Jump to content

Horizon Go Windows App končí


Arcao
 Share

Recommended Posts

 • Slamb changed the title to Horizon Go Windows App končí

Aplikace Horizon Go ve  Windows 10 funguje a neseká se. Když ji pustím v jakémkoliv prohlížečí, je to velký krok zpět - zhoršení kvality, sekání obrazu,.. není to použitelné.

A to nemluvím o aplikaci pro Android, kde po přechodu UPC pod Vodafone jde aplikace ke dnu, v iOS jede aplikace Horizon Go líp.  Začínám se rozhlížet po jiném dodavateli TV obsahu, Vodafone TV jedině pokud zavedou appku pod Windows 10.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...
Guest PauloCZ

@Marek-26  Nesouhlasím s tím, že aplikace byla vyvinuta pro mobilní telefony! Tato apka je primárně určená pro PC (podívej se na požadavky na systém ve Storu) a vznikla s příchodem Windows 10. Aplikace běží bez problému i na slabším HW bez zasekávání. Dle mého názoru je velká škoda, že se ji Vodafone rozhodl bez náhrady zrušit 👎

Link to comment
Share on other sites

@PauloCZ Nemusíte souhlasit. Ale MIcrosoft měl hezkou koncepci, že měl od mobilů, přes tablety až po PC jeden systém a aplikace vyvinuté pro mobily/tablety fungovali i na PC a leckdy i naopak. Nějakým způsobem jsem participoval na testování Horizon Go, dostávali se ke mě jeden čas všechny alfa, beta, RC a jiné verze, vím, co bylo požadováno, aby se otestovalo, co se řešilo atd. Věřte tedy, byla to primárně mobilní aplikace.

Aplikace využívá vestavěného prohlížeče systému a dalších součástí windows. Není moc důvod, aby to v prohlížeči jako takovém běželo hůře (samozřejmě záleží, co máte za prohlížeč, jakou verzi, jaké addony atd.).

 • Disagree 1
 • Kabel 300 Mb/s
 • Premium 5G
 • Komplet
 • Compal, VTV Premium
 • Brüx
 • Speedtest
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Re: "Není moc důvod, aby to v prohlížeči jako takovém běželo hůře" ? A to jako vážně ? Děláte si asi legraci ? Každá samostatná aplikace, která je napsaná a odladěná pod Windows nebo jiným OS funguje mnohem líp než v prohlížeči. A není to je Horizon, ale třeba i HBO Go, SledovaniTv, Telly , Kuki a jiné.  Kdybyste si to vyzkoušel v praxi, hned byste viděl ten rozdíl ! A nejen ve stabilitě, ale také v rozlišení a kvalitě obrazu. A že je škoda tak kvalitní appku bez náhrady zahodit je bez diskuze. Na Win10 chodí Horizon parádně, líp než na Androidu (a mimochodem proč třeba  nezkusit Horizon na XBOXu jako alternativu k set top boxu? ) .  Když se podívate do uživatelských recenzí aplikace VodafoneTV v Apple i Android Store , uvidíte že to je (snad jen dočasně ?.. ) nejhůř hodnocená aplikace pro sledování TV.  A že konkurence tohle "zaváhání" využije je jisté, dnes už je opravdu z čeho vybírat .  Lidová moudrost tvrdí, že když něco funguje, má se to nechat být. Co takhle jen změnit název  aplikace z Horizon na VodafoneTV  ? 😉  Jaké asi jsou a budou náklady na vývoj a podporu nové aplikace ?  😕 

Nedalo mi to - rychlá kalkulace 1 předplatitel služby  Vodafone TV Komfort (300,-) svým poplatkem za 24 měsíců zaplatí  cca 1 denní mzdu 1 programátora , tedy 2 předplatitelé uhradí svými ročními poplatky  1 denní hrubou mzdu 1 programátora. Pokud by na vývoji nové aplikace dělal  malý tým 4 programátorů 1 rok = >  240 prac.dnů x 4 programátoři x2 předplatitelé = 1.920  -  cca tedy 2000 platících klientů Vodafone by po roce zaplatilo vývoj nové appky .  Následné roční náklady na podporu a údržbu budou nižší, ale určitě taky nemalé.  A kolik stávajících klientů  mezitím odejde ke konkurenci, než se appka vyladí ? Nechtěl bych být v pozici managera, který by musel tyto zbytečné náklady a ztráty klientů obhajovat..

Link to comment
Share on other sites

Ano, myslím to vážně, ne, nedělám si legraci. Ta aplikace si tahá součásti Internet Exploreru. A věřte, že v praxi to mám odskoušené (x alpha, beta, pre i stable verzí aplikace i prohlížečů).

Tady jde spíše o to, že Vodafone, dle vaší terminologie, zahazuje celou platformu Horizon jako takovou. Ta je ve vlastnictví Liberty Global (bývalý vlastník) a nebyla součástí prodeje UPC. Běží nějaké smlouva na omezenou dobu, po kterou si Vodafone platformu pronajímá. Takže řešit Horizon a jeho aplikaci pomalu ztrácí smysl. Na xboxu svého času v prohlížeči chyběly potřebné funkce (nevím, jaký je stávající stav podpory DRM v HTML5 atp.). Náklady na vývoj a podporu netuším, ale předpokládám, že prioritnější bude vývoj aplikací pro smart TV, než na Win, kde lze sledovat v prohlížeči (tedy zatím Vodafone TV nemá ani webové rozhraní).

Zapomínáte, že z toho, co platíte za televizní nabídku, zbude po odečtní nákladů společnosti minimum. Z té částky, si musí část dávat bokem na údržbu a upgrade. Navíc u takovýchto korporátních mezinárodních společností se spíše vyvíjí vše centrálně a o tom, do čeho se budou cpát prachy se rozhoduje ve vedení oné mezinárodní společnosti. Kdyby Liberty Global nevyvíjela aplikaci pro mobilní Win10 (a tedy i ostatní Win), v dobách, kdy to vypadalo, že se mobilní telefony s Windows prodávat budou, tak bychom jí neměli. Nyní je jasné, že mobilní telefony na platformě Windows jsou mrtvé a nevyplatí se tak na ni cokoliv vyvíjet.

 • Kabel 300 Mb/s
 • Premium 5G
 • Komplet
 • Compal, VTV Premium
 • Brüx
 • Speedtest
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...