Přejít na obsah

Logické nastavení FUP


Návštěvník Kema

Doporučené příspěvky

Návštěvník Honza007
Honzo,Honzo,mluvis ,jako za soudruhu :cry:

 

Ne, ale dokáži se vžít do kůže Karnevalu.Všechny vaše připomínky jsou jen plácáním do vody. Stačí, aby jste založili firmu a Karnevalu začali přetahovat stahovače. Dejte jim neomezený limit a oni vaši službu zahltí tak, že bude nepoužitelná. Pak můžete vyhlásit bankrot a jít lepit pytlíky.

 

P.S. Probuďte se a uvědomte si, že ne každý musí stahovat přiblblé hry velké 4GB.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník iNDYCZ

honza007: jsi dem*nt a dem*ntem zustanes. Kdo tu omg mluvi o stahovani her, prober se a prestan tu lidi obvinovat z nelegalni cinnosti. Starej se hlavne prosim o sebe a svuj tarif pro socky :evil:

 

Zadnej poskytovatel ISP by nezkrachoval, pokud by na sve siti nepouzival FUP (viz zahranici), protoze sit neni dimenzovana pro pouzivani vsech zakazniku v jednu chvili, vychazi se z jednoduchych statistik, ze nikdy nebudou vsichni zakaznici pripojeni v jednu chvili, to co dela CTc, Karneval a UPC neni setreni site proti pretezovani, ani zadnej dobrej krok vuci tem co chteji surfovat, ale vychcanost (jak ziskat co nejvetsi zisk pri min. nakladech), protoze pokud by preci jen doslo k extremu a velky pocet lidi by zacal vyuzivat linku na 75%, doslo by k prirozene agregaci provozu na siti, takze nevim v cem vidi nekdo problem. Mas nejakej limit na gigove vnitrofiremni siti? Nemas, prestoze mas zamestnancu radove tisice s pristupem na lokalni sit s max. prenosovou rychlosti 1 gbps a to z duvodu, ktere jsem popsal. Mimochodem jeste jsem nezazil na lokalni siti problem bez limitu a FUP, takze nez zacnes zvanit kraviny, neco bys mel o tom vedet lamo! :twisted::evil::roll:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník MeTo

iNDYCZ :

No....o legalnosti desitek giga prenasenych dat bych mirne pochyboval.... vsichni vime prece jak to chodi.... nema cenu to skryvat pod distribuce linuxu atd... to uz je stara ohrana pohadka..... Obzvlaste napriklad pri 40GB limitu... tech lidi co i tohle udelaj "legalne" je uz skutecne nepatrne mnozstvi (ale nepopiram ze jsou). Jjasne, treba u 2GB nebo 10GB se to da i bez nelegalnich dat, ty limity sou skutecne maly, a zvyseni rychlosti co ted predvedli je vysmech k nicemu... Zastance datovejch limitu a FUP nejsem, ale nekdy je to mozna nevyhnutelne... nevim, inet neposkytuji, ale v necem ma honza007 pravdu.... zkus si zalozit vlastniho ISP a pretahnout k sobe lidi kteri tahaj kvanta dat.... je to proste o tom, v jakym pomeru jsou tihle k tem co tolik nenatahaj....

Ale srovnavat to s mistni siti to nema smysl.... asi si nepochopil praveze "mentalitu" nekterych "stahovacu" (i kdyz to slovo nemam moc rad) -> proste tahat, tahat a tahat.... to by nebyl ten pravej "adrenalin" tahat to z pc ve vedlejsi mistnosti kam si pro to muzu zajit a nechat si to vypalit na CD ne ? :) A po firemnich sitich rozhodne X gigove hry a ripovane filmy ve velkym nebehaj....

Btw, ted k CTc -> Mel jsem ADSL od kvetna 2003.... v srpnu 03 zapli agregaci..... a to bylo opravdu neco silenyho.... takze opet na tom neco pravdy bude....

 

EDIT :

Otazka je, co je lepsi.... dat lidem neomezenej pristup s tim, ze to holt nekdy pojede pri pretizeni pomalejs..... anebo udelat FUP tak, aby k tomu zpomaleni prakticky nikdy nedoslo a stale tam byla nejaka rezerva...

Upraveno uživatelem MeTo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Honza007
honza007: jsi dem*nt a dem*ntem zustanes............, neco bys mel o tom vedet lamo! :twisted::evil::roll:

 

Děkuji za ukázku tvé inteligence. S tebou se již nemám očem bavit. Ty jsi tak sebestředný a zahleděný do své teorie že prostě nevidíš nic jen svou pravdu. Je mi tě opravdu líto, musíš to mít v životě těžký.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kleff

proč se tady hádáte a navzájem si nadáváte, je přece jasné proč se zrychlilo a proč se nezvedl limit - na vyšší rychlosti se nachytá více zákazníků kteří o existenci limitu mnohdy ani netuší

 

právě jsem během dvou dnů stáhnul asi 15 GB, pravda je to příjemné když to jelo mezi 600-700 kb/s, akorát teďka jsem překročil limit a tak jedu na 260 kbit/s (pingy na szn a google jsou stejné jako vždycky - průměrne 12 a 120 ms, ztrátovost jsem neměřil)

