Přejít na obsah

Centrio vs. UPC?


Návštěvník Alessio25

Doporučené příspěvky

Bohužel proto, protože UPC a Pilsfree jsou v Plzni konkurenti a najednou se Pilsfree stalo zákazníkem UPC. Nicméně zatím vše funguje dle smlouvy a ani po technické stránce si není nač stěžovat.

No, je třeba odlišovat B2B a B2C obchod :D I jiné velké společnosti poskytují konektivitu svým konkurentům na poli B2C (třeba O2, české radiokomunikace atp.)

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník fortik

Tak už se to trošku blížilo reálnýmu použití a zase to je zazděný ramdiskem :D Od doby univerzitních sítí tyhle syntetické testy už nikoho neohromí. Prdnul bych tam naférovku stažení něčeho co máte doma legálně (Bluray disk) a stahujete pro vlastní zálohu, tím se snad úplně vyhnete nelegálnosti a stažení nějakého linuxového distra z uTorrentu. Protože tam se pak setkáváte s tím s čím lidé stahující (i) 240mbit - disk nestíhá zapisovat od tolika peeru a přetěžuje se a je třeba přenastavit uTorrent.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak já měřil rychlost internetu, ne pevnýho disku, kterej by výsledek zkresloval :) jinak na ramdisku neni nic špatnýho, je to záležitost na pár kliků a udělat si ho může každej... nejen že je práce s jednotlivejma částma a rozbalování mnohonásobně rychlejší, ale zároveň se zebraňuje fragmentaci klasickýho disku a v neposlední řadě se mu nesnižuje životnost nadměrnym zatěžováním :)

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník fortik

Já to chápu, ale podle mě je třeba ukázat tu gigabitovou rychlost v "REALNÉM" nasazení. To, že je ramdisk záležitost na pár kliků je pravda, ale těžko někdo bude mít 64GB ramdisk protože gigabit využijete právě na rychlé stahování např. celých sezon seriálů (30-60gb) nebo fullblue ray disků. U menších věcí se ta rychlost mezi 100mbitem a 1gbitem stírá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Fortik> Jste asi málo bystrý, ve druhém videu má přece přenos mezi normálními disky a FTP serverem. Zdá se, že Slamb může udělat jakékoliv video, ale stále se najde někdo kdo bude tvrdit, že ten prezentovaný REÁLNÝ přenos je pouze jaksi "syntetický" nebo, že to vlastně není pravda a cosi kdesi, neuvěřitelné. Mě, co ukáže speedtest.net tak tím taky reálně stahuji/uploaduji.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

gigabit využijete právě na rychlé stahování např. celých sezon seriálů (30-60gb) nebo fullblue ray disků. U menších věcí se ta rychlost mezi 100mbitem a 1gbitem stírá.

asi nejsem dost náročnej sosač, ale já sem rád, když jednou za čas stáhnu svižně FHD film, co má kolem 10 - 20 GB :) ale je pravda, že kvůli tomu teď navyšuju kapacitu operační paměti na 32 GB a to určitě neni krok, co by byl ochoten podstoupit každej :D na druhou stranu podobnou službu by mohly udělat SSDčka zapojený v RAIDu... ale to většinu smrtelníků trápit nemusí, protože tenhle net využijou hlavně rodiny, kde si tu rychlost mezi sebe najednou rozdělej dva až tři lidi a všichni budou spokojený :)

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

fortik> Celý thread jsem samozřejmě již dříve celý četl.

 

Slamb> Stejně je to prostě úžasné a byť ani zdaleka takovou přenosovou rychlostí nedisponuji tak mne baví o tom aspoň číst, že je to vůbec realně možné. (Samozřejmě za splnění určitých podmínek pro ty co stále argumenují např. "drobením" přenosové rychlosti ve špičce nebo pokud bude mít takovou konektivitu více lidí nebo, absurdně, že stejně na to nebudou mít kapacitu disků atd. - jde přece HLAVNĚ o faktor ČEKANÍ než se něco stáhne, nikdo zřejmě nestahuje 24 h denně, ale když už si chce něco stáhnout tak nikdo nechce dlouho čekat. A taky přece, vše se technologicky stále zlepšuje, konektivita páteřních sítí, klientů, velikost disků, jejich rychlost atd. Nikde není psáno, že když někdo má konektivitu 1G bps a druzí pouze např. 40M bps, že to tak NAVĚKY zůstane a že když bude např. komunikovat s tímto klientem tak mu to poběží pouze 40 M.)

 

UPC asi musí skřípat zubama tam kde mají Centrio za konkurenci.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...