Přejít na obsah

Vyplatí se přejít na modem Compal


Návštěvník Eliz

Doporučené příspěvky

Návštěvník Eliz

Dobrý den,

vlastním asi tři roky modem Technicolor a přemýšlím přechodu na Compal kvůli AC wifi. 

Je tento modem bezproblémoví a vyplatí se výměna ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den,

někteří poukazují na to, že obsahuje Puma chipset od Intelu a při větším zatížení způsobuje lagy. Já Compal mám a nepozoruji nic, co by mi pilo krev, jak se říká. Jestliže máte doma zařízení, která umí standard IEEE802.11ac, pak bych se výměny nebál. Minimálně má modem přidanou hodnotu v tom, že umí najednou vysílat 2.4 i 5 GHz síť.

Pracuji dost přes VPN a Citrix, nehraji profesionálně esports (online hry), u kterých bych potřeboval excelentní ping atd., a při odesílání či příjmání velkých objemů dat mi je jedno, zda je to o pár sekund rychlejší či pomalejší (prostě si počkám).

Ty negativa Vám tu popíše určitě někdo jiný, kdo s tím má zkušenosti.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Technicolor ma Broadcom chipset, ktory je spolahlivy a bezproblemovy a hlavne podporuje bridge mode (v IPv4 mode). Compal ma lepsiu WiFi cast (dualband, WiFi ac), pokial vyuzivate WiFi vstavane v modeme, tak je to lepsia volba.. Technicolor ma realny limit 300 Mbit download (8 kanalov), Compal zvladne aj 500 Mbit (ak to UPC v danej oblasti podporuje).. problemy s latenciou Compalu su pri vacsom pocte kanalov (16 a viac), t.j. pri vyssich rychlostiach.

Osobne pouzivam Technicolor v bridge mode a vlastny WiFi router, podla mna najlepsia kombinacia.

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Z toho mi vyplyva, ze rozumne pouzivat rychlost 500 Mbit u ceskeho UPC nelze...
Protoze to dokaze vyuzit jen Compal (a UPC to zapne jen kdyz mate Compal), ktery ovsem kvuli te latenci stoji za vylizprdel... :(
WiFi cast Compalu mne vubec nezajima, WiFi ma kazdy rozumny clovek vyreseno separatne, ne nejakou imbecilni all-in-one saskarnou, ve ktere se neda nic poradne nastavit (ono uz to GUI naznacuje pro jakou klientelu to je urceno :( )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...