Přejít na obsah

Logické nastavení FUP


Návštěvník Kema

Doporučené příspěvky

...a to ze se najde na diskuzi dejme tomu dvacet lidi kteri z toho nemaj ani bajt nelegalne, to je v celkovym poctu zakazniku vazne zanedbatelny....

To je IMO naprosto jedno. ISP poskytuje službu a k čemu ji používá uživatel by mu mělo být (ne bezvýhradně) jedno. Auto mi taky prodají a nezkoumají, jestli s ním pak nenapomáhám bankovní loupeži :-)

 

...proste rad bych, aby si vsichni lidi co by chteli aspon tak 100GB na mesic nebo unlimited variantu zalozili firmu a zacali poskytovat net...

Není rozhodně jednoduché dělat ISP (určitého rozsahu). Zajistit hw a lidi vyžaduje nemalé znalosti, peníze a čas. Nastavit vyšší FUP je řádově jednodušší. A zase příklad s automobilem: taky ho nevyrobím, ale přestříkat ho je jednodušší.

 

Btw, taky je moznost zmenit ISP, kdyz ti neposkytuje to co potrebujes

Jak už na tomhlé fóru párkrát padlo, pro některé je karneval relativně nejlepší varianta pro "broadband". Buďte si jistí, že bych jinak nadával na CDMA nebo xDSL. Až budu mít na daném místě lepší alternativu, nebudu váhat.

 

Já si myslím, že pro Karneval je FUP nejpohodlnější a nejlevnější. Jetstli má o tuto "službu" (FUP) zákazník zájem, je mu jedno. Na druhou stranu chápu, že nechce riskovat a FUP je sázka na jistotu. Co je ale jisté, že čas, který tomuhle tématu věnujeme, se na výši FUPu nikterak neprojeví.

 

a porad mam v pameti zacatek uplatnovani agregace u ADSL

Jsem dítě štěstěny. Z neomezeného dialupu jsem šel přímo na neomezenou optiku. Ale zase to počasí... :-D

 

Docela by me zajimalo, jaky sou prumerny prenosy na zakaznika u nejakyho zahranicniho, vsude opevovanyho, poskytovatele ktery neuplatnuje limit...

 

Mě taky. Má někdo nějaký kvalifikovaný odhad, jak by vypadala zatíženost linek a obecně hw karnevalu, kdyby zrušil FUP?

 

Update: opravil jsem chyby v nicku u citací. Aspoň doufám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník MeTo

Non_E

ad1 : No... hacek je prave v tom ze tam existuje ta "agregace"... ja nevim, jakou ma Karneval rezervu.... pokud je vic nez hodne velka, tak mas kazdopadne pravdu.... ale pokud je ta rezerva relativne mala.... tak teda nevim jestli bych radsi unlimited variantu anebo net kterej by maxima dosahoval jen kdyz se slunce usmeje.... :) A nevim co ma teda vetsi prednost, aby si nekdo stahnul nejnovejsi filmy na dvd a vsechny mozny hry bez ohledu na to ze si je spis ani nezahraje, anebo surfovani ostatnich....

ad2 : viz odpoved 1 -> zalezi na tom jakou maj rezervu, aby se nemuselo zdrazovat....

ad3 : asi tak :)

ad4 : hehe :)

ad5 : no, myslim ze takovej odhad sev soucasny situaci tezko dela..... nejlepsi by bylo, kdyby proste k nejakymu datu dejme tomu na mesic fup zrusili.... jak by to dopadlo.... treba by se zjistilo ze lidi ani nemaj az takovou potrebu sosat a to fup by nemuseli vracet.... Ale zase proc by to delali kdyz datovej limit je asi jedinej faktor pri vyberu sluzby, v soucasny situaci :(..... takze by spis prisli o prachy coz se komercnim firmam moc nechce :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přes 90% uživatelů (zatím!) využívá internet způsobem, kterým nepřekročí svůj datový limit. A není to proto, že se ho bojí překročit, ale buď využívají internet málo, nebo pouze na prohlížení webu a posílání emailů. Pro tyto uživatele je FUP přínosem, protože jim zajistí vysokou rychlost pro naprosto pohodlnou práci.

 

Problém je v tom, že Karneval nenabízí nic pro aktivní uživatele. Nemá jediný bezlimitní tarif, když nepočítám tech 250 kbps, nebo Profi varianty (1Mb za 7500 Kč!). Co se týče obsahu stahovaných dat, nemá smysl uživatele kriminalizovat. Dokud bude převládat názor, že hodně stahují jenom piráti, tak se nabídky kvalitního vysokorychlostního obsahu a služeb nikdy nedočkáme. Včera jsem stáhl přes 6 GB z placených stránek (byť jsem za to neplatil), tedy žádné hry ani nelegální filmy! Nejde jen o neochotu platit, ale já číslo své kreditky prostě jen tak někomu nedám.

 

A o tom to je! Dokud si tu budeme hrát na "četníky" a "stahovače", tak se seriózní české společnosti do nějaké kvalitní a levné nabídky obsahu a služeb dvakrát nepohrnou. Nedávno iTunes oznámilo miliardu legálně stažených písniček. Nemluvě o bezplatných stránkách typu http://www.lemonzoo.com/ atp. Naprosto k nepochopení je pak schizofrenní přístup Karnevalu k uploadu, kdy výrazně asymetrická služba má symetrický datový limit. Kdo jiný, než právě ti zatracovaní "stahovači", je schopen např. 20 GB limit na uploadu využít?

 

Tak jak budou ti doposud spokojení uživatelé využívat internet více a více, tak bude sílit tlak na Karneval, aby situaci řešil. Zatím ho k tomu nic nemotivuje.

 

Jestli chcete aby se situace změnila, tak ukažte svým známým, kteří mají Karneval, co všechno se dá na internetu dělat: Začněte archivem ČT, Skype, různými downloadery pro pokročilé a hromadné stahování, online hrami, streamovaným rozhlasem a TV.

 

BTW: Myslíte, že je reálné, aby ISP velikosti Karnevalu počítal zvlášť zahraniční tranzit a provoz v rámci NIX? Nejspíš by to bylo technologicky a finančně náročné, ale jako mezistupeň k bezlimitnímu broadbandu by to bylo zajímavé, protože připojerní do NIX třeba 1 Gb prakticky nic nestojí. Jenže podle některých není problém jen v ceně zahraniční konektivity, ale v samotné infrastruktuře jejich sítě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zahranicni konektivita je drazsi, ale v kontextu to neni tolik vyznamna castka...problem bych videl jen a jen v soucasnem nastaveni site a v pocitu karnevalu, ze musi zajistit vsem 100% nominalni rychlost....samozrejme by to mohli spustit naplno, doslo by na agregaci, v porovnani s ADSL neco, na co jsou vsichni zvykli....

 

jak jsem jiz nekolikrat rikal, karneval zvolil taktiku okamziteho zvyseni rychlosti, a pravdepodobne sazi na to, ze kdyz nasere lidi, kteri maji jiz nyni problem s limitem, tak jejich pocet nebude vyznamny....muzeme jen doufat, ze zatim bude investovat do struktury site a pomalu behem roku zlepsovat jeji propustnost....

 

btw duvodem pro zrychlovani bylo bombasticke oznameni o zrychleni ADSL od CTc z ledna....ke kteremu jiz nikdo nedodal, ze telecom si na prevedeni zakazniku na vyssi rychlost vyhrazuje 3 mesice...imho to mohli v Karnevalu udelat podobne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...