Přejít na obsah

Nastaveni dynamicke adresy automaticky z DHCP serveru


Návštěvník tomus

Doporučené příspěvky

Návštěvník Kema

Jo a také jsem zjistil že pokud nabootuju do Linuxu, tak mám dynamickou IP jinou nežli ve Windows. Ve Windows mám 89.xxx.xxx.xx1 a v Linuxu mám na konci xx6. Jeden počítač, dva systémy, jedna síťovka.

Jak to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Tak to není nějaké pravidlo, že na jedné síťové kartě musí byt pouze jedna IP. Každý DHCP klient v operačních systémech leasne volnou dynamickou veřejnou IP adresu z určitého rozsahu. Hlavně nejsou tyto OS nějak spolu navzájem provázané, takže si neříkaji, kterou IP si budou oba využívat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kema

Tomu já rozumím. Ale myslel jsem si že DHCP přidělí IP na základě MAC adresy modemu. A ta je stále stejná jak pro Linux tak pro Windows.

Fakt je ten, že na Windows dostávám už měsíc pořád stejnou IP xxx.xxx.xxx.251 a na Linux taktéž stále tu samou IP xxx.xxx.xxx.256

Stejná je i konfigurace PC. Tomu nerozumím.

 

PS. Mluvím o provozu dvou operačních systémů na jednom počítači.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Aby jsi měl na konci 256 ne blbost. Mimochodem, ano, IP adresy se přidělují na bázi MAC adresy síťové karty, jenže toto pravidlo platí u pevných veřejných IP adres.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kema

No ted mi to taky došlo. 256 je kravina.

Raději jsem nabootoval Linux abych se na to mrknul a je tam stejná IP jako na Widlích.

Ale dám ruku do ohně že tam posledně byla na konci šestka.

No nejsem já vůl?

:roll:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Raději jsem nabootoval Linux abych se na to mrknul a je tam stejná IP jako na Widlích.

Ale dám ruku do ohně že tam posledně byla na konci šestka.

 

DHCP klient si muze (a taky to tak skoro vzdy dela) rict o svou predchozi adresu. Pokud je volna, tak ji dostane. Treba si Linux pamatoval nejakou starou adresu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MAC adresa není jedinné kritérium, podle kterého se může přidělit IP adresa. Může to být třeba podle deklarovaného názvu stroje... DHCP server si nejakou dobu uchovava informace o klientovi i po delsi dobe jeho odhlaseni (treba klasicky ISC DHCPD), takze ti pak posle stejnou IP, paklize ji jiz nemusel nabidnout nekomu jinemu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...