Přejít na obsah

Výběr Wifi routeru


Návštěvník TSY

Doporučené příspěvky

Dobre a znamena to, ze ten ktery by umel 2 streamy by pres wifi dosahl rychlosti pres 200? Kdybych casem takovou rychlost mel.

Jo, s více streamama se v recenzích dosahují rychlosti kolem 300 Mbit/s. A těch 200 Mbit/s s jedním streamem je rychlost za optimálních podmínek, předpokládám, že týpek měl router ve stejné místnosti metr/dva od toho telefonu.

 

K ostatnímu - Asus RT-AC55U má gigabit, extremedigital je obchod v Maďarsku, takže vracení/reklamace by se mohla zkomplikovat, z rozumných obchodů je za 2 500 Kč.

 

Archer C5 se dá sehnat za 2 135 Kč http://access-pointy.heureka.cz/tp-link-archer-c5/

 

Taky se dá za 1 700 Kč sehnat Edimax BR-6478AC, je to starší již výprodejový kousek - prodává se od dubna 2013, ale má gigabit i dvoustreamové AC (867 Mbit), nicméně patří k prvním ACčkovým routerům a je otázka jestli netrpí dětskými nemocemi, takže bych si důkladně prošel recenze a uživatelské zkušenosti, je to asi nejlevnější varianta s gigabitem a 300+867 wifi.

http://www.zbozi.cz/hledani/?q=6478ac&r ... ze-skladem

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den,

 

řeším obdobný problém, prosím poraďte mi. Mám nově tarif 200/20 Mbits od UPC, HD DVR media box. Za ním mám svůj Wi-Fi router Dlink 635, připojený kabelem RJ.45. Tento router by měl dosahovat propustnost až 300Mbit jenže na wifi na speedtest.net naměřím max 35Mbit.

 

http://]http://www.dlink.com/-/media/Consumer_Products/DIR/DIR%20635/Manual/DIR_635_Manual_EN_UK.pdf

 

https://www.upc.cz/pdf/manualy_dtv/hd_dvr_mediabox_uzivatelsky_manual.pdf

 

Na kabelu přímo do PC mám 200, úplně v klidu. Můžete to být kabelem? Prošel jsem nastavení jak svého tak UPC routeru. Nikde omezení. oba využívají technologii 802.11n i "g" a "b".

 

Nemáte s tímto již nějakou zkušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S wifi routerem/AP, který má deklarováno 300 Mbit se reálně dá dostat na cca 100 Mbit, tuto rychlost ale musí podporovat i připojený klient a nesmí být moc rušení. Pokud všechna zařízení, která se připojují, podporují 802.11n, mohlo by trochu pomoci povolit pouze 802.11n.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník hobborg
S wifi routerem/AP, který má deklarováno 300 Mbit se reálně dá dostat na cca 100 Mbit, tuto rychlost ale musí podporovat i připojený klient a nesmí být moc rušení. Pokud všechna zařízení, která se připojují, podporují 802.11n, mohlo by trochu pomoci povolit pouze 802.11n.

 

hmm xtondo to se mi nezdá....když je tam 300 tak by se to mělo tomu aspon blížit. mám ty zařízení propojené kabelem. dobře zkusím se připojit kabelem/počítač do toho routru, ale to by mělo fakčit...zařízení jsou od sebe asi tak 2metry:))

 

jinak je to přeci klamání spotřebitele,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Když je tam 300, tak to znamená 2x 150 neboli 150 down a 150 up. A jelikož je to rychlost teoretická (podobně jako třeba 480Mbps u USB2.0, což taky nikdo nikdy v praxi nedosáhl), tak i těch 100 je naprostej luxus :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě spíše irituje, proč za HD PVR Boxem (= cihlou) má starší router, který nezvládne ac a ani dualband a ještě si stěžuje (neberte to zle, ale žádný prodejce Vám negarantuje rychlost WiFi, to by musel být padlý na hlavu :-)) Všechno tohle cihla umí. Co kdyby v klidu vyzkoušel WiFinu 5GHz nebo AC přímo z cihly? Chápu víc dířek LAN je in, ale tak teď mu tam vysilají dvě WiFiny a on se připojuje na tu starší (nevýkonnou)

  • Kabel 300 Mb/s
  • Super
  • Komplet
  • 3x CA modul, 1x Nokia, 1x Technicolor
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prostě je to tak už od dob 802.11b, reálné rychlosti na TCP vrstvě jsou někde na úrovni 40 % té udávané surové rychlosti, u novějších rychlejších standardů, které používají složitější a tedy i citlivější kódování, je to často spíš méně.

 

300 je sice 2 x 150, ale proto, že jde o dva streamy v rámci MIMO, ne že by to bylo půlka up a půlka down, nicméně wifi je poloduplexní, takže přenáší buď jedním nebo druhým směrem.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník hobborg
Mě spíše irituje, proč za HD PVR Boxem (= cihlou) má starší router, který nezvládne ac a ani dualband a ještě si stěžuje (neberte to zle, ale žádný prodejce Vám negarantuje rychlost WiFi, to by musel být padlý na hlavu :-)) Všechno tohle cihla umí. Co kdyby v klidu vyzkoušel WiFinu 5GHz nebo AC přímo z cihly? Chápu víc dířek LAN je in, ale tak teď mu tam vysilají dvě WiFiny a on se připojuje na tu starší (nevýkonnou)

 

pepe muzes klidně mluvit ke mě sem tu:) ale jinak se omlouvám, měl si pravdu. úplnou. :salut::salut::thumleft:

 

skrze 5GHz to fičí jako blázen. :cheers:

 

takže můj problém vyřešen a Dlink zřejmě čeká HW šroťák:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...