Přejít na obsah

Výměna HD DVR Mediaboxu za modem a set-top box


Návštěvník michalekuba

Doporučené příspěvky

@michalekuba Pokud byste to tady opradvu četl, tak byste věděl, že je to právě tím, že máte IPv6. Jsou tu desítky úplně stejných dotazů a u všech z nich odpověď, že forwarding funguje jen na IPv4. Musíte si zažádat o převod na IPv4.

Upraveno uživatelem marena
  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Modem Compal, HD Mediabox, CA modul
  • Mladá Boleslav
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník michalekuba

@tomus Určitě to v plánu mám, disk už jsem z toho měl vytažený a co jsem zjistil, tak všechny partyšny běží na linuxovém ext4 a když jsem to zkoušel připojit k Fedoře, tak to po mě chtělo heslo k odšifrování, tudíž nahrávky z toho nejspíš nevyhrabu, i kdybych chtěl. Více jsem se v tom nevrtal, ale určitě budu, jen musím přijít na to, jak se do toho vlastně leze, není to úplně jednoduché. 😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník michalekuba
Citovat

@michalekuba nechceš udělat rozborku toho mediaboxu co ti nechali, docela by mě zajímalo co je uvnitř, všechny boxy od UPC jsem měl rozdělaný kromě tohoto. 

Kdyby se tedy někdo chtěl pokochat pohledem na (skoro) nahatý Mediabox, tady to je. Přiznám se, že dál jsem to nepitval, jednak to ještě funguje a po připojení k zásuvce se dá dostat k nahrávkám, a jednak už stejně zespoda není nic zajímavého, je tam v podstatě akorát šachta na disk a SATA prodlužovák vedoucí z desky.

Mimochodem, zkoušel jsem ten disk z toho boxu připojit k Linuxu - objevily se přede mnou tři oddíly, dva zhruba o velikost 5 GB, které jsou zašifrované (nejspíš obsahují systém) a potom jeden 460 GB, na které jsem po delším průzkumu našel složku s nahrávkami. Jedna nahrávka je rozdělená do několika MPG souborů o velikosti cca 35 MB, nicméně bohužel se mi je nepodařilo v žádném schopném přehrávači přehrát, ani po spojení do jednoho souboru - netuší někdo, proč tomu tak je? Je tam nějaké protekce proti kopírování, a nebo se jedná pouze o nějaký exotický kodek?

IMG_20210208_145536.jpg

Upraveno uživatelem michalekuba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Struktura MPG je velmi dobre zdokumentovana, takze odpovedi na svoje otazky nejlepe najdes sam analyzou tech MPG...

A jeste otazka - co te vedlo k tomu, zes uploadoval ten obrazek vzhuru nohama?

Upraveno uživatelem Evzen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník michalekuba

@Evzen Zkusím ta MPG prostudovat, třeba mi to něco řekne. A jinak fotka vzhůru nohama není, to jsem pouze já blbě otočil tu bednu, nějak jsem se dostatečně dobře nepodíval na orientaci těch popisků, za což se omlouvám. 😁

@tomus Bohužel se obávám, že to tak asi bude. Vždycky jsem měl pocit, že ochrana před nenechavci začíná a končí na linuxovém filesystému, ale nejspíš ne. Pak je mi ale záhadou, proč ten oddíl prostě celý nezašifrovali...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...