Přejít na obsah

přijímač Handan + Conax = šlápnutí vedle.


Návštěvník tomus

Doporučené příspěvky

Spekulovat o budoucnosti je dost osidne, ale prece jen je jedno jiste: analogovy provoz v siti kabelove televize bude trvat tak dlouho, dokud bude mit sve zakazniky, tedy nejmene jeste dalsich 10 let. A do te doby budou mit prakticky vsechny TV prijimace v bytech zakazniku take digitalni tuner, takze dalsi a dalsi STB jiz nebudou zapotrebi. A cena? Ta bude muset jit postupne dolu, protoze ji bude stahovat konkurence. Zadny z dnesnich provozovatelu kabelove TV si ted uz nebude moci dovolit, aby jeste ztracel zakazniky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já vidím problém v tom, že právě kvůli změně způsobu zabezpečení přístupu mezi analogem a digitálem bude muset mít každá TV co bude chtít mít možnost přepínat stanice kabelovky buď CI modul s kartou nebo STB s kartou před sebou, a to nyní STB s analogovým výstupem a v budoucnu s digitálním, i když jak tu už bylo uvedeno v současnosti je tohle zakázáno kvůli kvalitním kopiím. Ovšem tomu budou muset ustoupit, přece kvůli nějakým licencím nebudu do smrti cpát signál do plazmy skrze scart,to je přece kravina?

Analog museli kočírovat přes techniky a skříně před barákem, kde mají tři polohy u každého zákazníka (se domnívám,já v tom vlezený nebyl), kde je možno přepnout mini, standard a standard + HBO (názvy jsou možná jiné ale rozumíme si). Tohle všechno si mohl dotyčný člověk naladit na všech TV včetně souseda přes zeď, a to pouze za cenu ztráty kvality, kterou m.j. umí řešit přídavný zesilovač...

Nevím co nastaví při přechodu na plný digitál ve skříních, jestli to všem naráz zapnou (na analogu už stejně nic nechytnou ale budou mít možnost objednat digitál), v každém případě ty skříně už budou jen přepouštět signál a vše se bude řešit na dálku přes Prahu, jen se musí všem lidem dodat STB či CI moduly. No a v tom je ten problém, že co TV to jedno zařízení s kartou, což je pakárna!

Soused má 4TV, včetně kuchyně v každé místnosti, tcháni 3TV, já 2 a PC, ale jak to řešit s digitálem když není možnost rozbočovače či RF modulátoru? To by mě teda zajímal názor nějakého hlavního mozku z Karnevalu, protože zatím do budoucna nevidím jinou možnost než co TV to karta+zařízení co s ní bude pracovat, jestli bude ochotný Karneval je sousedovi poskytnout ve čtyřech kusech a o co mu naroste cena to je otázka :?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera byla u nás (Ostrava-Jih) paní a nabízela digi TV, na otázku, jak propojím DVD rekordér s digitálem, abych tam mohl nahrávat jiný program, než na který se dívám na TV mi řekla, že "to určitě nějak půjde". Po půl hodině dohadování volala na nějakou linku do Prahy a tam ji samozřejmě řekli, že blbne. Druhý STB půjčí za 250,-Kč měsíčně, ale i do toho se moc neženou. Takže: digital v současné podobě je podle mě na velký k...vý, kvalita obrazu by se na mé 55cm TV opravdu velice zvýšila:) a jinak dostaneš kupu super nových krabiček se super dálkovámi ovladačemi a můžeš přepínat a přepínat a přepínat ťech úžasných 60 programů za úžasných až 1100,-Kč, no neber to!! Já tedy ne. Zdravím Karneval!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak uz tady bylo receno, ve druhe polovine roku bude Karneval nabizet STB s HDD.. za kolik se bude tenhle STB pronajimat, nebo za kolik se bude nabizet k prodeji zatim pry neni rozhodnuto.

 

 

 

To mne docela zaujalo.. Dvoutunerovy STB s HDD, pokud bude do 10k by byl zajimavy, a ja bych do digitalu sel, stejne mam jen jednu TV, druhou nepotrebuji.

 

 

 

Jenom nevim jak chteji osetrit, aby jim lidi nenahravali HBO a dalsi den si to nenasdileli jako soubory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník mirage7

Karneval/UPC by se meli nechat inspirovat od Telekomu/Telefoniky:

 

IPTV služba by měla využívat novější model iCAN 3800TW od stejného výrobce, který už je připraven i na televizi s vysokým rozlišením (HDTV) a může být vybaven také (interním či externím) pevným diskem pro nahrávání a pozdější přehrávání různých pořadů....Oba modely jsou navíc hybridní v tom smyslu, že podporují i příjem zemského digitálního vysílání (tj. na bázi DVB-T), satelitního digitálního vysílání (DVB-S) i digitálního kabelového vysílání. Takže zákazníci služby IPTV, vybavení takovýmto set-top boxem, přes něj budou moci přijímat i tyto druhy digitálního televizního vysílání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jsem zvědavý na cenu, odhaduji to na 25k Kč, jen pro tvou informaci úplně nejobyčejnější IPTV STB Amino 110 stojí cca 5k Kč a vlastně nic neumí.

To ti nejspíš žádná firma nedá. Ten si budeš muset koupit. STB u Karnevalu stojí 2k Kč a zapůjčují ho, PVR bude tak kolem 6k Kč a budeš si ho muset koupit

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Katoda
PVR bude tak kolem 6k Kč a budeš si ho muset koupit

Což o to, já bych si i koupil, už na to netrpělivě čekám. Jen se teď ale obávám, jak to všechno bude s DVB-C vypadat, až UPC Karneval spolkne. Nemám ani tak strach, že by šlo DVB-C do kopru, to si už snad UPC při konkurenci IPTV a DIGI TV nedovolí. Spíš jde o to, že UPC jde na to poněkud jinak, s trochu odlišnou technologii a vlastními STB. Takže buďto Karneval už PVR nezačne ani nabízet nebo jej nabídne, já si ho koupím a za rok mi bude třeba k ničemu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...