Přejít na obsah

Mobilni aplikace pro telefon


Návštěvník morisz

Doporučené příspěvky

Návštěvník YABAKA

Já sem docela klidnej, ale UPC by měla být na pozoru, protože blokovat tísňový volání se bude ČTÚ líbit ještě míň, než ta mobilita geografickýho čísla :D A jinak v tomto případě vůbec nerozhoduje co a jak funguje (teda u tebe možná jo), ale jestli je to legální nebo ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník warman

YABAKA: nevím, co furt řešíš. Má to spousta VOIP operátorů. A je to úplně to samé, jak kdybys měl doma přesměrovanou linku na mobil, je to snad nelegální? A ohledně toho, že se jim nebude líbit blokování hovorů přes voip v mobilu. Každý vytáhne z kapsy mobil, spustí upc telefon a bude vytáčet číslo 158... Tím pádem by se i skype dostal do problémů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Právě že toto nemá nikdo a prakticky každej VoIP operátor v obchodních podmínkách jasně stanovuje, že geografický číslo lze provozovat pouze na udaný adrese. A pro účely mobilních hovorů dávají VoIP operátoři nomadický čísla, případně doplněný CLIPem čísla mobilního operátora.

Co se týká přesměrování hovorů, tak to každej mluvíme úplně o něčem jiným, protože i když si pevnou linku z domu nasměruješ na mobil, tak se nikdy nestane, že se volání z mobilního telefonu bude identifikovat číslem pevný linky. Vždycky se bude identifikovat svým vlastním číslem mobilního operátora.

 

Skype v ČR oficiálně snad ani nefunguje, tj. nemá registračku u ČTÚ pro poskytování služeb elektronických komunikací, takže celej ZoEK je mu fuk.

 

A mně je to teda fuk taky, aby tady nebyla zbytečně debata o ničem. Ostatně čas ukáže jak to dopadne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

YABAKA má podle mne pravdu, docela by mne na to zajímal právní rozbor...

Právě z důvodů dodržení výše uvedeného zákona jsem před x lety zvolil u svého VoIP operátora nomadické číslo, abych ho mohl legálně provozovat po celé ČR.

Pokud to ale třeba při odchozím volání nějakým způsobem v CLIPu předává údaj typu "pozor uživatel nevolá z domova/pevné linky" tak to třeba napůl legální je :)

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Komplet
  • Bílá krabice
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

 

prisel mi z UPC email, ze spustili novou mobilni aplikaci, pres kterou se daji provolat minuty z pevne linky, tzn treba s mojim Telefonem100 muzu tech 100 minut provolat do vsech siti z mobilu, kdyz jsem na WIFI nebo 3G, navic na to chodi i prichozi hovory na pevnou, coz je taky fajn. Byl jsem o vikendu v Nemecku a pouzil jsem to pro volani do Cech a fungovalo to bez problemu, ale nikde o tom na webu UPC nema zadne informace a na zakaznicke lince me odkazali na myUPC a GooglePlay.

 

Prislo vam to taky nekomu? Tady na to muzete mrknout a stahnout na GooglePlay https://play.google.com/store/apps/details?id=com.upc.phone.cz.

 

m.

 

Neprislo a hned jsem UPC vynadal,protoze odpoved na jejich lince byla ze to nesmi nabizet a zverejnovat,protoze to neni zatim verejne dostupne.Kdyz jsem pak jejich nadrizenemu sdelil aby me vysvetlil,co je podle UPC vic verejne nez internet a Google,uznal ze mam pravdu.Aplikaci jiz plne vyuzivam a jsem moc spokojen.V podporovanych tel sice jeden z mych tel neni Panasonic Eluga ale presto apikaci plne podporuje a skvele funguje.Jirka Usti

  • 1000 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komplet
  • Vodafone TV, HD DVR Mediabox, HD mediabox.
  • Ústí nad Labem
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA
Ehm a proč by jste v případě nutnosti volat na tísňovou linku nevolali rovnou? Myslím tím z mobilu. Přijde mi hloupost vytáhnout mobil a zapínat aplikaci ... :)

Když se někde vysekáš v autě a jediný co tě napadne je vytočit 112, tak asi nebudeš napřed vypínat aplikaci v mobilu spuštěnou na pozadí a pak volat. Je jasný, že tohle bude extrém, ale stát se to může. Dalším důvodem jsou pak datový SIM karty, u kterých může mít někdo VoIP číslo a to klasický mobilní vůbec nepoužívá (nezřídka ani není pro volání funkční). Tísňový volání jde sice i bez SIM, ale bohužel výrobci mobilů nedávají do svých produktů takovou funkcionalitu, která by při vytočení tísňový linky automaticky spojovala celulárně, tj. jak na pozadí běží VoIP aplikace a je funkční, tak jde i hovor na tísňovou linku právě takto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA
Ahoj,

 

prisel mi z UPC email, ze spustili novou mobilni aplikaci, pres kterou se daji provolat minuty z pevne linky, tzn treba s mojim Telefonem100 muzu tech 100 minut provolat do vsech siti z mobilu, kdyz jsem na WIFI nebo 3G, navic na to chodi i prichozi hovory na pevnou, coz je taky fajn. Byl jsem o vikendu v Nemecku a pouzil jsem to pro volani do Cech a fungovalo to bez problemu, ale nikde o tom na webu UPC nema zadne informace a na zakaznicke lince me odkazali na myUPC a GooglePlay.

 

Prislo vam to taky nekomu? Tady na to muzete mrknout a stahnout na GooglePlay https://play.google.com/store/apps/details?id=com.upc.phone.cz.

 

m.

 

Neprislo a hned jsem UPC vynadal,protoze odpoved na jejich lince byla ze to nesmi nabizet a zverejnovat,protoze to neni zatim verejne dostupne.Kdyz jsem pak jejich nadrizenemu sdelil aby me vysvetlil,co je podle UPC vic verejne nez internet a Google,uznal ze mam pravdu.Aplikaci jiz plne vyuzivam a jsem moc spokojen.V podporovanych tel sice jeden z mych tel neni Panasonic Eluga ale presto apikaci plne podporuje a skvele funguje.Jirka Usti

Technická - můžeš zavolat sám sobě? Tím myslím, když z pevné UPC zavoláš svoje číslo, jestli to začne vyzvánět i na mobilu? A pak ještě, jestli příchozí hovory vyzvání na všech zařízeních, tj. když někdo volá na tvoje číslo, tak jestli to zvoní jak na pevný lince, tak na tom mobilu současně.

 

Takže sám sobě se nedovolám. A příchozí hovory zvoní na všech připojených zařízeních, tj. jak pevná, tak mobil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Na mém MT není aplikace funkční...

Instalace z odkazu v prvním příspěvku tématu. Ač HTC Desire C není výslovně uveden v seznamu zařízení, na GooglePlay je po instalaci uvedeno Instalováno. Tato aplikace je kompatibilní s vaším zařízením.

Instalace na MT je dle všech (mně známých) příznaků v pořádku (tf pevné linky, služba aktivována, ...).

Po zadání tf čísla na okamžik naskočí vyzváněcí displej, ale okamžitě se vrátí na displej volby čísla. Příchozí volání rovněž nefunkční...

Nějaké nápady?

Ještě doplním:

Operátor T-Mobile Cz, SIM asi patnáctiletá Paegas, pouze předplacená karta Twist, UPC Kredit 50, ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku

1) Nefunkčnost aplikace bych řešil s autorem.

2) Možná hloupá otázka, ale přece: Jak je to s datovými službami na té předplacené kartě? Případně je ve chvíli testování aspoň na WiFi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...