Přejít na obsah

Výpadky


Návštěvník Roman Brauner

Doporučené příspěvky

před 46 minutami, Adolf.Shitler napsal:

@ janmichaelvincent Když po mně bude zaměstnavatel vyžadovat home-office, tak mně také musí zajistit adekvátní internetové připojení a nespoléhat pouze na to, co mám doma za připojení vlastní. Nebo se prostě smíří s tím, že co mám, je bez garance a holt to nemusí být ideální.

Ano, to je hezká teorie, že musí zajistit...

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to tady čtu tak to vypadá že všichni co jste na home tak pracujete pro NASA a řídíte zeměkouli 🤣🤣🤣 , když jste tak důležitý tak máte určitě firemní telefon s neomezenejma datama a pokud to nemáte tak to asi nebude tak zásadní když si dáte chvilku pokoj od práce......🤑

  • Souhlasím 3
  • Haha 1
  • 1000 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komplet
  • CA modul 3x + ac Wi-Fi COMPAL CH7
  • Liberec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pak jsme ale u toho, že je potřeba mít k tomu odpovídající službu a zálohu. Svého času jsem měl v Mostě 3 aktivní internety v bytě, pak jsem to odboural na 2, jelikož 2 z nich jeli po stejné páteční trase (ČD telematika), takže při větším výpadku to nejelo obojí. A pak jsem trnul strachy, aby to třetí připojení jelo v pohodě.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to je naprosto správný pokud jsem na tom tak závislej a důležitej tak to snad mám zálohovaný, klidně může bejt. Pokud jsem takovej MANAGER tak to snad nenechám tak daleko dojít že jsem v řiti bez netu, pokud vydělávám takovej ranec a  jsem v takovým postavení, to všechno může bejt tak tu zálohu mám dávno a nějákej vypadek mě nemůže rozházet. 

  • 1000 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komplet
  • CA modul 3x + ac Wi-Fi COMPAL CH7
  • Liberec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jensen

Neříkám, že to je Vodafonem (sám jsem zažil několik převzetí jinou firmou a většinou se jen prohází lidi a přepíší smlouvy), ale je fakt, že od začátku 2021 to stojí za pendrek (Praha Stodůlky). Zpětné přehrávání věčně nejde, internet vypadává skoro denně od 10min po X hodin, opravy stylem od 13-17 jsou během pracovní doby fakt super. Na podporu se nedá dovolat, na emaily odpovídají po vlastních SLA. A stylem: Restaroval jste modem? Ne asi... Na netu si vždy ověřím, že to je hlášená porucha v celé lokalitě a asi za to může můj modem. Každopádně služba je už tak nespolehlivá, že hledám jiného poskytovatele. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ cvancara Pokud si jako zaměstnavatel nedokážeš představit zajistit zaměstnanci internet, pak si ani nemůžeš představovat, že bude dotyčný zaměstnanec pracovat na home-office, to je naprosto snadné :)

@ janmichaelvincent Nemusí zajistit nic, ale pak taky nemůže nic čekat, sorry...

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Jensen Bohužel renovace sítě jede v nějakých rotacích. Před pár lety by lidé z Brna mohli vyprávět dlouhosáhlé příběhy. Dnes je na tom v plošném měřítku Brno dobře. Co se týče Stodůlek, tak ty věčné práci na síti jsou důkazem, že tam probíhá renovace sítě a až to bude dokončeno, tak kromě takových těch mimořádnostech, by lidé v té lokalitě měli být spokojeni dalších pár let.

A co se týče zpětného shlédnutí, tak dle fóra to už od spuštění této funkcionality lidem pije krev. Já osobně na Tv moc nekoukám a že něco nejde většinou zjistím až zde. To, že mi v průběhu filmu spadne přehrávání a když spustím znovu, tak musím buď od začátku nebo dám pokračovat a ocitnu se o pár desítek minut zpět, to mě prudí, ale jen pár minut a pak na to zapomenu. Tedy spíše to poslouchám od drahé polovičky.

@ptd Mají a doufám, že ti vaši hodnou 21. století. Co jsem zatím viděl (základní školy), tak je to tragédie. Nemluvě o tom, že to ti starší žáci jsou schopni vyučující neskutečně trolit. Každopádně se výuka na základních a středních školách přiblížila výuce na vysokých školách. Ale plně se ukázalo, jak je náš vzdělávací systém zkostnatělý . Ale zpět k tématu. Zrovna zde je jasně vidět, jak je bazírováno na nesmyslech, nejsou používány odpovídající nástroje atd. Ale tak jako pro práci, je třeba být (resp. je to vyžadováno) neustále online. Dle mě je pro žáky 1. stupně základní školy online výuka nedostatečná a ti od vyššího stupně by to dočasně zvládat měli (dočasně není více jak jedno pololetí dle mě).

@Adolf.Shitler Většina zaměstnavatelů ani sama od sebe nedělá to, co by měla, tedy participovat na nákledech na HO, pokud se zaměstnanci hromadně neozvou. Před koronou to bylo OK, jelikož jsme skoro všichni měli kancl, kam jsme mohli chodit a za odměnu jsme mohli dělat z domova, když jsme chtěli. Horší je to nyní, když do kanceláře nesmíme a nebo bychom museli dodržovat takové podmínky (já opravdu jako astmatik nebudu sedět 10+ hodin v kanclu s respirátorem, který si navíc musím kupovat sám). Takže to, aby zaměstnavatel zajistil odpovídající internetové připojení nebo alespoň zálohu, je též věc, kterou změní až když se nějaká větší část zaměstnanců ozve. Já vlastně od nového roku jedu 100% na mobilním internetu, jelikož to ADSL, které tu mám dostupné je děs.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...