Přejít na obsah

DVB Viewer & další soft


Návštěvník Retiree

Doporučené příspěvky

Návštěvník Retiree

DVBV má možnost navolit ISO6937 (resp. převod na ISO6937), nic se nezmění, dík za informaci. Zajímavé, že jsem podobnou chybu nalezl i na ZDF, patrně při zobrazení znaku ö - kHonnte (němčinu naprosto neovládám)

Nicméně zdá se, že jsem jednoho z autorů (Griga) navedl na problém a v současné době se zaměřuje na asi chybnou implementaci řídících znaků pro symboly s diakritikou, tak uvidíme...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Děkuji všem spokojeným uživatelům programu DVB Viewer Pro za spolupráci :twisted:

Dnes byla uvolněna verze 5.2.8, zkomolený text se mi nepodařilo najít...

A v neděli večer verze 5.2.8.1

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Návštěvník Retiree

Kdo používá DVB Viewer spolu se službou Recording Service a přešel z Win 7 nebo Win 8 na Windows 8.1 se možná setkal nebo setká s malým problémem.

Ikonka RS v trayi sice obsahuje obvyklou nabídku, ale při pokliku na Webové rozhraní vrátí Internet Explorer 11, který je součástí Win 8.1, zprávu "Tuto stránku nelze zobrazit". Služba RS přitom stále běží a je plně funkční a její rozhraní je ze vzdáleného počítače přístupné...

Sice jsem nepochopil důvod, ale IE 11 se brání proti vnitřnímu nepříteli.

K nápravě přístupu do rozhraní je nutno povolit přístup pro localhost v nastavení zabezpečení IE 11

 

Ovládací panely > Síť a Internet > Možnosti Internetu >Karta Internet - Vlastnosti > Záložka Zabezpečení > Místní intranet, Tlačítko Weby > Upřesnit Přidat tento web k zóně: http://127.0.0.1:8089

 

Problém (nebo záměr?) je typický pro IE 11 a mimo jiných se řešil na Živě a DVBViewer

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník Retiree

Provedl jsem upgrade IE10 na IE11 (pod Win7 64bit Pro). Žádné problémy (narozdíl od W8>W8.1) jsem neobjevil, localhost (127.0.0.1:8089) zůstal nadále přístupný...

Navíc se v RS na záložce TV Guide/Přehled objevily v horní liště ikony kanálů, což se pod IE10 nedělo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tina
Jak jsem nedávno oznamoval tady, byla uvolněna verze 5.2 s podporou HbbTV... DVB Viewer používám řadu let, nesčíslněkrát jsem jej přeinstalovával, takže mnoho úkonů dělám automaticky bez přemýšlení... Marně jsem hledal možnost stažení pluginu Mepg-5, marně, až pomohl jakýsi příspěvek na fóru z roku 2009. Plugin je dostupný při instalaci v okně KeyTool - je na spodu okénka velkými písmeny :!: , takže jsem jej nikdy neregistroval :D , nebo přímo spuštěním programu KeyTool.exe v programové složce DVB Viewer. No dobrá, zaplatil jsem €12, obratem obdržel licenční klíč, nainstaloval a nic :?: ...

 

Prosím uživatele "Retiree, příp. další, o pomoc. 13.11.2013 - nákup DVBV za €15 - instalace, vč. zadání klíče, loginu a hesla = ok. 18.11.2013 - nákup MHEG - 5 za €12 (pluginu) pro HbbTv - instalace, vč. zadání klíče. Problém: nefunkční HbbTv - při použití FN ani DO. Nepomohla ani reinstalace. Dotaz: instalace pluginu do složky DVBV byla správná? Nevím, kde je chyba. Poraďte mi, prosím. :( Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Pokud si vzpomínám :) , instalátor nabídne pro instalaci implicitně složku c:\Program Files (x86)\DVBViewer, tedy složku, kde je již nainstalovaný vlastní program DVBViewer. Zde se mj. objeví ve složce Plugins knihovna hbbTVRPC.dll. Tedy ano, je to správné.

Na klávesnici by měly být funkční klávesy F5 (Red), F6 (Green), F7 (Yellow) a F8 (Blue), dále pak kurzorové šipky a klávesy Enter a Escape.

Některé, zvláště "herní" klávesnice mají mj. tlačítko Fn, kterým se přepíná funkce kláves F1 až F12. Není to Tvůj problém? Já jsem takhle chvíli zápasil s klavesnicí Microsoft :D .

Ne vše je plně funkční (nemám možnost srovnat s tv). A vše samozřejmě platí jen pro stanice, které HbbTv vysílají, tedy ČT 1, 2, 24, UPC a německé stanice (v Čechách). Ač neovládám němčinu, zdá se, že německé HbbTv "chodí" poněkud spolehlivěji...

Pokud problém přetrvává, uveď i operační systém a značku přijímače - tv karty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Tina zřejmě svůj problém vyřešil(a)...

 

Dnes okolo osmé jsem kontroloval nastavení nahrávek na DVB-T (kabel UPC), žádný problém jsem nepozoroval.

Okolo desáté jsem totéž chtěl provést na druhém PC (DVB-C), v EPG paznaky (viz některý z příspěvků výše). Asi o den dva dříve jsem v pc vyháněl nějakého Exploita, tak jsem problém přičítal narušení DVBV a přeinstaloval jsem jej, problém přetrvával. Teprve pak mě napadlo zkontrolovat EPG i na tv - vše čitelné, ale bez diakritiky. Tak mně spadl kámen ze srdce (program nebyl narušený) a vymazal jsem (oba) sobory EPG.dat. Po novém načtení vše OK, ale bez diakritiky, viz jiný thread.

Pokud narazíte na stejný problém, je nutno vymazat a znovu načíst soubor(y) EPG.dat:

Podle způsobu instalace (Pro všechny uživatele) ve složce Program Data/CMUV/DVBViewer a pro službu Recording Service ve složece Program Data/CMUV/DVBViewer/Config

Zde se ukázala hlavní výhoda kódování češtiny podle ISO/IEC 6937, kde je v podstatě ve spodní části tabulky prostá sada ASCII znaků a v horní části tabulky doplňující znaky pro diakritiku. Z nějakých technických příčin je vysílána pouze spodní část tabulky, čeština bez diakritiky je přesto čitelná a běžné televizory to bez problému zvládají...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...