Přejít na obsah

Nové stanice ...


Návštěvník Retiree

Doporučené příspěvky

Návštěvník Dinkylinky

Nevíte, proč najednou History channel změnil tak vysílání? Dřív to byl můj oblíbený program a někdy od prosince začal vysílat pořady, které s historií nemají prakticky nic společného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsi jediný, kdo si toho ve světě všiml. Je to záměrně. Částečně proto, aby drželi krok s konkurencí a také proto, že původní zaměření stanice už lidi tolik netáhlo. V Americe je History jiný už dlouho. Po čase to dorazilo i do Anglie a pak do zbytku Evropy a k nám - jak bývá většinou zvykem. "Naše" verze History, resp. verze pro střední/východní Evropu abych byl přesný, se během posledního půl roku stala de facto kopií té britské. Na jednu stranu to je fajn, protože si udržuje relativně svěží vzhled a počet premiér, na stranu druhou... Je to asi subjektivní, ale mně se History líbí i nyní. Uznávám, skutečně historických/faktických pořadů tam je nyní méně, ale asi to byl nevyhnutelný vývoj.

 

Je to obecně problém mnoha značek, resp. stanic. Málokterá si dokáže udržet stejnou náplň/image po mnoho let. Změna je dobrá, ale ne radikální. Stačí se podívat právě třeba do USA, odkud skoro vše pramení. Není stanice jako stanice. Jiný kraj, jiný mrav. Např. MTV už dávno není hudební stanicí. Je to především lifestylový kanál. To, že u nás na MTV stále hudba běží, je výjimka. Všude jinde ve světě je tomu dávno jinak. V Americe, Anglii, dokonce i na MTV Europe, kterou někteří stále nesmyslně obhajují, že byla lepší, než ta česká, vysílají celý den pouze reality show. Naše MTV, společně s tím balkánským, je už jediné na světě, které má něco s tím původním společného a které se hudbě ještě nějak věnuje. I proto je bez nadsázky nejlepší verzí MTV na světě. Vtipné je, že Óčko je poslední rok značně kopíruje - i když se jich původně "nebáli". Ale jak říkám, netýká se to pouze pár stanic. Mohli bysme si takhle povídat taky o Cartoon Network, Disney Channel, Animal Planet, Discovery Channel, National Geographic Channel, Travel Channel, VH1 anebo dokonce HBO. Bylo by to na dlouhou a zajímavou debatu, takže tady toho nechám. Asi bych to uzavřel tím, že málokdy s tím člověk něco udělá.

 

Sorry za off-topic.

_______________

 

 

K tématu: V květnu něco přibude :wink:

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmatejek

Včera jsem zavítal na slovenské UPC forum. Přibylo jim tam pár stanic. Mimo jiné i Sport 2 HD. Otázkou je proč je to u nás takový problém. Prý zrušili. HD+. To si myslím není špatný počin.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Dinkylinky >> Naprostý souhlas. Jednu chvíli byl History channel snad mým nejoblíbenějším dokumentárním kanálem, ale od té doby co tam nedávají téměř žádné historické dokumenty, se z toho kanálu stal normální odpad. Chápal bych, že jsou teď v US sledovanější jiné typy pořadů a historie možná tolik nejede, ale cestou z toho rozhodně není vysílat na kanálu, který má historii v názvu, věci jako Hvězdy zastavárny, Válka dopravců, Americké restaurování, Dannyho auťáky atd. a dokumenty o historii, se tam de facto v současné době vůbec nevyskytují. Na ty ptákoviny ze současnosti ať si založí nový kanál typu "Current TV" nebo "Nowadays TV". Protože pokud kanál, který je od svého založení zaměřený na historii (a kterou má i v názvu), začne vysílat bezduché docusoapy ze současnosti, tak se za chvíli můžeme dočkat situace, že sportovní kanály, začnou vysílat romantické soap opery o mládí Maradony či Ronalda, a upřímně říkám, že to by z mé strany znamenalo výpověď smlouvy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Dinkylinky

Bohužel my s tím nic nezmůžeme. Sice můžeme vidět nový svěží vzhled, ale kvuli tomu se na ten program člověk nedívá /to není narážka na tebe Jacku, jinak dík za vysvětlení/. Ale jinak dokumenty tam byly výborné, ať už to byly dějiny Ruska, křižácké výpravy, o barbarech, starověkém Řecku atd.

Mimochodem, další můj oblíbený kanál Viasat history teď taky trochu "blbne". Nejdříve rozkopal vysílací harmonogram /každý pořad začínal v celou hodinu nebo alespoň v půl/. To by mi tak nevadilo. Co mi ale vadí obrovsky, je jakým systémem jsou dávány několikadílné seriály. Třeba Napoleon má asi 7 dílů, a není vyjímkou, že se dával 2.díl, pak 5, pak 6, pak 3 - tak to opravdu bylo. Nebo třeba seriál 1066. V lednu daj první dil. Pak měsíc a půl nic a teprv v březnu dají všechny díly. A takových příkladů je víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

U Viasatů mám opravdu rád, že v průběhu dokumentů nedávají ani reklamu ani upoutávky, čehož si rok od roku cením víc a víc. Kvůli reklamě už se de facto nedívám vůbec na Spektrum, protože čeho je moc toho je příliš. Měl jsem tam oblíbený seriál Prvních 48 hodin, ale aby po 8 minutách dokumentu, dali 6-7 minutový blok reklama-upoutávka-reklama-upoutávka, tak na to už nemám ani chuť, ani čas a ani nervy.

 

Je tady pravda, že Viasat History se tématickým zaměřením s původním obsahem History moc neprotíná, ale i tak se tam najdou zajímavé kousky. Té změny vysílací struktury jsem si ani nevšiml, i když je pravda, že na zmiňovaného Napoleona, jsem se díval, asi ve třech různých časech. Původně jsem totiž ani nečekal, že by mě ten dokument dokázal zaujmout a náhodně si ho pustil až ke konci třetího dílu, ale stálo to zato a potom jsem ho dokoukával v reprízách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...