Přejít na obsah

UHD přijímače od roku 2017


Návštěvník Tvskyfreak

Doporučené příspěvky

Návštěvník Retiree

UPC vysílá --- v HD, s rozlišením obrazu 1920x1080 pixelů prokládaně, tedy v rozlišení 1080i. Pro další debatu bychom nejprve museli definovat pojmy HD a FHD, což je nad rámec tohoto fóra...

Důležitější zřejmě bude datový tok, který se dnes pohybuje od cca 3 do 12 Mbit/s. Do jednoho přenosového kanálu se "vejde" asi 10 stanic (kanálů, programů) v SD rozlišení, nebo asi 3 stanice v HD rozlišení, v obou případech samozřejmě prokládaných a při odpovídajícím stupni komprese (kodeku). Pro HD rozlišení (Full HD) odpovídající záznamu na Blueray disku by jediná stanice zabírala celý přenosový kanál. Čistě hypoteticky, do celého frekvenčního pásma (od III. do V. tv pásma) by se "vešlo" pouhých asi 80 programů v BR rozlišení (podle Tebe ve FullHD), přičemž na ostatní služby by nezbývalo místo....

Prokládaný obraz se v tv technice používá a ještě bude používat jednak z historických důvodů (analog), jednak snižuje datovou náročnost při zachování kvality (relativně)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vysílá v HD 1280x720 pix, prostě HD720. Pravda má informace je asi rok stará, když jsem se o to zajímal. Máš-li link, že vysílá HD1080, rád se nechám přesvědčit. Tehdy mi to sdělil technik a dokonce jsem se ptal na podpoře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Moje dlouholetá zkušenost říká, že UPC šíří své HD programy (pouze) v rozlišení 1080i (1920x1080). Vycházím z toho, že program DVBViewer uloží na disk to, co přijal - žádné úpravy, komprese, rekomprese a pod. neprovádí, prostě to, co je vysíláno, se už z principu zobrazuje nebo ukládá na disk. Jak při sledování, tak při zobrazení vlastností nahrávky (MediaInfo) je vždy rozlišení 1080i. Pravdou ovšem je, že HD programy (oproti SD) nahrávám minimálně, tak mně mohlo něco uniknout...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak mě TV u HD programů taky uvádí 1080i... Ale je divný, že sama UPC to nespecifikuje a uvádí jen HD. U Horizon také uvádí jen HD, ale tam si to lze ověřit, že to je 1280x720. Jestli to upravuješ v PC a máš tam FHD tak je to super. Ale jak píšu...nikde na netu jsem nenašel v jakém přesně rozlišení to HD vlastně je. Na starém DVD Score jsem měl FHD ukázku nějakého filmu, tak jsem jí dal na klíčenku a přehrál v bedně. No bylo to ostřejší než běžné vysílání, tak jsem se před tím rokem trochu o to zajímal. Co jsem tehdy zjistil mě trochu zklamalo, ale stejně se mi vysílání od UPC líbí a třeba na History HD nedám dopustit :)).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

HD (1280x720) a FHD (1920x1080) se snad používá u kamer, ne u tv (toť otázka)...

Věřím softu DVBViewer (co je vysíláno, to se bez jakýchkoli úprav uloží), věřím softu MediaInfo (udává vždy 1920x1080)... Žádný Horizon sice nepoužívám, ale jeho tvrzení bych bral s rezervou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vysílá v HD 1280x720 pix, prostě HD720. Pravda má informace je asi rok stará, když jsem se o to zajímal. Máš-li link, že vysílá HD1080, rád se nechám přesvědčit. Tehdy mi to sdělil technik a dokonce jsem se ptal na podpoře.

 

V DVB-C/DVB-T vysílá UPC HD stanice ve formátu 1080i 25 snímků/s (=50 půlsnímků/s, po odstranění prokládání => 50 snímků/s)

Jediná stanice vysílaná ve 720p 50fps je Arte HD.

 

V Horizon GO se vysílá ve 720p 25fps.

  • Super 800 Mb/s Profi
  • -
  • Komfort
  • VF Station + 3x CA Moduly
  • Praha - Jinonice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník Philips_CZ
UHD je nesmysl. Už proto, že k tomu neexistuje reálnej TV signál, takže si televizor musí všechno přepočítat do svýho UHD nativu a výsledkem je obraz horší, než když sleduju nativní HD na HD televizoru. V podstatě stejnej problém jako v době, kdy bylo (a vlastně pořád je) TV vysílání pouze SD a výrobci televizorů produkují HD panely. Výsledkem je všem dobře známá obrazová mazanice.

 

Jenže se zároveň mění role televize, která čím dál tím míň slouží k přehrávání TV signálu a stále více se na ní pouštějí filmy z usb, přes HDMi, z Youtube nebo z videoslužeb jako je např. Netflix nebo Voyo. A tam už nativní UHD najdete poměrně snadno.

 

Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...