Přejít na obsah

WiFi ide iba 144 Mb


Návštěvník Misiak

Doporučené příspěvky

Návštěvník Misiak

Zdravím,

 

UPC mám už vyše roka. No až teraz som začal riešiť WiFi (po včerajšom asi hodinovom výpadku).

 

Mám tarif 150 MB. Notebook mi cez WiFi sťahuje cca 80+ MB, takže som s rýchlosťami nikdy nemal probém :-)

 

Dnes som však skúšal pripojenie cez LAN a linka naozaj utiahla 150 MB, čo ma prekvapilo.

 

Teraz ale k problému (router Technicolor TC7200):

 

Nastavenie wifi môžete vidieť v screenshote. Bohužiaľ router stále vysiela len v 20mhz aj keď má nastavené 40mhz. To isté platí pre typ je nastavené len N, ale stále vysiela MIXED. Skúšal som všetky možné kombinácie nastavení aj 2x reset do výrobných nastavení no nič nepomohlo.

 

Neviete poradiť v čom by mohla byť chyba?

 

Ďakujem!

 

g529MYJ.jpg

 

K3DYZVw.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Napřed bych si ověřil, jestli to tak fakt je a nejedná se jenom o blábol toho šidítka, který ti v NB jaksi ukazuje cosi o signálu. A vzhledem k rychlosti bych se tím ani moc nezatěžoval, jestli ti to šlape >80Mbps down, tak je to skvělej výsledek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Misiak

Tie isté informácie mi ukazuje aj aplikácia v iPhone 6 tj, že wifi vysiela v 20 mhz a max rýchlosť je 144 MB. (Tam mi ale ukazuje, že vysiela v N)

 

VDNdySUl.png

 

Tak jasné, download je super aj tento, ale keď som dnes cez kábel videl čo to dokáže, tak je škoda za to platiť a nevyužívať to :-) (Už len pre ten lepši pocit)

 

Nevieš čo by to mohlo byť? Mám reklamovať router?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak predevsim bys nemel plest jednotky, mezi MB a Mb je totiz zasadni rozdil,

druha vec je realne mereni, to ze zarizeni ukazuje max. rychlost ve ktere je schopno komunikovat jeste naznamena ze to i zvladne.

Kazdopadne jak pise Yabaka, pokud nameris vic jak 80 Mbit, tak muzes byt rad, o moc vic z toho pres wifi stejne nedostanes.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Misiak

Za tie jednotky sa ospravedlňujem.

 

Jasné, že som spokojný s 80+ Mb/s pri 144 Mb/s spojení, ale myslím si, že by sa z toho dalo vytažiť pri 300 Mb/s spojení s routrom dostať aspoň 100 Mb/s. Alebo sa mýlim? PC mám vačšinou cca 3 metre od routra.

 

Toto som aktuálne nameral (speedtest.upc.sk):

 

WIFI:

RGHoruXl.jpg

 

LAN (ráno to bolo krásnych 149 Mb/s):

W6lKcMn.jpg

 

Jedná sa mi len o to, či teda ten router je možné nejako (lepšie) nastaviť, nech to vysiela tých 300 Mb/s, čo by to malo zvládnuť.

 

Ďalej som rozmýšľal, že by som to skúsil prehodiť na 5 GHZ WiFi, mohlo by to pomôcť?

 

Ďakujem :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na 2,4 GHz sa vacsina routerov prepne automaticky na 20 MHz (aj ked je nastavenych 40 MHz), akonahle detekuje ine siete na susednych kanaloch kvoli ruseniu.. treba si uvedomit, ze 40 Mhz sirka pasma na 2,4 GHz su dva neprekryvajuce sa kanaly z troch (1,6,11)! Inymi slovami - musel by si byt v lese daleko od inych wifi sieti, aby ti tych 40 MHz fungovalo.

 

Skus 5 GHz, tam nie je problem pouzivat 40 MHz (a v pripade wifi ac az 80 MHz, ale to technicolor nepodporuje) sirku pasma.. bezne dosahujem prenosove rychlosti 150+ Mbit na 5 GHz WiFi.. ale pozor, technicolor vo verzii UPC nedokaze vysielat na oboch frekvenciach naraz.

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Jestli má noťas s 5GHz, tak není co řešit a už bych tam frčel. Tam opravdu není problém z toho vytlačit i dvojnásobek než má teď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...