Přejít na obsah

Garance odezvy


Pepe

Doporučené příspěvky

Zdravím!

 

Chci se zeptat, zda existuje nějaká garance odezvy? Jelikož kamarád o pár ulic má problém s garancí odezvy a i v baráku zásuvka ukazuje podle technika ztrátovost technika a na závěr mu řekl, že je Smlouva špatně sepsaná, že tam nikde není garance odezvy, ale podle VŠP je psané toto:

" Vzhledem k povaze sítě Internetu negarantuje poskytovatel specifické parametry přístupu ke všem objektům v síti Internet"

http://www.upc.cz/pdf/detailni_popis_sluzeb.pdf (Docela zajímavé.., že máme pojmenování Česklá republika) a nikde není uvedené, jak bylo dřive kdysi toto:

http://www.upc.cz/pdf/detailni_popis_sluzeb_archiv.pdf (počet webů, apod.)

 

Kolik je teď webů k rychlosti 120Mbits ? Protože já jsem osobně stihl ještě využít ten web, ale dostal jsem asi jenom jeden, dva místo čtyř.., slouží to jako dobré skladiště, apod :-)

 

a ještě jedna otázka..

Myslím si, že mam problém se signálem k mé zásuvce, protože Cisco modem, už měl s tím problém a byl mi nahrazen za Technicolor, ale bohužel jsem s ním nespokojený, stahuju rychlostí 120Mbits a ze všech počítačů na ten daný modem ip (192.168.0.1) mam odezvu 70ms.., škoda v tomhle Cisco bylo lepší, takovou velkou odezvu nemělo, ale já měl výpadky internetu, no.. a tady přikladám můj signál:

signal.png.257e8fc732172cdb7c2ade8386e6260d.png

  • Kabel 300 Mb/s
  • Super
  • Komplet
  • 3x CA modul, 1x Nokia, 1x Technicolor
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se tyka specifikace sluzby, tak tu UPC tak orezalo, ze se nyni treba vubec nedovite kolik IP adres se k jednotlivim tarifum vlastne dava, odezva se tam ale nikdy neresila.

Mit 70 ms z PC na router je podle me nesmyl, tam musi byt hodnoty o rad nizsi.

A co se tyka tveho signalu, tak ten je naprosto vporadku, o SNR 43 dB se me muze jen zdat, ja mam 35 dB a take funguju.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, jak si to mam už vysvětlit. Nestahuju, tak je vše v pořádku, zapnu stahování 14MB cca 120Mbits a takhle to dopadá:

 

Upraveno uživatelem Návštěvník
  • Kabel 300 Mb/s
  • Super
  • Komplet
  • 3x CA modul, 1x Nokia, 1x Technicolor
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to uvedené v mém prvním postu.

Ano, jedná se o modem Technicolor TC7200. Počítač je propojen 10m Ethernetem, ale určitě si nemyslím, že by zde byl problém, zkoušel jsem pingnout i přes počítač, který je 1m ethernetem napojený do modemu a stejný výsledek.

3.jpg.4d7ccee1d9399923a755560b6c2c0101.jpgodezva4.jpg[/attachment]

2640650731.png

odezva2.jpg.66a1be6c0956dccd9dcb3ec2493fba10.jpg

odezva3.jpg.304c998798dbd3f53611b828ea07c653.jpg

odezva4.jpg.155e29c0975fdd89672cd041bc8e765f.jpg

  • Kabel 300 Mb/s
  • Super
  • Komplet
  • 3x CA modul, 1x Nokia, 1x Technicolor
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud pingáš ven, tak je to jasné, linka je downloady saturována natolik, že prostě odezva roste. Pokud jde o vnitřní ping, tak jediné co mě napadá je, že ten router integrovaný v modemu prostě nestíhá. Zkusil bych routovací funkci odstavit a použít jako router něco jiného, silného - PC, výkonný mikrotik apod.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to mi neříkejte, že ten modem, co dodává UPC (zmiňovaný Technicolor TC7200) to nestíhá.., protože pokuď to tedy pravda je, nechám si požádat zpátky o výměnu na Cisco.

 

//EDIT: Slambe, tak Cisco kvalita, však znáš to =o) no jo, ale já měl 3925, jinak tenhle modem používají i v Nizozemsku, takže buď vadný kousek nebo firmware jak píšeš.

Upraveno uživatelem Návštěvník
  • Kabel 300 Mb/s
  • Super
  • Komplet
  • 3x CA modul, 1x Nokia, 1x Technicolor
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jelikož je ten wifi modem stavěnej na rychlosti 400/100 Mb/s, sou jenom dvě možný příčiny - vadnej kousek nebo vadnej firmware 8) cisco nic nevyřeší...

no cisco sice kvalita, ale ten 3208 měl několik měsíců taky problémovej firmware :lol: by mě zajímalo, proč upc pořád hledá nový modemy, to snad pro výrobce testujou :lol: 3925 byl fajn od začátku :cool:

jinak s tim testováním pro výrobce by to bylo celkem logický, protože by upc určitě dostalo solidní slevu a to u takovýho množství určitě nebude zanedbatelná částka :idea: já měl taky při testování tehdá ještě 100 Mb/s motorolu SBV6120E a kdo ji má dneska? :lol:

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je otázka, proto navrhuji ten pokus, modem použít jen jako modem a jakou router připojit něco vlastního výkonného. A nebo, pokud UPC k vyšším tarifům stále dává 3 IP adresy a ty nemáš víc než tři připojené počítače, tak prostě vypni router a nech přidělovat veřejné IP adresy až přímo na jednotlivé počítače, minimálně jako test bych to zkusil.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...