  😄

Ale jak tu píše A.S. ban na IP se nedává "jen tak". Takže blbej den :)

router.jpg

Upraveno uživatelem Sparrow
  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • Compal black, CA modul
  • Praha 10
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obvykle stačí změnit MAC adresu na WAN ve vlastním routeru a a po restartu kabelového modemu (který musí být v režimu bridge) se změní i přidělená IP adresa. Pokud člověk vlastní router nemá, tak smůla (jedině by měl připojení pouze do jednoho PC/NB a kabelový modem by byl v bridge, pak by ještě šla měnit MAC přímo v tom PC/NB).

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, u dynamické IP je ta nevýhoda, že můžete "vyfasovat" adresu po někom jiném. Nám na jednom herním serveru dělali problém nějací ..., museli jsme zablokovat rozsahy a tím odříznout cca polovinu slovenských hráčů (zablokovány 3/4 rozsahů Slovak Telekomu a pak ještě kompletně jednoho menšího providera). 

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen
před 2 hodinami, sodekcz napsal:

Odpojit zařízení na noc a ráno to stejné zapojit - je velmi pravděpodobné, že dostaneš adresu stejnou.

Tak to je teda hodne nespravedlivy, ze me staci restartovat muj vlastni router (kterej mam za bridgem) a dostanu na UPC modemu jinou IP... 😉

Uz jsme to resili v jinym threadu... Obe MAC adresy pochopitelne zustavaji stejny.

 

Mezitim jsem zjistil, ze kdyz router natvrdo vypnu vypinacem a zase zapnu, IP zustane stejna... zmeni se jenom kdyz dam router korektne restartovat... to je dobra haluz...

A nejvetsi haluz je, ze ty IP adresy jsou TOTALNE jiny, tj. pokazde uplne jinej A rozsah... 😮

Upraveno uživatelem Evzen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle mi nefunguje, i po regulérním restartu Mikrotiku mám stejnou IP. Mění se mi skutečně jen na základě změny MAC. Jak už tady bylo psáno jinde - nějakou adresu mám pokud je modem v režimu router, jinou mám když ho dám do bridge a je veřejná na mém routeru. Můžu to přehazovat tam a zpět, vždy dostanu tu, která byla na té které MAC adrese. Jen vyjímečně se mi změní veřejná, aniž by došlo ke změně MAC.

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...