Přejít na obsah

přijímač Handan + Conax = šlápnutí vedle.


Návštěvník tomus

Doporučené příspěvky

Pokud ten modul bude stát zhruba tolik, co stojí externí STB (jenž má navíc výhody výše uvedené, tj. třeba připojení dalších zařízení), tak se o tom dá uvažovat. I když Loewe bych si osobně nekoupil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Worm

Take Ti nerozumim. Proc by jsi nemel mit vice komfortu ?

 

No digitál si nepředstavuju tak, že se mi bude na televizi hromadit kupa různých bedniček (STB, video, HDD rekordér), ale spíš tak, že si dokoupím jeden STB (ke každé televizi) pořádným hraddiskem, nadatluju do něj názvy svých oblíbených programů a pak už se o nic nebudu starat (EPG se o to postará). Jenomže DVB-C momentálně nic takového nenabízí, protože

 

:arrow: nedostanu odpovídající STB (bude, ale já mluvím o současné situaci)

:arrow: v digitálu nemám všechny programy, které chci

:arrow: navíc ještě musím za digitál připlacet (ne o moc, ale přece)

 

 

Tak doufám, že už rozumíš. :wink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Jak uz tady bylo receno, ve druhe polovine roku bude Karneval nabizet STB s HDD - mel jsem moznost jej testovat a je fakt pekny.

 

Vypada takhle: http://www.handan.co.kr/pdf_spec/Spec%2 ... 050718.pdf

a uvnitr je podle vseho HW z tohodle:

http://www.handan.co.kr/pdf_spec/Spec%2 ... 050718.pdf

 

Uz v tom maji ceske prostredi a 160GB HDD. Je dvoutunerovy, na jeden program se muzete divat a druhy nahravat. Dokonce muze jeden program nahravat a soucasne si muzete prehravat jiny nahrany program z HDD. zatim jsem nasel jen jednu nevyhodu, ze nejde dodatecne z nahraneho programu vymazat reklamy. Ale jde to v pripojenem PC, nahrany obsah se pres USB port da z HDD STB zkopirovat. 160GB HDD staci asi na 90 hodin plnohodnotne kvality zaznamu.

 

Za kolik se bude tenhle STB pronajimat, nebo za kolik se bude nabizet k prodeji (ano, karneval pry planuje, ze si jej zakaznik bude moci koupit) zatim pry neni rozhodnuto.

 

Na podzim by mel navic Karneval pronajimat i CI interface modul sparovany s jejich kartou, takze si jej budete moci zastrcit, kam bude libo :)

 

To je všechno pěkný, ale jestliže Karneval napíše, že to bude na podzim, tak to sice bude na podzim, ale tak roku 2008. :-)

 

Takže to ještě jednou zopakuju, Karneval doufá, že si zákazníci ke každému televizoru pořídí tři krabičky. Jednu pro satelit (zadarmo), druhou pro pozemní digitál (zadarmo) a třetí pro digitál od kabelu. :-)) A to Karneval ještě svoje vysílání sváže jen s humaxem....

 

Jak už píše Worm, to rozhodně není zlepšování kvality.

 

Ale když si Karneval myslí, že svázanost s jedním přijímačem je to pravé, zřejmě nic nenadělám. Zbytečně blokovat se hold musí. :-) Takže mi nezbívá než čekat až opravdu vyjde modul CI interface. I když už bych byl ochotný platit za digitál teď...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Lihel: Zásadním problémem, který se stále řeší, je to, že je třeba nějak zabezpečit provoz i na jiných digitálních zařízeních. Je pak těžké se bránit tomu, když dáte STB sousedovi a doma si necháte digitální televizní kartu do počítače. Prakticky neni tak lehké přiškrtit provoz jinému klientovi, který DVB-C od Karnevalu nemá zaplacené!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je všechno pěkný, ale jestliže Karneval napíše, že to bude na podzim, tak to sice bude na podzim, ale tak roku 2008. :-)

 

Takže to ještě jednou zopakuju, Karneval doufá, že si zákazníci ke každému televizoru pořídí tři krabičky. Jednu pro satelit (zadarmo), druhou pro pozemní digitál (zadarmo) a třetí pro digitál od kabelu. :-)) A to Karneval ještě svoje vysílání sváže jen s humaxem....

