Přejít na obsah

ČT1 HD v DVB-T normě - bitrate jen 4,5 Mb/s (Praha)


Návštěvník blueflash

Doporučené příspěvky

Návštěvník blueflash

Nahrál jsem si teď něco na ČT1 HD v DVB-T normě (v UPC - ne z reg. sítě 7!) a je tam jen bitrate kolem 4,5 Mb/s. Ještě v sobotu to tam dávalo cca 9 Mb/s, tedy 2x tolik. Čím to? :shock:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

@blueflash

Srovnáváš nesrovnatelné...

1. Celkový datový tok (při šířce televizního kanálu 8 MHz) je v DVB-C cca 38 Mb/s, v DVB-T cca 28 Mb/s.

2. Prakticky u všech kanálů/multiplexů se používá variabilní datový tok (VBR).

3. Okamžitý datový tok každého programu/streamu se mění (v jistých, předem daných mezích) podle okamžitých požadavků vysílané scény tak, aby byl nebyl překročen celkový datový tok kanálu/multiplexu (38 Mb/s resp. 28 Mb/s).

4. Datový tok konkrétního programu by měl být v daném okamžiku stejný bez ohledu na platformu, v jaké je vysílán. To by ovšem platilo pouze při stejném složení mulltiplexu, které je však jiné v DVB-C a jiné v DVB-T....

5. V DVB-C jsou v multiplexu 1 prakticky pouze programy ČT, co do datové náročnosti srovnatelné, v DVB-T je v multiplexu vedle ČT2 také sportovní program ČT Sport....

6. Porovnávat lze datové toky pouze ve stejném okamžiku, ve stejné senní době, a pod. atd. atd. Znovu opakuji, při sestavování multiplexů se používá metoda proměnného datového toku - VBR

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Něco se určitě děje. Včerejší a dnešní záznamy (z DVB-T) z ČT1 HD mají oproti dřívějšku cca poloviční velikost. Včera když jsem díval na Případy 1. oddělení (DVB-C), tak jsem si všiml dost častého kostičkování vinou nízkého datového toku. Jaký byl zvuk, to jsem bohužel nezaregistroval.

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • CH7465LG , CA modul, HD PVR, STB zmetek
  • Bílina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám DVB-C, a tam skutečně je rozdíl mezi SD a HD. Na DVB-T nekoukám - nejsem masochista, abych si to z "C" dobrovolně přepínal na "T". A také záleží na televizoru - ne každý je natolik kvalitní, aby byl poznat rozdíl mezi SD a HD (čím levnější přístroj, tím větší šunt - a pokud někdo věří těm reklamním masážím ve smyslu "ještě levnější - ještě kvalitnější", tak je asi něco špatně v této kotlině okolo hory Říp)

  • Super
  • Red Basic
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, Vodafone TV Premium
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA
Obrazove v pohode???

Svagr taky nechape, proc se nekdo kouka na HD programy, kdyz staci SD....

Koukal jsem na to v kabelovým DVB-T na ČT 1 HD a nic závadnýho jsem neregistroval. Žádný čtverečky ani nic podobnýho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...