Přejít na obsah

Kolik dává UPC IP adres pro 120Mb/s internet?


Návštěvník Joecz

Doporučené příspěvky

Návštěvník Joecz

Mám navíc kabelový Cisco mode. Tedy budu muset použít swtiche.

 

Myslím, že by to měli být 3. Jestli se nepletu. Nikde jsem to nenašel. Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Joecz

To právě není možné. Modem od UPC mám na jedné straně domu a další PC a TV je na druhém konci a router s wifi tam špatně dosahuje z jednoho konce přes zdi atd. To jsem zkoušel.

 

Tedy Switch a pak natáhnou dva kabely.

Mohl bych dát router do středu místnosti ale bych musel tahat dva kabely stejně a je to dost krkolomné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Nerozumím tomu jakej je rozdíl mezi tím, když tam dáš switch nebo když tam dáš rovnou router. Tak jako tak tam něco bude. A router samozřejmě nemusí nutně bejt hned za modemem, klidně to můžeš mít i 100m od sebe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Dragokazov

A co následující řešení:

Do modemu zapojíš router klidně nějaký bez WiFi, pokud něco potřebuješ zapojit v té části domu, tak to zapojíš do routeru. Z routeru potáhneš kabel do druhé části, kde si dáš třeba switch a případně nějaké APčko na WiFi. Výsledek bude myslím úplně stejný s tím rozdílem, že ti stačí jedna IP a všechny zařízení budeš mít v jedné síti a budou se navzájem vidět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Joecz

To by snad šlo. Moc se v tom nevyznám

 

Takový je moje situace:

Velký byt 100m2 a modem v jedné části domu. Další PC a TV je a na druhé částí. Pak určitě budu přidávat časem do wifi abych šlo připojit telefon ale protože wifi nedosáhne z jedné části do druhé tak jí musím dát tam kde druhé PC a TV. To pokryje místnost kde se bude telefon více používat...

 

Nechci tahat a kabely a vrtat díry tak by bylo nejlepší dám někam wifi a hotovo. Ale aniž bych něco vrtal musel, bych jí dát tam kde mám modem od PC a opět to nedosáhne tam kam má.... To je debilita. Měl jsem nějaký asus router za 1000 Kč a na 2,4 Ghz. Modemy co stojí více mají stejně silné antény tedy asi by to nepomohlo...

 

Jestli by pomohla silnější antéta anebo zesilovač co se dává do zásuvky to netuším... Muselo by to dávat dobrou rychlost a stabilní aby se nesekala videa...

 

Proto jsem to vymyslel tak blbě. Switch u modemu a 2x kabel do TV a druhého PC. Pak časem mezi druhé PC zapojit router.

Kdybych dal router rovnou k druhému PC musím tahat kabel od modemu do routeru a zase zpátky. To je celkem divný.

 

Dík za radu.

 

Hlavně mě štve, že 5Ghz nelze použít. Má to malou prostupnost zdmi.. A 2Ghz stejně nic extra. Prostě to neprojde zdmi na konec bytu. Kdyby lepší router / anténa/ zesilovač pomohl.. To by bylo super. Stačilo by jedno zařízení.

 

Jestli nepůjde nijak bez drátově tak asi bude nejlepší to co jsi psal. Kabel do druhého PC a do TV. Před TV ale zapojit AP a z toho do TV. Pak bych měl mít wifi tam kde chci...

Ale jaký rozdíl mezi AP a Routerem netuším :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně mě štve, že 5Ghz nelze použít. Má to malou prostupnost zdmi.. A 2Ghz stejně nic extra. Prostě to neprojde zdmi na konec bytu. Kdyby lepší router / anténa/ zesilovač pomohl.. To by bylo super. Stačilo by jedno zařízení.

 

Ale jaký rozdíl mezi AP a Routerem netuším :)

 

Zkus třeba tohle http://cz.tp-link.com/products/details/ ... TL-WA7210N (nejlevnější na trhu ale jen 150Mbps, 300Mbps je mnohem dražší)

Je to venkovní AP, má silnější signál tak snad ti pomůže (v nastavení si vyber Region: Test Mode a už žádné omezení ve výkonu).

 

AP - Access Point - přístupový bod: Většina má jednom jeden Lan port, funguje jako switch (může fungovat jako router dle firmwaru)

Router - směrovač: wifi mít nemusí, hlavní úkol je směrování, přidělění a správa IP, firewall,...

  • Super 800 Mb/s Profi
  • -
  • Komfort
  • VF Station + 3x CA Moduly
  • Praha - Jinonice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...