Přejít na obsah

Nefunkční programy při zapojení více televizí


Návštěvník Brčko

Doporučené příspěvky

Návštěvník Brčko

Dobrý den,

v poslední době se mi vyskytuje následující problém.

V případě, kdy mám zároveň připojeny dvě televize (1x CA modul, 1x set top box CV-6000 DVR) mi na obou televizích nehraje část programů (Prima Cool, Prima ZOOM, Nova Cinema, Telka, Fanda a další). V přípojce mám kovový rozbočovač, z něj 2x koaxiální kabel HAMA s dvojitým stíněním (1x1.5m, 1x15m,vše cca měsíc staré)... Při odpojení jednoho z koaxiálních kabelů u rozbočovače funguje vše v pořádku... Avšak při zapojení obou, zmiňované programy buď kostičkují nebo nehrají vůbec, sem tam hraje pouze zvuk...

Lokalita: Ostrava Zábřeh

Nemáte někdo nápad, čím by to mohlo být, popřípadě zda by pomohl nějaký zesilovač?

Děkuji za Vaše rady!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Nové kabely ještě nezaručují, že jsou bezporuchové, ale nejprve bych zkusil vřadit do jedné z obou větví galvanický oddělovač, třeba takový, nejspíš do větve s STB...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Brčko

Ještě jeden dodatek, když odpojím koaxiální kabel od STB, tak nedojde k žádnému zlepšení. Pouze když jej odpojím ihned u rozbočovače...

Zkusím vyzkoušet galvanický oddělovač, zda se něco zlepší nebo ne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Asi tušíš..., to by mohlo svědčit o nějaké závadě na kabelu - konektory. I u průmyslově vyrobených kabelů (zatavené konektory) může být nedokonalé spojení mezi kabelem a konektorem, kabel může tím být náchylný k rušení z okolí, ale to už je věštění.... Vyzkoušej, uvidíš...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem stejný problém nová televize Panasonic se hádala s set top box. Pomohla druhá zásuvka. Na televize 100% kvalita na set top box 90% kvality a to mám ještě 15 metrový kabel k tomu set top box. Druhá zásuvka je od UPC. Kabel má lisovaný koncovky. Najednou bez problému.

Upraveno uživatelem Návštěvník
  • Premium
  • -
  • -, Základní, Family, Sport, Cinema
  • Vodafone Station WiFi 6, CA modul
  • -Most
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Tomusi, v podstatě souhlasím, ale někde (buď tu, nebo na TVFreak) se řešil podobný problém, kdy se nejednalo o "síťový brum", ale o průnik rušivých signálů z jedné tv do druhé (vf rušení - rozpad obrazu...) a oddělovač kupodivu pomohl.

 

EDIT

Asi jsem něco podobného našel, tady

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...