Přejít na obsah

Universal Channel konci v CZSK


Jack_6428

Doporučené příspěvky

http://www.rozhlas.cz/digital/televize/_zprava/placena-televize-universal-channel-v-ceske-republice-a-na-slovensku-konci--1609319

 

Slovensku zmizí v horizontu necelých dvou měsíců tematický kanál Universal Channel. Vyplývá to z informací, které má k dispozici web Digitální rádio. Universal Channel bude šířen v placených službách do 30. června, poté bude jeho distribuce ukončena. O plánovaném kroku už byli spraveni operátoři placených služeb. Provozovatel programu, společnost Universal Networks, vsadí v obou zemích bývalé federace na lifestylovou stanici E! Entertainment, která se stane její novou vlajkovou lodí. Universal v současné době jedná o rozšíření tohoto programu k dalším společnostem nabízejících pay TV.

 

Historie značky Universal sahá na českém a slovenském trhu prakticky až do devadesátých let minulého století, a to pod tehdejším názvem Hallmark Channel. V září 2010 došlo k rebrandingu (proměně) tohoto programu na dnešní Universal Channel. Stanice však nadále vysílala v původním obrazovém formátu 4:3. V květnu 2013 došlo ke změně vizuální identity a následně byl od 2. září 2014 nasazen konečně poměr stran 16:9. Širokoúhlý obraz byl bohužel pomyslným technickým maximem, kterého se klienti placených služeb dočkali. Vysoké rozlišení stanice Universal Channel na českém a slovenském trhu nikdy nenabídla. Poprvé se přitom o ni začalo mluvit už v souvislosti s jarem roku 2008.

 

Co na to rict... Radsi snad nic. A ne, o tomhle jsem bohuzel opravdu nevedel. Ututlali to pekne.

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník carlos74

...o obsahu tohoto kanálu už jsem dost dlouho přemýšlel...a asi to tak muselo dopadnout

...no a na druhou stranu...aspoň bude víc místa na vysílání v HD :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle me nas ceka pocestena evropska verze E! v HD. Coz je za me zmena k horsimu. Na Universalu aspon sem tam neco davali a docela se posledni rok snazili. Rozhodne jsem je mel radsi nez AXN, kterej byl donedavna, nez zmenili grafiku a nabrali novy porady, o nekolik levelu niz. Porady z Uni asi skonci na Prime ci AXN. Stejne se mi to ale uplne nezda, protoze reklam a tudiz i prijmu meli dost. Spis mi prijde, ze si v Anglii dupli a chtej to E! prosadit za kazdou cenu...

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník carlos74

...no každý má jiný vkus,ale pro mě byl obsah tohoto programu,diplomaticky řečeno,..."slabý"

...a to nemluvím o zpracování jednotlivých snímků...to snad nebyly ani béčka ale nějaký céčka nebo déčka...pardon jestli jsem někoho urazil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Universal Channel neskončí pouze v Česku, omezeny budou i další země

 

Citelně dopadne změna strategie NBC Universal například na země Beneluxu. O odchodu stanice se píše i v souvislosti s Maďarskem.

 

Universal Channel neodchází pouze z České republiky a na Slovensku. Aktivity společnosti jejího provozovatele, společnosti NBC Univesal, budou omezeny i v dalších zemích. Ukazují to informace, které přinesla zahraniční média. NBC Universal mění celkovou strategii v Evropě a jako svou vlajkovou loď bude nyní charakterizovat kanál E! Entertainment. Ten na našem trhu působí od roku 2013 a v nabídce ho v současné době mají například satelitní služba Skylink, IPTV platforma O2TV nebo T-Mobile TV. Firma jedná o rozšíření kanálu i k dalším operátorům.

 

Citelně dopadne změna strategie NBC Universal například na země Beneluxu. Zde již provozovatel upozornil na ukončení šíření kanálů 13th Street a Syfy. Firma to potvrdila serveru TV Totaal. Omezení aktivit pro Benelux je prozatím potvrzeno v Nizozemsku a nově také vlámské části Belgie. Stejně jako v České republice i zde budou změny platné od 1. července. Krok se dotkne operátorů Ziggo nebo Telenet. O konci stanice Universal Channel na maďarském trhu pak hovoří web dtvnews.hu. Ten zprávu publikoval několik dní poté, co ji oficiálně přinesl pro náš trh portál Digitální rádio.

  • Premium
  • -
  • -, Základní, Family, Sport, Cinema
  • Vodafone Station WiFi 6, CA modul
  • -Most
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...