Přejít na obsah

DVB Viewer & další soft


Návštěvník Retiree

Doporučené příspěvky

Návštěvník Retiree

Musím se přiznat, že jsem licenční podmínky nečetl, nebo pokud ano, tak velmi dávno (2005). Nicméně na diskuzích, kterých se samozřejmě zúčastňuje i autor programu, jsem nabyl dojmu, že instalaci na více pc v domácnosti víceméně toleruje...

Musím ještě dodat, že licenční politika Christiana Hackbarta je velmi, velmi vstřícná. Licence stojí € 15,-, po celých 15 let se cena nezvýšila. Teprve od loňského roku požaduje autor dalších € 10,- za podporu HbbTV. V ceně licence je přístup k mnoha dalším programům a doplňkům, program je stále udržován a aktualizován....

Dle mého názoru je to jeden z nejlepších (ne-li nejlepší) program tohoto typu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ZdeNov

Anglicky neumím a v německém překladu jsem to nenašel, pokud by to bylo možné, prosím o překlad, když to neudělal překladatel programu do češtiny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Překlad vyjádření autorů programu k Licenčním podmínkám:

 

Jste vlastníkem jediné licence DVBViewer, ale chtěl byste program používat na dvou nebo vice počítačích. Je to možné?

 

Přísně vzato, není. Jedna licence je platná pro jeden PC. My však chceme být vůči svým zákazníkům vstřícnější a budeme tolerovat použití programu DVBViewer s jedinou licencí na více než jednom PC při splnění následujících podmínek:

 

Licence je platná pro nekomerční (soukromé) účely.

Vy nebo blízcí příbuzní (životní partner/ka, děti, rodiče), žijící s Vámi ve společné domácnosti, jste majiteli nebo uživateli dalších počítačů.

Jste jediný, kdo bude mít jako administrátor licence přístup do members area a jiným osobám pověření k přístupu nesdělíte. Pokud tak učiníte, vystavíte se značnému riziku, že o své pověření přijdete.

 

Nicméně, pokud Vy nebo členové Vaší rodiny budou DVBViewer ve větším rozsahu používat na více počítačích, prosím zvažte, zda by nebylo vhodné zakoupit další licence (viz výše). Považovali bychom to za povzbuzení a ocenění naší práce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník Retiree

Problém s HbbTV České televize.

Při spuštění HbbTV se zobrazuje staré menu (MS hokej 2014).

Můj tv Samsung Dxxxx nepodpouje HbbTV, takže nemám možnost srovnání. Dotazoval jsem se nejprve na DigiZone a poté i zde na fóru, moc jsem nezmoudřel. Nicméně dle některých příspěvků soudím, že problém byl (a přetrvává) u ČT.

 

Win7 Pro 64bit SP1, DVBV Pro 5.3.1.0 & MHEG-5, RS 1.29.0, dual DVB-C tuner:

Patrně po 18. hodině (včera, v den zahájení MS) ČT stáhla staré menu a nahradila je aktuálním s novou aplikací MS fotbal 2014. Od toho okamžiku se mi nepodařilo žádným způsobem menu HbbTV spustit (samozřejmě příznaková ikonka HbbTV v pravém dolním rohu se při naladění stanice zobrazila vždy). Po noční hibernaci počítače (STD) se ráno po spuštění DVBV a HbbTV kupodivu menu, ovšem opět staré, zobrazilo. V nápovědě (menu O HbbTV) jsem zjistil, že je možno vyvolat starší sportovní aplikace, kupodivu to i funguje.

 

Na druhém pc, Win8.1 Pro 64bit, DVBV Pro 5.3.0.0 & MHEG-5, dual USB DVB-T tuner (také z kabelu UPC), proběhla aktualizace menu HbbTV automaticky, zobrazuje se aktuální nabídka s MS fotbal 2014.

 

Samotný DVBViewer už příliš nevyužívám, nicméně mě takový problém rozčiluje. Aplikace HbbTV rozhodně nepracuje ideálně (tedy, do ideálu má hodně daleko). Christian Hackbart zjevně vyvíjel a testoval aplikaci především podle německých televizí, nikoli podle (již dva roky stále zkušebního) vysílání České televize, i když nemohu pominout, že i problémy s HbbTV ČT se zbýval... Ovšem nechci Hacbarta zatěžovat problémem, který zjevně vyplývá ze zkušebního vysílání ČT.

 

Zaznamenal jste někdo z uživatelů DVBV podobný problém? Máte nějaké nápady?

Způsobila problém nekompatibilita ČT HbbTV s poslední verzí DVBV (záměrně píšu nekompatibilita ČT, ne naopak).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Ještě včera problém s neaktuální nabídkou přetrvával. Po skončení posledního záznamu a následné noční hibenaci pc (STD) a jeho dnešního probuzení se po spuštění HbbTV ČT už zobrazuje aktuální nabídka (tedy MS fotbal 2014, nikoli hokej). Jsem z toho mírně na větvi.

Na obou pc jsem spustil DVBV v Debug módu a v logu jsem porovnával záznamy související s HbbTV (odkazy h t t p ://...), nenašel jsem rozdíly. Rovněž jsem v datovém ani programovém adresáři nenašel soubor, ve kterém se ukládá (pokud vůbec) informace o menu HbbTV....

Takže problém vyřešen, příčina neznámá. Respektive Česká televize asi přestala experimentovat (je neděle...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník Retiree

DAB Radio

 

Jak jsem se již minulý týden zmiňoval ve starším německém vláknu o DAB rádiu, jsem dnes schopen uvolnit první beta verzi Just Radia. Aplikace byla vyvinuta pro operační systém MacOS a pravděpodobně ji publikuji v srpnu na Mac Store. Minulý týden jsem se rozhodl uvolnit DAB rádio také pro Windows. Každý uživatel s platnou licencí pro DVB Viewer si může aplikaci stáhnout v členské sekci.

 

Just Radio se dodává s více než 30 tisíci rozhlasových stanic z celého světa. Stanici můžete buď vybrat ze seznamu, nebo kliknutím na mapu, kdy se zobrazí seznam všech stanic ve vybrané oblasti. Pokud máte DAB stick (podobný jako tento, nebo jiný s čipsetem Realtek RT283X), budete mít také možnost přehrávat a zaznamenávat DAB a DAB+ rádia.

 

Integrace DAB rádia do DVB Vieweru je v plánu také, ale zbývá ještě trochu práce a musím se v prvé řadě věnovat několika dalším věcem. Tak či tak bude součástí DVB Vieweru databáze rádií, zatím si přehrávač rádií užívejte stejně jako já, když jsem na něm pracoval. Databáze je také součástí Daddo Payeru, takže pokud chcete poslouchat hudbu, měli byste vyzkoušet i Daddo, který je už dostupný pro operační systémy OS i Android.

 

Odkaz na sdělení programátora Christiana Hacbarta i s obrázky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Přestože nejsem posluchačem rádií, tak jsem to dnes nainstalil na svůj pc (W7 Pro 64bit)... Zdá se, že to funguje dobře (jak se ostatně dalo od Christiana očekávat), i když je to zatím v podstatě 1. beta...

Nemám zkušenosti s jinými podobnými softy, ale tenhle mohu doporučit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník Retiree

Ve čtvrtek 24.7 vydal ChH novou verzi 1.0.2 svého přehrávače internetových rádií JustRadio, ovšem vloudila se chybička v zobrazení znaků s diakritikou v názvu skladby a ve jménu interpreta. Dnes, 26.7, vydal opravenou verzi, kde je již čeština v pořádku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...