Přejít na obsah

Kolik dává UPC IP adres pro 120Mb/s internet?


Návštěvník Joecz

Doporučené příspěvky

Návštěvník YABAKA
Proto jsem to vymyslel tak blbě. Switch u modemu a 2x kabel do TV a druhého PC. Pak časem mezi druhé PC zapojit router.

Kdybych dal router rovnou k druhému PC musím tahat kabel od modemu do routeru a zase zpátky. To je celkem divný.

Tak to bude router u modemu a na kabely po cestě si pak můžeš nastrkat co je libo (switche, AP).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Joecz

Dík. Proč ale potřebuji ruter u modemu? Tam mi schopnost vysílat signál je na nic, když to pokryje jen 50% bytu a dál to je již dost nestabilní.

 

Jestliže u modemu bude Switch a z toho dva kabely do TV A PC je pak možné mezi TV zapojit AP abych měl navíc bezdrátovou síť v dané místnosti? A jak to pak bude s přidělením IP adres?

 

Btw kdybych to udělal jak píši ale namísto switche měl nějaký router, tak nevadilo by, že by pak měl 2X HW co vysílá signal wifi? Jede namísto swiche a druhé to AP u TV.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík. Proč ale potřebuji ruter u modemu? Tam mi schopnost vysílat signál je na nic, když to pokryje jen 50% bytu a dál to je již dost nestabilní.

 

Jestliže u modemu bude Switch a z toho dva kabely do TV A PC je pak možné mezi TV zapojit AP abych měl navíc bezdrátovou síť v dané místnosti? A jak to pak bude s přidělením IP adres?

 

Btw kdybych to udělal jak píši ale namísto switche měl nějaký router, tak nevadilo by, že by pak měl 2X HW co vysílá signal wifi? Jede namísto swiche a druhé to AP u TV.

 

Záleží na tom v jakém módu funguje modem.

 

Jestli modem je v bridge módu tak potřebuješ router, protože se switchem dostanou klienty (PC, konzoli, atd.) veřejnou IP adresu, které máš jednom 3 (u nížších tarifů např. 40Mbps jednom jednu asi), a navíc z pohledu bezpečnosti není dobrý nápad vůbec když zařízení mají veřejnou IP. A když se tam přípojí 4. klient, nedostane už žádnou IP.

 

Jestli modem funguje jako router (aneb gateway), tak stačí switch. Protozě všechna zařízení jsou v podsítí a počet klientů je prakticky neomezený, budou se navzájem vidět (díky tomu už jde sdílení souborů, hrát multiplayer v LAN, atd.)

 

2X HW co vysílá signal wifi mít samozřejmě můžeš ale nastav vysílací kanál tak, aby nedošlo k vzájemnému rušení.

  • Super 800 Mb/s Profi
  • -
  • Komfort
  • VF Station + 3x CA Moduly
  • Praha - Jinonice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA
Dík. Proč ale potřebuji ruter u modemu? Tam mi schopnost vysílat signál je na nic, když to pokryje jen 50% bytu a dál to je již dost nestabilní.

 

Jestliže u modemu bude Switch a z toho dva kabely do TV A PC je pak možné mezi TV zapojit AP abych měl navíc bezdrátovou síť v dané místnosti? A jak to pak bude s přidělením IP adres?

 

Btw kdybych to udělal jak píši ale namísto switche měl nějaký router, tak nevadilo by, že by pak měl 2X HW co vysílá signal wifi? Jede namísto swiche a druhé to AP u TV.

Router není o WiFi (byť to samozřejmě taky může umět), ale o routování. Navíc počet veřejnejch IP může UPC klidně strouhnout na 1 a pak bys s tím switchem byl stejně akorát v pytli.

Pokud jde o WiFi, tak to si pokryj pomocí AP.

Budeš tak mít jednu vlastní síť, kde se zařízení navzájem budou (můžou) vidět a obslouží to všechno jeden router.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Joecz

To jsem nevěděl. To abych rychle předělal objednávku

 

Jak funguje kabelový modem od UPC netuším. a jestli by ten switch všemu dal veřejnou IP je to k hovnu. To je pravda.

Tedy když si koupím namísto toho router, tak si budu moci vybrat jaké zařízení bude mít veřejnou IP? TV nepotřebuje veřejnou IP. Hlavně aby tam byl internet.

 

A pak mohu tedy připojit na konci bytu AP a bude mí 2x HW co bud vysílat wifi a pokryje to snad již celý by. TO by mělo být ok ne? Jen,že to AP snad musí mít veřejnou IP aby se na to mohl připoje telefon atd ne?

Jaký router by jste mi doporučili? V bytě stačí 2,5 Ghz. 5Ghz, je na prd když je to zde samá zeď. Dík,

 

Lze pak nějak udělat to aby ten router a AP se doplňovali a byla to ve výsledku jedna wifi síť. Tedy aby to AP "zesílili" signal toho routeru. Aby se prostě telefon nemusel připojit při malém signálu z routeru na to AP. AP bude zapojeno přes kabel.

 

Tohle by to snad mělo umět, podle toho co se píše: http://www.alza.cz/ubiquiti-unifi-ap-23dbi-d457619.htm#recenze Je k tomu potřeba nějaká funkce routeru?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Když to vezmu od konce, tak UniFi NE. Mimo jiný proto, že nelze konfigurovat z webovýho prohlížeče, ale je k tomu nutnej spešl soft od UBNT. Vem třeba TP-LINK TL-WA901ND (má i PoE).

 

Jestli nemáš nějaký extra požadavky ohledně svoji domácí sítě, tak ti může vyhovět i modem s routerem v jednom, co dává přímo UPC. WiFi si tam můžeš vypnout nebo hodit do 5GHz, aby ti to neblokovalo kanály ve 2,4GHz. A jestli chceš router svůj, tak třeba TP-LINK TL-WR1043ND v2 (http://www.alza.cz/tp-link-tl-wr1043nd-d515738.htm).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Joecz

Dík za pomoc.

Studoval jsem to a výsledek je tento.

 

Protože mám ten 240Mb/s internet tak tak TP link neumí takovou rychlost WAN-LAN http://www.smallnetbuilder.com/lanwan/router-charts/view

Ostatní co to umí stojí již dost a ani bych nevyužil funkce které nabízí navíc...

 

Tedy musím vzít ten on UPC. Ten podle všeho umí 240Mb/s reálně přenést přes WAN-LAN a wifi snad bude nějak stačit no..

 

Btw co musím udělat abych mohl prodat ten cisco co mám zakoupen?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za pomoc.

Studoval jsem to a výsledek je tento.

 

Protože mám ten 240Mb/s internet tak tak TP link neumí takovou rychlost WAN-LAN http://www.smallnetbuilder.com/lanwan/router-charts/view

Ostatní co to umí stojí již dost a ani bych nevyužil funkce které nabízí navíc...

 

Tedy musím vzít ten on UPC. Ten podle všeho umí 240Mb/s reálně přenést přes WAN-LAN a wifi snad bude nějak stačit no..

 

Btw co musím udělat abych mohl prodat ten cisco co mám zakoupen?

Ohledně prodeje stačí najít kupce a potom mu napsat, že na něj převádíte, aby on mohl dát UPC.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...