Přejít na obsah

Nastaveni dynamicke adresy automaticky z DHCP serveru


Návštěvník tomus

Doporučené příspěvky

Ahoj,

vsiml jsem si, ze v muj.karneval.cz pod odkazem "Nastavení TCP/IP" se uz neskryva zpusob nastaveni manualniho zadavani IP adres a DNS serveru, ale pouze navod jak nastavit DHCP server. Vite o tom neco blizsiho?

 

1/ Mam to tedka nastaveny pomoci stareho zpusobu (zadane IP i DNS) a net jede, mel bych to ale presto predelat na DHCP?

2/ V cem je vyhoda ziskavani dynamicke adresy pres DHCP? Krome toho, ze nemusim nic nastavovat?

 

Diky.

Paja

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NO takže:

1) ta dynamicka IP je veřejná , tí pádem pokud jsi mel neverejnou tak ted más vrejnou kdyz to nechas automaticky

2)na stahovacich webeh rapidshare atd - kdyz prekrocis limit na IP resetnes modem a dostanes novou a muzes vesele sosat dal

3) kdyz nekde dostanes ban na IP resetnes modem a más novou.

 

ps: sorry za preklepy pisu to rozespalej po ranu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NO takže:

2) na stahovacich webeh rapidshare atd - kdyz prekrocis limit na IP resetnes modem a dostanes novou a muzes vesele sosat dal

3) kdyz nekde dostanes ban na IP resetnes modem a más novou.

 

Mám obavu, že to tak jednoduš nepůjde, to taky můžeš dostat IP adresu někoho kdo ji "vysosal" před tebou :wink:

Radši bych si tu svou snažil udržet. Budu mít jistotu co se na ní děje.

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak říkal Standa. Někde na muj.karnval.cz bude určitě registrace MAC adresy. Nedíval jsem se, možná už tam je!

 

Update: Je :)

Registrace je pouze pro ty kdo maji zakoupenou pevnou verejnou IP adresu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak říkal Standa. Někde na muj.karnval.cz bude určitě registrace MAC adresy. Nedíval jsem se, možná už tam je!

 

Update: Je :)

Registrace je pouze pro ty kdo maji zakoupenou pevnou verejnou IP adresu.

Já pevnou veřejnou mám a nikde jsem nic registrovat nemusel... Navíc jsem v průběhu doby (kdy ji mám) několikrát měnil PC (takže i změna MAC) a jede to pořád normálně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Pitomec: Ale tady se mluví o systému přidělování dynamické IP adresy na MAC, coz je novinka u Karnevalu.

 

Tecak: Mrkám se a máš pravdu.

 

To znamená tedy, že kdo má zaplacenou přiobjednanou veřejnou IP adresu, má v "Nastaveni TCP/IP" tuto IP, u které si může zvolit na jakou MAC adresu bude vázaná pro přidělování DHCP serverem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já pevnou veřejnou mám a nikde jsem nic registrovat nemusel... Navíc jsem v průběhu doby (kdy ji mám) několikrát měnil PC (takže i změna MAC) a jede to pořád normálně.

Protoze tu posledni MAC co mas si uz k tve pevne verejne IP adrese karneval ulozil sam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...