Přejít na obsah

Mobilni aplikace pro telefon


Návštěvník morisz

Doporučené příspěvky

Návštěvník morisz

Ahoj,

 

prisel mi z UPC email, ze spustili novou mobilni aplikaci, pres kterou se daji provolat minuty z pevne linky, tzn treba s mojim Telefonem100 muzu tech 100 minut provolat do vsech siti z mobilu, kdyz jsem na WIFI nebo 3G, navic na to chodi i prichozi hovory na pevnou, coz je taky fajn. Byl jsem o vikendu v Nemecku a pouzil jsem to pro volani do Cech a fungovalo to bez problemu, ale nikde o tom na webu UPC nema zadne informace a na zakaznicke lince me odkazali na myUPC a GooglePlay.

 

Prislo vam to taky nekomu? Tady na to muzete mrknout a stahnout na GooglePlay https://play.google.com/store/apps/details?id=com.upc.phone.cz.

 

m.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník david3434

Nejedná se o Voip,už jsem t o měl stažený asi před 14 dny a po týdnu jsem to odinstaloval-bylo mi to na nic a pro volání ze zahraničí je to drahý.(to používám aldi talk).Šlo mi na nervy že to funguje jako klasická tel.linka a když mi někdo volal na pevnou tak to zvonilo u všech členu rodiny s tou aplikací.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku

Tak teď nevím, co si představujete pod VoIP, ale jinak máte naprostou pravdu.

Funguje to přesně jako pevná od UPC, ale přes IP na mobilu.

Ano a zvoní to na všech telefonech, kterým prozradíte svoje přihlašovací údaje do MyUPC.

 

Jen nerozumím tomu, co je na tom drahé při volání ze zahraničí. UPC nerozlišuje odkud voláte. Takže pokud máte levná data, tak je to stále levné. Pokud máte WiFi zdarma, tak je to zdarma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Jedna věc je ale hodně divná, a to přidělený geografický číslo. Protože to musí být na fixní adrese a není určený pro mobilitu (k tomu jsou čísla nomadický a ty UPC pokud vím nepřiděluje). Až to zjistí ČTÚ, tak zase bude ostuda na světě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník warman

YABAKA: můžu vidět ten zákon? A kdyby byl, těžko za to od čtú dostanou postih. Pevnou linku máš furt doma, jen si to přesměruješ na mobil, o nic jiného nejde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník david3434
Tak teď nevím, co si představujete pod VoIP, ale jinak máte naprostou pravdu.

Funguje to přesně jako pevná od UPC, ale přes IP na mobilu.

Ano a zvoní to na všech telefonech, kterým prozradíte svoje přihlašovací údaje do MyUPC.

 

Jen nerozumím tomu, co je na tom drahé při volání ze zahraničí. UPC nerozlišuje odkud voláte. Takže pokud máte levná data, tak je to stále levné. Pokud máte WiFi zdarma, tak je to zdarma.

 

 

Přesně o tom to je že si musíte platit data,pokud nechcete tedy využívat pouze Wifi,ale to už to naprosto zbytečné,protože existuje plno bezplatných programů na volání přes wifi.

Ohledně volání,jsem si koupil simku v aldině,které už zrušila evropský roaming a po celé evropě volám 0.80kč/min do vl.sítě a cizí 3kč a příjmám hovory zdarma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA
YABAKA: můžu vidět ten zákon? A kdyby byl, těžko za to od čtú dostanou postih. Pevnou linku máš furt doma, jen si to přesměruješ na mobil, o nic jiného nejde.

Zákon o elektronických komunikacích, konkrétně § 63 bod 1 C 1, kde musí být uveden "údaj o lokalizaci volajícího na čísla tísňového volání". A to se u geografického čísla, který někdo používá na cestách, zajistit nedá. Následný postihy za porušení ZoEK jsou uvedený tamtéž v tom zákoně.

 

Vůbec nejde o nějaký směrování pevný linky na mobil, nýbrž o to, že číslo pevný linky přihlásíš kdekoliv přes datový spojení v mobilu (je to normální VoIP) a volaný má pak za to, že s tebou hovoří jakobys byl doma u pevné linky. Problém pak nastane v momentě, kdy z takto přihlášenýho čísla uskutečníš tísňový volání a příjemce hovoru (policajti, hasiči, záchranka) tě lokalizuje podle tebou uvedený adresy ve smlouvě s operátorem (který tyto údaje musí předávat dál pro účely tísňových volání). Co to může v praxi znamenat za chaos, to si jistě domyslíš sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...