Přejít na obsah

KONECNE HBO GO a dalsi novinky...


Jirka007

Doporučené příspěvky

Návštěvník radoslavcz

Po aktualizaci FW na TV Samsung už je v TV funkční i HBO GO. Vzhledem k neexistenci předplatného od UPC mohu sledovat v TV "pouze" videa "bez registrace", mj. Terapie apod. Vše jen přes aplikaci v TV a připojení na net.

Jinak mezi aplikacemi přibyla i videotéka O2 TV.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Joecz

A jak to tedy funguje? video od demand je přece něco jako internetové služby kde za poplatek mohu sledovat co si vyberu. K tomu není potřeba speciální krabice.

 

Podle překladu to je prostě obsah na vyžádání. K tomu stačí internet a případně aplikace do TV :) Jestli to je více propracované, tak to se omlouvám a prosím a upřesnění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Možná se mýlím, ale...

VoD nevyžaduje, na rozdíl od HBOGo, připojení k netu. Pro přístup ke službě (volbě/výběru) používá tzv. zpětný kanál, který samozřejmě běžný přijímač (televizor) neumí. Zpětný kanál musí poskytovatel nejprve ve své síti vyhradit, pro jeho využívání pak bude poskytovat speciální přijímače (STB). Jedním typem VoD je služba Horizon, kterou UPC v některých zemích už provozuje a údajně připravuje i pro ČR.

HBOGo je internetová služba, vyžaduje připojení k netu, přirovnal bych to ke službě HbbTV... K jejímu využití postačí počítač, nebo, jak tu někdo píše, příslušný widget u smart tv.

 

Berte tenhle můj výplod s rezervou, zatím mě problematika moc nezajímala, případně mě opravte, doplňte.

 

Zapomněl jsem zmínit televizi po telefonní lince (ADSL, VDSL), kterou poskytuje Telefonika O2.cz.

Na rozdíl od kabelové televize, kde je v celé síti šířeno celé spektrum programů a výběr konkrétního programu provádí až zákazník na svém přijímači, tak v případě telefonní linky provádí zákazník výběr kdesi na ústředně a k zákazníkovi je pak posílán pouze vybraný program, ať aktuální vysílání, nebo i nějaký program z archivu dle výběru. Tento způsob samozřejmě opět vyžaduje speciální přijímač (STB) a nějaké zobrazovadlo (což nemusí být plnohodnotný televizor). Kvalita příjmu v tomto případě velmi závizí na kvalitě telefonní linky a vzdálenosti od ústředny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Joecz

Dík za informaci.

 

Pak je tedy řešení od UPC dost špatné. Krám navíc.

Kdyby to vyžadovalo internet tak by to bylo lepší. Navíc kabelové připojení UPC zvládá bez problémů velké datové toky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Pokud stále mluvíš o VoD, tak to nemá s internetem naprosto nic společného, je to zcela jiná technologie....

 

EDIT

Asi jsem se vyjádřil poněkud neurčitě... VoD jako terminus technicus se asi nejprve uplatnilo u kabelových operátorů, jiné technologie nebyly prakticky k dispozici. Obecně může služba Video na vyžádání samozřejmě běžet na různých platformách a v současnosti využívá i nternetu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Joecz

Pravda. Je to pro UPC výhodnější. Nutnost platit za pronájem anebo koupi. Také to mají pod kontrolou.

 

Tedy pro mně škoda. Nemám rád ovladače navíc.

Snad se někdy dočkám TV a k tomu jeden ovladač. Ostatní budou řešit hybridní TV a aplikace v TV.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...