Přejít na obsah

Výměna zařízení HD DVR Mediabox za Vodafone TV


Návštěvník pavel8zvonicek

Doporučené příspěvky

Návštěvník JK7906

tak jsem i učinil a operátor si vzal ode mne termín a říkal, že  bude provedena výměna v tyto dny,tak uvidíme. Nicméně standartní postup to asi není podle toho co říkal operátor.Tak nějak,jako u vás v Praze si to představuji,tak to může fungovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jajaja28

Zdravím diskutující. 

Dnes nám byl vyměněn setobox - cihla za dva nové přístroje - jeden na internet a jeden na televizi. Jsme staří manželé - 80 let, takže pouze věci používáme, ale v nějakém nastavování se už stěží vyznáme. Chci se zeptat na jednu věc. Když jsme měli ten setobox cihlu, tak  jsme mohli jeho ovladačem ovládat i televizi v analogovém vysílání. Vše šlo nějak automaticky. Nyní když jsem na televizi naladila analogové  programy, tak mi to hlásí chybí signál. Volala jsem technikovi, co nám dělal výměnu, co je za problém a bylo mi odpovězeno, že pokud se chci dívat na televizi v analogu, tak mám vyndat bílý kábl ze setoboxu a dát ho do televizoru. No pardon, tohle že je jako nějaké vylepšení? Jak je možné, že při cihle nám tohle fungovalo automaticky samo a teď bych měla dělat káblové manévry ? Ani nevím kam bych ten kabel měla v té televizi zapojovat a navíc zdířky jsou na zadní straně, takže pro nás už  docela těžce proveditelné. To nejde nějak jinak vyřešit? Tak v tomhle momentě pro nás tedy proběhla výměna, ale  ne k lepšímu. Dále teprve budu študovat příručky a uvidím, zda se v tom zorientuji, nebo budu tápat.  Třeba nám někdo poradíte. Předem díky.🤔

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jste před výměnou boxu opravdu sledovala na televizoru analogové vysílání, tak k němu musel být připojený nějaký anténní kabel, např. přes rozbočovač anténního signálu, protože i cihla má pouze anténní vstup a nemá žádný anténní výstup jako to mají některé jiné setoboxy, z kterého pak vést anténní kabel do televizoru.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník JK7906
před 16 hodinami, jajaja28 napsal:

Zdravím diskutující. 

Dnes nám byl vyměněn setobox - cihla za dva nové přístroje - jeden na internet a jeden na televizi. Jsme staří manželé - 80 let, takže pouze věci používáme, ale v nějakém nastavování se už stěží vyznáme. Chci se zeptat na jednu věc. Když jsme měli ten setobox cihlu, tak  jsme mohli jeho ovladačem ovládat i televizi v analogovém vysílání. Vše šlo nějak automaticky. Nyní když jsem na televizi naladila analogové  programy, tak mi to hlásí chybí signál. Volala jsem technikovi, co nám dělal výměnu, co je za problém a bylo mi odpovězeno, že pokud se chci dívat na televizi v analogu, tak mám vyndat bílý kábl ze setoboxu a dát ho do televizoru. No pardon, tohle že je jako nějaké vylepšení? Jak je možné, že při cihle nám tohle fungovalo automaticky samo a teď bych měla dělat káblové manévry ? Ani nevím kam bych ten kabel měla v té televizi zapojovat a navíc zdířky jsou na zadní straně, takže pro nás už  docela těžce proveditelné. To nejde nějak jinak vyřešit? Tak v tomhle momentě pro nás tedy proběhla výměna, ale  ne k lepšímu. Dále teprve budu študovat příručky a uvidím, zda se v tom zorientuji, nebo budu tápat.  Třeba nám někdo poradíte. Předem díky.🤔

Problém bude,jako u mne. Jde o to že oni potřebují k novému zařízení 2x kabel, což vezmou z obouch přípojek na účastnické zásuvce, tudíž vám již nezbývá další kabel k analogu. Jediné řešení je jako u mne , použít rozbočku z toho jednoho na dva a jeden dát do analogu. Mě to technik udělal před chvilkou takto a vše funguje.

V 12. 5. 2021 v 21:27, JK7906 napsal:

tak jsem i učinil a operátor si vzal ode mne termín a říkal, že  bude provedena výměna v tyto dny,tak uvidíme. Nicméně standartní postup to asi není podle toho co říkal operátor.Tak nějak,jako u vás v Praze si to představuji,tak to může fungovat.

Hotovo! Ihned volal a dnes vyměněno. Vše funguje i ovladač jsem nastavil na TV, takže zvuk, vypnutí jako na starém

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník vita_k

trochu jsem tu hledal, ale zatim jen malo uspesne.

CT zvuk mi nejede, az po prepnuti: OK -  jazyk a zmenit volbu na jinou - jakoukoli. 

Po prepnuti na jiny program a zpet to zase nejede. 🙂 Vse ostatni krome CT jede v pohode. 

Prosim o radu.

Koukam, ze nemam ovladac s hl. ovladanim.  Co jsem jim provedl 🙂 Da se nejak sehnat pres vodafon? Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník JK7906
před 48 minutami, Marek-26 napsal:

@vita_k Ovladač s hlasovým vyhledáváním je k prémiové verzi Vodafone boxu. Kdyby jich měli dost skladem, stačilo by si objednat výměnu, ale mám pocit, že to nyní nelze.

Já ho mám ke klasickému boxu podle mne a ovládání hlasem funguje. Co je prémiový box? Mám tento box https://www.vodafone.cz/pece/televize/vodafone-tv/set-top-box-vodafone-tv/

Upraveno uživatelem JK7906
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník JK7906
před 55 minutami, JK7906 napsal:

Já ho mám ke klasickému boxu podle mne a ovládání hlasem funguje. Co je prémiový box? Mám tento box https://www.vodafone.cz/pece/televize/vodafone-tv/set-top-box-vodafone-tv/

Už vím,tak mám prémiový .....

 

Před hodinou, JK7906 napsal:

Já ho mám ke klasickému boxu podle mne a ovládání hlasem funguje. Co je prémiový box? Mám tento box https://www.vodafone.cz/pece/televize/vodafone-tv/set-top-box-vodafone-tv/

Už vím,tak mám prémiový ..... Jen ta cena pronájmu nesedí. Na stránkách píšou 120kč měsíčně já mám na smlouvě 29kč s DPH a za modem Compal 3.0P 70kč s DPH. Kolik to Teda mám být? Mám tam slevu?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...