November 4, 20205 yr Řeším doma bezpečnost. Mám MikroTik RB na routování, řízení wifi, fw atd. Nepotřebuji routování od Compalu. Když ho přepnu do režimu modem co pak musím nastavit na Mikrotiku. Nebo na jiném routeru co nahradí část Compalu. Žádný návod na UPC jsem nenašel, pokud je někde schovaný stačí mi na něj link. Apropo, nemá to UPC pojištěné, že když vypnu routování na Compalu tak rychlost internetu spadne?
November 4, 20205 yr Žádný návod na UPC nebo Vodafone nenajdete. Když si chcete zařídit routování nebo cokoliv vlastním zařízením, je to celé na vás a podporu si musíte zajistit sám. Rychlost se na straně UPC/VDF nemění. Super Premium 5G 18+ Vodafone Station WiFi 6 Brüx
November 4, 20205 yr před 45 minutami, SachlJ napsal: Řeším doma bezpečnost. Mám MikroTik RB na routování, řízení wifi, fw atd. Nepotřebuji routování od Compalu. Když ho přepnu do režimu modem co pak musím nastavit na Mikrotiku. Nebo na jiném routeru co nahradí část Compalu. Žádný návod na UPC jsem nenašel, pokud je někde schovaný stačí mi na něj link. Apropo, nemá to UPC pojištěné, že když vypnu routování na Compalu tak rychlost internetu spadne? Rychlost se nemění. Na Mikrotiku půjdeš do IP - DHCP Client, klikneš na plus a vybereš rozhraní, ke kterému máš připojený Compal.
November 4, 20205 yr rychlost se změnit může, pokud to ten mikrotik nebude zvládat, přece jenom teď pude všechna zátěž na něj 🤔 v dávnejch dobách, když sem měl první router turris, tak 100 Mb/s zvládal bez problémů, ale jak sem přešel na gigáč, byl v háji, končil někde na 500 Mb/s 😕 Fibre 2000 sLimitem S Extra ALLinONE Vodafone TV app Asus RT-BE88U, XGS-PON ONU stick Praha Kobylisy
November 4, 20205 yr Mám RB760iGS který zvládne toho hodně. Jde mi o to, že pokud přepnu router do funkce modem tak se vypne DHCP a RB dostane adresu z UPC ?
November 4, 20205 yr Nic ve zlém, ale pokud si někdo pořizuje Mikrotik a má nulové znalosti, tak to snad aby radši přehodil Compal zpátky do režimu router a ten Mikrotik někde prodal... - - - - -
November 4, 20205 yr Před hodinou, SachlJ napsal: Mám RB760iGS který zvládne toho hodně. Jde mi o to, že pokud přepnu router do funkce modem tak se vypne DHCP a RB dostane adresu z UPC ? Ano, ale musíš mít Mikrotik alespoň v základním nastavení. Pak plní funkci běžného routeru včetně základního firewallu. Doporučuji použít winbox. Ten Mikrotik máš úplně nový, nebo už někde běžel? Premium - Základní Vodafone Station KrPole
November 4, 20205 yr Nový ale nemám ho jeden den. Nejdřív byl RB750g2 ale ten mi výkonově nestačil, hlavně nemá SDHC a nemá usb, sfp a hlavně paměť, procesor a funkce co má RB760iGS. Z druhé ruky se toho dá taky sehnat hodně. Nedávno byl rackový RB za pár kaček. Ale ten nepotřebuji. Edited November 4, 20205 yr by SachlJ doplnění
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.