Přejít na obsah

UHD přijímače od roku 2017


Návštěvník Tvskyfreak

Doporučené příspěvky

Návštěvník Tvskyfreak

Já vím, že je ani ne rok po představení Horizonu brzo řešit co bude dál, ale Liberty Global plánuje na rok 2017 zavádění prvních přijímačů s UHD. Ne že bych čekal něco podobného brzo i u nás, ale jen jako zajímavost dobré vědět :)

 

http://www.satkurier.pl/news/125704/wla ... anach.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Vy s tím UHD naděláte, stejně jako to bylo s 3D. Stejně to bude ještě dlouho trvat, než bude rozšířenejší a kdo ví, zda se chytne. Není zatím jednotný standard, nejlepší kompresní poměr stejně znamená datový tok okolo 35Mbps. Aktuálně jsou HD kanály ze satelitu většinou vysílány s bitrate okolo 7Mbps a maximální velikost MUXu je 45Mbps. U kabelovky jsme na tom s bitrate o něco lépe většinou, ale velikost MUXu je něco přes 35Mbps.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

UPC má pokrytí převážně na sídlištích, kde jsou v bytech televizory tak 82-102cm, k čemuž je UHD úplně bezpředmětný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vy s tím UHD naděláte, stejně jako to bylo s 3D. Stejně to bude ještě dlouho trvat, než bude rozšířenejší a kdo ví, zda se chytne. Není zatím jednotný standard, nejlepší kompresní poměr stejně znamená datový tok okolo 35Mbps. Aktuálně jsou HD kanály ze satelitu většinou vysílány s bitrate okolo 7Mbps a maximální velikost MUXu je 45Mbps. U kabelovky jsme na tom s bitrate o něco lépe většinou, ale velikost MUXu je něco přes 35Mbps.

 

Velikost SAT MUXu je nyní v DVB-S2 většinou BR 55-62 Mbps.

U DVB-C teď u nově přidaných programů BR 50 Mbps (efektivně kolem 46 Mbps). Dá se předpokládat, že UPC překlopí všechny "staré" QAM 64 MUXy do QAM 256 s BR 50 Mbps

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lada-vir

Koukal jsi někdy na film v SD pak v HD a teď si představ UHD pro mě teda jasný k čemu to je, ostřejší obraz a detajlnější tak že jednoznačne pro a to i na malé TV protože na tu malou TV koukáš z větší blízkosti. To před par lety se tu breptalo stejně proč HD když SD stačí. Prostě lidi jsou zmlsaní a chtějí furt něco nového a lepšího a nedivil bych se že tu do roka a dne bude 8K a já a určitě takových bude více kdo budou za to jen rádi.

tak to je se vším dříve jsi měl také mobil s 1 řádkem kde uměl jen čísla, pak 3 řádky co uměli znaky až do přítomnosti kde máš bezmála už také 4k, prostě vše jde dopředu tak se tomu nebraň :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Nevím jak kdo, ale já se koukám na TV ze vzdálenosti pořád stejný a úhlopříčka TV je taky pořád stejně velká, takže ultra mega giga HD je mně k ničemu. A když se podívám na současný HD, kde je v nativu tak sotva čtvrtina a zbytek upscalovaný z SD, tak mám pochybnosti i o smysluplnosti toho HD :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník carlos74

...tak nevím z jaké vzdálenosti a na jakou velikost úhlopříčky kouká YABAKA,ale např. sportovní přenos

nebo dokument vysílaný v SD nebo HD.....to je teda hodně veliký rozdíl....ten rozdíl snad nevidí jen slepý(tím nechci nikoho urazit)

...kdyby to takhle bral každý,tak máme všichni ještě ČB televize nebo možná teprve lezeme počtyřech

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...