Přejít na obsah

Označení typu konektoru na zásuvce


xtonda

Doporučené příspěvky

Návštěvník YABAKA
Ja se s kostickovanim setkal i v pripade 15m kabelu. Bylo nutno dat k zasuvce aktivni zesilovac...

Spíš bylo nutný dát novej kabel a ne řešit jeho nekvality nákupem zesilovače, protože na 15m má běžně užívanej Belden H 125 útlum na nejvyšším kanálu (co UPC používá) cca 4dB, a to je bez šance se projevit výpadkem ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník adam_vent

YABAKA: Ale xtonda psal že upc zaplacené služby nemá tak ani nemůže nic chytnout protože aspoň u nás když někdo od nich zruší služby tak fyzicky odpojí kabel ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se tu různě spekulovalo, že DVB-T TV může jít i bez placení, tak sem to chtěl zkusit, na druhou stranu jestli si za to účtují k internetu 28 Kč, tak by byli hloupí, kdyby to šlo i těm co to neplatí.

 

Prozkoušet zda můj koupený přípojný kabel je OK na společné anténě je dobrý nápad, bohužel tam je IEC samec, takže F samici co je na kabelu pro UPC zásuvku tam nepřipojím, musel bych ještě koupit redukci.

 

Analogovou nabídku sem nezkoušel, testoval sem pomocí USB tuneru do PC, který umí pouze DVB-T.

 

Motivace je následují. V jednom pokoji používám pro sledování TV starší netbook s USB tunerem a starším monitorem. V bytě sice je STA s DVB-T signálem, ale úplně na opačném konci bytu, takže natažení kabelu v bytě, kde vše včetně příček je beton, je problém, buď desítky metrů sekání nebo neesteticky kabel vedoucí na povrchu. Takže používám pokojovou anténu a signál zejména multiplexu 4 není dobrý, mění se to různě s roční dobou a počasím, pro různé muxy musí měnit polohu antény, signál zejména muxu 4 HDMI kabel od notebooku (jiného) k monitoru.

 

Takže zvažuji variantu strčit USB tuner do PC s Linuxem, které mi dělá router a server a je hned u UPC zásuvky, a streamovat si TV z něj, těch 4-5 mbit co má jeden kanál v DVB-T v MPEG-2 by měla dát i wifina.

 

Pokud si tu DVB-T mini přiobjednám (mám internet a tedy i funkční UPC zásuvku), bude potřeba návštěva technika v bytě nebo si to zvládnou zapojit bez mé účasti?

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník single

S tím placením-neplacením to bylo tak: původně každý, kdo si objednal internet, dostal oficiálně základní nabídku televize zdarma (analog + DVB-T + DVB-C). To platilo ještě před rokem, pak o tom přestali mluvit a najednou začali nabízet jako "výhodu" TV za 28 Kč. Ovšem technicky je to zapojené pořád stejně, v každém kabelu s internetem je i tato základní nekódovaná TV nabídka.

 

Jaký kabel jsi koupil? V OBI asi nějaký Schwaiger http://schwaiger.cz/z3730-propojovaci-kabel-f-kolik-iec-dutinka-3m-90db

Ten by snad mohl být dobrý, nevypadá jako tkanička od bot. Dobrý kabel mívá průměr aspoň 6 mm.

 

Co se týká USB DVB-T tunerů, ty obecně mají malou citlivost a na UPC často kostičkují. Tady bych snad i o nějakém zesilovači uvažoval.

 

Pokud si tu TV nabídku skutečně objednáš, do bytu ti nikdo nepoleze. Ale tipuju, že to v tom kabelu stejně máš, zkus připojit přímo televizi, ne USB tuner.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám UPC internet od 2007. Pak mi někdy blbla rychlost, tak mi technici měnili modem a proměřovali a opravovali kabeláž. Naposledy sem měl technika v bytě v Říjnu/Listopadu 2012 kdy mi měnili modem za ED 3 (Ubee) kvůli přechodu na tarif 60M.

 

Vůbec bych se nedivil kdyby po zpoplatnění mini nabídky k internetu, obešli paneláky a nacpali filtry těm, co to neplatí, to je (podle výšky) klidně přes 30 bytů, proč by jim to nechávali zadarmo.

 

Kabel byl 150 cm v krabičce s logem OBI, vyrobeno v číně, na popisky na kabely se podívám doma.

 

Tuner mám Pinnacle PCTV Dual DVB-T 2001e (http://uk.hardware.info/productinfo/106 ... tick-2001e) kupovaný Březen 2008. Přímo televizi bude logistický náročnější, uvidím jak to půjde. Ale na ten tuner na přibalenou proutkovou anténku přicvaknutou na trubku ústředního topení chytám v Letňanech Bukovou horu (lépe než cokoliv pražského), pravda jen v tom diversitním módu, tak snad ta citlivost nebude tak strašná. DVB z STA je úplně v pohodě.

 

Každopádně při ceně 28 můžu zkusit objednat a pak řešit nefunkčnost a případně zase zrušit, jeden dva měsíce mě nezruinují.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA
S tím placením-neplacením to bylo tak: původně každý, kdo si objednal internet, dostal oficiálně základní nabídku televize zdarma (analog + DVB-T + DVB-C). To platilo ještě před rokem, pak o tom přestali mluvit a najednou začali nabízet jako "výhodu" TV za 28 Kč. Ovšem technicky je to zapojené pořád stejně, v každém kabelu s internetem je i tato základní nekódovaná TV nabídka.

 

Jaký kabel jsi koupil? V OBI asi nějaký Schwaiger http://schwaiger.cz/z3730-propojovaci-kabel-f-kolik-iec-dutinka-3m-90db

Ten by snad mohl být dobrý, nevypadá jako tkanička od bot. Dobrý kabel mívá průměr aspoň 6 mm.

 

Co se týká USB DVB-T tunerů, ty obecně mají malou citlivost a na UPC často kostičkují. Tady bych snad i o nějakém zesilovači uvažoval.

 

Pokud si tu TV nabídku skutečně objednáš, do bytu ti nikdo nepoleze. Ale tipuju, že to v tom kabelu stejně máš, zkus připojit přímo televizi, ne USB tuner.

Takhle to nikdy nebylo. Pokud měl klient jenom internet, tak ta TV tam prostě byla, ale ne oficiálně. Prostě mohls sledovat, ale když to nefachalo nebo byly problémy, tak bez šance něco vyreklamovat. Až následně to šoupli za příplatek 28 kaček.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník single

Ve smlouvě to možná nebylo ale infolinka výslovně lákala, že k internetu dají TV zdarma a technici automaticky televize připojovali. Aspoň tady v Praze v mém okolí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...
Návštěvník michalreznar

Dobrý den,
dnes jsem se po nějaké době vracel zpět k "UPC" internetu, technik mi však zapojil koaxial do zásuvky TV, předtím byl vždy ve zdířce R. Raději jsem si ho přehodil do zdířky R. A zajímá mě, zda je jedno ve které zdířce je kabel zapojen? Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...