 

musím říčt že zrychlení z 2 na 5 Mbit bez zvýšení limitu mě docela štve, doteď jsem si limit nemusel hlídat protože při mém využívání kompu jsem málokdy dosáhl limitu, ale teďka mě vadí to, že na to musím myslet, a hlavně že ten limit dokážu odpálit za dva dny

 

navíc to co většinou stahuju přes http (třeba drivery, update windows apod.) stejně nejede rychleji než 200-300 kbs (mnohdy ani to ne) takže to že mám pětimego mi stejně u věcí na které mě nebaví čekat vůbec nepomůže

 

nemám rád služby u kterých se musí myslet na to co člověk dělá, ostatně proto jsem šel ke karnevalu :)) ale asi mi nezbude nic jiného, než tak jako počítání času za dob dial-upu si nainstalovat a nechat běžet nějaký počítadlo přenesených dat, což mě sere

 

doteď jsem byl s karnevalem spokojenej a neměl jsem jedinej problém, to se bohužel změnilo, ku*va

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník iNDYCZ

honza: ty jsi demagog, co vytahne z textu o nekolika odstavcich to co potrebujes: 2 vety. Mas pravdu, s tebou to vazne nema smysl, jeste ze nejsi soudce, protoze bys vsechny krome sebe nechal povesit. 8) O me inteligenci nevis nic, takze pomlc, tebe si strcim do kapsy levou zadni :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník iNDYCZ

MeTo: mno a o tom to prave je, nemam rad slovo "stahovac" a nemam rad, kdyz tu nekdo ihned nekoho kdo vyuziva sluzbu, za kterou si zaplatil, oznacuje za "stahovace" a ze hned musi tahat hry, SW apod.

 

Nekteri uz proste jaxi nevidi, ze sluzbu, za kterou platim nepouzivam sam, ale take manzelka a deti, takze jsme na limit celkem 4. Nepatrim mezi tzv. "stahovace", protoze jsem svuj limit nikdy nepresahl (dosahl jsem max. 75% down limitu), ovsem to neznamena, ze me limit (FUP) na teto sluzbe nepripada jako uplna kravina, aspon tak jak je nastaven, resp. datovy limit by mi ani tak nevadil jako skutecnost, ze vsichni bez ohledu na to, jaky tarif si poridili, padaji na stejnou rychlost po FUP, to mi proste prijde nefer (srovnani T1000 s T7000 je docela hustotka), takze asi tak :P

 

A proc se tu hadam s honzou? Protoze si hned kohokoliv, kdo krizituje karnevali FUP hned zaradi do sve lame skatulky "stahovac" (ten debilni termin zacal pouzivat jak jinak CTc a lamy jako Honza se ho drzi jak cert krize). :roll:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

iNDYCZ :

No....o legalnosti desitek giga prenasenych dat bych mirne pochyboval.... vsichni vime prece jak to chodi.... nema cenu to skryvat pod distribuce linuxu atd... to uz je stara ohrana pohadka..... Obzvlaste napriklad pri 40GB limitu... tech lidi co i tohle udelaj "legalne" je uz skutecne nepatrne mnozstvi (ale nepopiram ze jsou).

 

Práve že on to zase takový problém vůbec není. Každý den mi počítač běží průměrně 15 hodin. Muziku sice na disku mám, ale stejně radši poslouchám rádio - zapínám automaticky po startu systému. Teď si vemte 30 dní/měsíc*15hodin/den*3600s/den a máme 1 620 000s. Frequence3 poslouchám na mp3@192kbps... takže po přepočtu mi vyjde měsíčně

příjemných cca 37GB.

 

Rád bych podotkl, že těch 37GB měsíčně mi dělá jen "atmosféru" a další data spotřebuju na práci a zábavu (včetně voip a p2p).

 

K tomu dodám, že ani doma ani u Karnevalu nemám internet jen pro sebe (definováno jako členové společné domácnosti). Zkuste si tento traffic vynásobit 2-3 :-) Ne, u karnevalu toto provádět bohužel nejde. Jsem rád, že se do FUPu vlezu i bez rádia. Docela mě pak pobaví, když mi domů přijde nabídka od Karnevalu :-) LOL

 

P.S.: Nemirroruji ftp.linux.cz :-D

P.P.S.: Nepovažuji se za neobvyklého uživatele PC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, nejsem uživatel Karnevalu, ale řekl bych, že nejvíce uživatelů bude na dvou nejnižších tarifech. Vycházeje z tohoto bych řekl, že tito uživatelé jsou na tom lépe, když jim rychlost při překročení FUPu klesne ne na 64, ale na 250KB. Takže z pohledu těchto většinových uživatelů došlo k posunu k lepšímu zcela určitě. Mají větší rychlost a nemusí přemýšlet nad překročením limitů. Je to zajímavý, ale takovýto názor uživatele nízkého tarifu jsem tady nezaznamenal, přijde mi to, že sem přispívají pouze uživatelé t2000 a víc. Ještě se připojuju k názoru, že kdo potřebuje mít větší limit než 10Giga, tak až na statisticky nepodstatný výjimky stahuje nelegální věci. Pro nadšené vulgární výkřiky upozorňuji, že to není můj soukromý názor, ale tento argument mám ověřen pracovně. Čus Medvěd

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...