Přejít na obsah

Nastaveni dynamicke adresy automaticky z DHCP serveru


Návštěvník tomus

Doporučené příspěvky

Já pevnou veřejnou mám a nikde jsem nic registrovat nemusel... Navíc jsem v průběhu doby (kdy ji mám) několikrát měnil PC (takže i změna MAC) a jede to pořád normálně.

Protoze tu posledni MAC co mas si uz k tve pevne verejne IP adrese karneval ulozil sam.

Odpojil jsem router a zkoušel tam střídavě nacvaknou oba dva PC, který mám a jede to pořád stejně. Ale to je jedno, hlavní je, že to jede :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mill

Pripada mi to dost chaoticky ale rekl bych ze to bude fungovat takhle:

 

pokud ma nekdo pouze neverejne adresy, tak pres dhcp dostane dynamickou

pokud ma nekdo i verejnou ip, tak ji dostane pc ktere ma sitovku s MAC adresou ktera se nastavi na home. ostatni pc dostanou tu dynamickou

 

ohledne toho ze nekdo dostane znovu stejnou dynanickou IP adresu bych tipoval na to ze DHCP server prideluje IP adresu na urcitou dobu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Ježte to nemám otestované, ale dynamická IP adresa u Karnevalu může znamenat buď IP adresa, která se pokaždé generuje přes DHCP server nebo to může být dynamická IP s platnostní několika dní a potom přiřadí jinou. Ale je možné, že pokud to bude ta první možnost, tak by to znamenalo, že pouze restart modemu by způsobil změnu IP, což ale opravdu nevím!

 

Co s tim? Zaplatit si za statickou veřejnou IP adresu a přemýšlet nad tím, proč se jinde za statické IP adresy neplatí a dostáváte je v ceně.

 

Navíc veřejnou IP adresu, kterou si zaplatíš, ti nikdo "nevezme"! Nevezme bych bral posledni dobou trošku s rezervou, pokud se změní rozsah IP adres, máš i tak smůlu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ježte to nemám otestované, ale dynamická IP adresa u Karnevalu může znamenat buď IP adresa, která se pokaždé generuje přes DHCP server nebo to může být dynamická IP s platnostní několika dní a potom přiřadí jinou. Ale je možné, že pokud to bude ta první možnost, tak by to znamenalo, že pouze restart modemu by způsobil změnu IP, což ale opravdu nevím!

 

Takze jsem to zkousel a po restartu modemu adresa zustava.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co jede? Kdyz si nastavis dhcp, tak ze dostavas na obe sitovky porad tu tvoji pevnou verejnou IP? No to asi tezko ...

Na každým jednom PC nastavím stejný parametry (tj. žádný automatický přidělování něčeho, ale postaru IP adresu, masku sítě, výchozí bránu a primární+sekundární DNS) a jede to - takže žádná kontrola MAC adresy v tomto případě být nemůže. Samozřejmě, že ty PC nelze připojit naráz, ale o to ani nešlo - šlo pouze o MAC adresu, jestli je vázaná nebo ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pripada mi to dost chaoticky ale rekl bych ze to bude fungovat takhle:

 

pokud ma nekdo pouze neverejne adresy, tak pres dhcp dostane dynamickou

pokud ma nekdo i verejnou ip, tak ji dostane pc ktere ma sitovku s MAC adresou ktera se nastavi na home. ostatni pc dostanou tu dynamickou

 

ohledne toho ze nekdo dostane znovu stejnou dynanickou IP adresu bych tipoval na to ze DHCP server prideluje IP adresu na urcitou dobu

1 veřejnou pevnou si platím (a měl jsem k ní ještě 2 neveřejný) a teď si pořád platím 1 veřejnou pevnou, ale mám 2 veřejný pevný (neveřejnou žádnou).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co s tim? Zaplatit si za statickou veřejnou IP adresu a přemýšlet nad tím, proč se jinde za statické IP adresy neplatí a dostáváte je v ceně.

Zrovna UPC chce za pevnou veřejnou IP 200Kč/měsíc a u Netboxu to kamoš ani nenašel v ceníku - dynamická veřejná je samozřejmě automaticky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník SWE

Tak jsem se jich zeptal na par veci ohledne tech IP, snad se to nekomu bude hodit...prislo mi zbytecne zakladat novy Thread, takze to je tady...

 

Kolik je standardne dynamickych IP u Turbo 3M ?

1) u tarifu Turbo 3M jsou k dispozici dve dynamicke verejne IP adresy.

 

Kolik stoji pripadne dokoupeni dalsi IP?

2) jednorazovy poplatek bude 100,- za zrizeni a 30,- mesicni platba za vedeni.

 

Zmeni se cena verejne pevne iP?

3) cena u pevne verejne IP adresy bude stejna. (k bodu 2 a 3, ceny sou pouze

informativni a je mozne, ze se cenik jeste bude menit)

 

Kdy se meni IP?

4) dynamicka IP adresa se bude menit s restartem kabeloveho modemu, pripadne

praci na siti, ovsem nebude to pravidlem a nelze na to spolehat.

 

Muze se stat, ze mou aktualni IP uz nekdo mel?

5) ano, tuto moznost nevylucujeme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...