 

Jak už píše Worm, to rozhodně není zlepšování kvality.

 

Ale když si Karneval myslí, že svázanost s jedním přijímačem je to pravé, zřejmě nic nenadělám. Zbytečně blokovat se hold musí. :-) Takže mi nezbívá než čekat až opravdu vyjde modul CI interface. I když už bych byl ochotný platit za digitál teď...

 

Na tom PVR STB dělají, opravdu není jednoduché pořádně počeštit a zkontrolovat správnost všech funkcí. Pak se to musí objednat a čekat až to od HANDANů příjde.

 

Pořád tady naříkáte na přístup Karnevalu k DVB. Když se podívám kolem ( myslím Německo, Rakousko, Polsko, Francie, Španělsko, Holandslo atd.) tak všude jsou problémy s hackery. Nelze se divit, že se snaží od začátku udržet bezpečnost svého systému. Jen pro zajímavost Conax CAS 7 si vybralo dost operátorů CATV v okolních státech.

Jinak to mohlo být ještě horší, to kdyby si vybrali třeba systém od MOTOROLY nebo Scientific Atlanta. Tam se dá použít pouze jejich STB - pro ty systémy CI moduly neexistují.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Ano, bezesporu při vyběri zařízení a systému se vedly dlouhé diskuze, projednávání, aj. Tedy střelba od oka to nebyla, vybíralo se z několika zajimavých kousků. Scientific Atlanta děla hodně kvalitní produkty, avšak s tím Cl modulem by to bylo horší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Návštěvník dmnc

Můžu vás prozatím uklidnit jen tím, že CI moduly se již chystají a troufám si tvrdit, že do konce roku by mohli být zařazeny do doplňkových služeb. Jenže, Karneval vám již nebude garantovat 100% funkčnost s jiným zařízením.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Čtu tady lačně všechny diskuse protože mě pořád hlavou běhají přesně ty otázky které asi všem co si tuhle krabici připlácí či o tom uvažují a konečně se mi začíná rýsovat jak bych mohl do budoucna propojit PC a 2 TV digitálem kabelovky.

Jestli je to jak říkáte, určitě budu chtít do obyváku DVB-C přijímač s HDD ve funkci videa, video mi dosluhuje a analogové DVD přehrávače s HDD se mi zdají nesmyslné, na digitálních zase kabelovku nechytnu,takže tahle jejich kraksna by to vyřešila, na DVD z toho už nahrávat nepotřebuju, na co, když si kvalitní věcí raději smahnu z DVD v PC. No a co se týče PC a druhé TV, dokud pojede dál analog je to OK, pokud bych chtěl digitál i tam, řešil by to současný STB (tedy další kusy) pokud je pronajmou, asi budou chtít v současnosti za každý navíc další kilo měsíčně, když to berou jako nadstandard? A jedině tak by se ubránili tomu abych to nemohl půjčit sousedovi, protože je jim jedno jestli to kilo za každý STB navíc jim dám já či soused, ne?

No a až padne analog úplně tyhle krabice ke starým TV budou pronajímat grátis, aspoň by měli. No a k digi TV budou poskytovat lepší krabice s HDMI či nějakým jiným digi výstupem, případně CI modulem s kartou, snad se budou lepší plazmy či LCD dělat se sloty pro moduly, aby se konečně využilo jejich tunerů a člověk neměl překrabicováno. Do PC by se mohly začít taky dělat TV tunery se slotem pro CI modul, to by vyřešilo i možnost sledovat digi kabelovku v PC. Pořád se bavím jen o kabelovce, pozemní DVB-T by se řešilo podobně ale lidi by si museli koupit krabice STB DVB-T sami, signál má být natolik chytatelný že by nemělo být potřeba žádné společné antény, takže kabely prošpikovaný byt budou mít muset nadále jen příznivci Karnevalu.

Co si o mé vizi myslíte? :lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...